nedeľa, 7 marca, 2021

MARVEL verzus DC: Zombíci verzus nemŕtvi! O aký koncept ide?

-

Zombíci verzus nemŕtvi: MARVEL verzus DC!

Komiksové gigantické spoločnosti Marvel a DC proti sebe bojujú nielen komiksami, filmami, ale aj krádežou svojich nápadov (inšpiráciou), podobnosťou svojich hrdinov a keď prišlo na zombie apokalypsu, tak sme opäť dostali Marvel verzus DC!

Ale najprv si musíme vysvetliť rozdiel slov zombie a undead (nemŕtvy). Aby som to skrátil, tak zombíci vznikajú pomocou nejakého experimentu, tajnej mutujúcej látky, vírusu (The Last of Us, Walking Dead), proste všetkého, čo sa dá vedecky vysvetliť.

-REKLAMA-

Zombie
Zdroj: pinterest.com

Nemŕtvi vznikajú pomocou iných nadprirodzených síl (pekelných, kúzelných, kliatba) a nedajú sa ľahko vedecky vysvetliť. Teda ak sa vysvetliť vôbec dajú. Áno, viem ani jedno neexistuje. ale vysvetľujem pravidlá v komiksoch a filmoch. 😀

Kto teda začal prvý a kto ako dopadol? Marvel verzus DC zombie/undead edícia:

-REKLAMA-

marvel zombes
Zdroj: wallpapercave.com

Marvel Zombies

Zombíci od Marvelu sa objavili prvýkrát v komiksoch v roku 2005 a napísal ich legendárny komiksový autor Robert Kirkman. Prečo legendárny? Lebo vymyslel a vytvoril zombie komiks The Walking Dead. A kto iný by mal spojiť lepšie Marvel a zombies?

Komiks mal okamžite obrovský úspech, keďže práve začala vo všetkých médiách veľká vlna zombie, ktorá tu ostala dodnes a zombíci sa tak stali pop kultúrnym fenoménom po celom svete.

Príbeh začína v momente, keď neznámy superhrdina z inej dimenzie havaruje/pristane na Zemi, a okamžite infikuje Avengerov, X-Menov, Fantastickú štvorku a takmer všetkých ostatných superhrdinov. Infekcia sa rapídne šíri cez krv najčastejšie uhryznutím. A čo je horšie ako samotný zombie? No predsa zombie superhrdinovia! Svet nemá šancu a depresia zo smrti milovaných superhrdinov ničí všetkých čitateľov jedna radosť…

Marvel Zombies
Zdroj: wallpapertip_wallpaper.com

Najdesivejšie na komikse je, že množstvo superhrdinov si zachovalo svoje vedomie, osobnosť ako aj intelekt. Avšak hlad ich núti robiť aj napriek svojej vôli desivé, brutálne a morbídne veci.

Marvel má pre nás toto leto prichystanú lahôdku a Marvel Zombies uvidíme v animovanom seriály What If…?. Bude patriť medzi jeden z alternatívnych príbehov a verím, že neuveriteľná popularita z komiksov sa prenesie hneď aj na divákov. A bude len otázka času, kedy Marvel nakrúti aj filmovú verziu. Gule na to už má, sám Kevin Feige oznámil R-kovú (krvavú verziu, prístupnosť od minimálne 15 rokov) verziu filmov Deadpool 3, Daredevil či Blade. Takže už len dorásť chĺpky. 😀

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Superman: Brainiac od Geoffa Johnse!

DCeased

DC okamžite spozornelo a sledovalo úspech Marvelovských zombíkov. A trvalo skoro 14 rokov, kým prišli so svojou verziou superhrdinskej apokalypsy. V roku 2019 vydalo DC Comics mini sériu DCeased, ktorú napísal Tom Taylor a nakreslil Trevor Hairsine.

Aby sa DC vyhli porovnávaniu (nie, nevyhli sa), nešli zombie cestou, ale vybrali si nemŕtvych. Na alternatívnej Zemi sa tak začala šíriť Anti-Life nákaza, ktorá nešetrila nikoho, dokonca ani našich milovaných superhrdinov.

Dceased
Zdroj: weirdsciencedccomics,com

Celý príbeh vyrozpráva Lois Lane a zistíme, že za všetko môže hlavný nemesis celej Ligy spravodlivých – Darkseid. Ako to však dopadne, neprezradím, lebo komiksy naozaj stoja za prečítanie.

Marvel verzus DC

A kto podľa mňa vyhral tento komiksový duel? Popravde zombíci aj nemŕtvi sú skvelé čítanie a určite by som sa ako fanúšik takto nerozhodoval. Práveže naopak, výhercami tohto duelu sme my čitatelia, ktorí sme dostali poriadne brutálnu a krvavú apokalypsu s našimi milovanými superhrdinami.

Marvel vs Dc
Zdroj: pinterest.com

Čítali ste niektorú z týchto sérií? Ktorá je podľa vás tá lepšia, krvavejšia a s lepším príbehom?

Zdroje: fictiontalk, cbr

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -