pondelok, 27 júna, 2022

TOP 10: Najkrvilačnejší vlkolaci vo filmoch, o ktorých ste možno nepočuli!

-

-REKLAMA-

Najkrvilačnejší vlkolaci vo filmoch, o ktorých ste možno nepočuli

V našej novej video sérii TOP 10 sa pozrieme na tie najzaujímavejšie témy z filmov, hier, anime a vlastne všetkého lifestylového. Nebude to však klasická TOP 10. Budeme sa snažiť pozrieť na veci inak a hlavne veselým spôsobom, ktorý okoreníme aj vizuálom. V dnešnej TOP 10 sa pozrieme na to, ako si počíňali vlkolaci vo filmoch!

Najkrvilačnejší vlkolaci, o ktorých ste možno nepočuli…

Vlkolaci vo filmoch sa vyskytujú pomerne často. Preto nebudeme spomínať tie najslávnejšie ako Dog Soldiers, Ginger Snaps, The Wolfman, American Werewolf in London či Howling. A nie nebudem menovať ani blbosti ako Twilight, pochopte, tam sú prerastení vlci, nie vlkolaci. 😀 Skôr vám predstavíme tie menej známe filmy, ktoré si vychutnáte, ak milujete vlkolakov,  aj napriek tomu, že ide o poriadne B-čka.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: X - Jak se povedl nejlíp hodnocený horor letošního roku?

Vo videu sú spomenutí nasledovní vlkolaci vo filmoch:

Late Phases (2014)

-REKLAMA-

Vietnamský veterán s problémami s očami sa bude musieť postaviť proti vlkolakovi. Áno, všetky filmy na tomto zozname sú Bčka, avšak nakrútené s láskou a poriadnou chuťou po krvi. Tak je to aj v tomto filme, takže sa s brutalitou vôbec nešetrí a zaujímavá je aj transformácia na vlkolaka.

Wer (2013)

Film je nakrútený ako polodokument, takže čo sa ušetrilo na kamerách, to sa mohlo dať do šialenej akcie. Tá by bola lepšia, keby išlo o regulárny film, ale tvorcovia sa snažili. Avšak nečakajte horor, skôr ide o akčný film s hororovým prvkami.

Howl (2015)

Príjemné vlkolačie prekvapenie z Veľkej Británie. V horore sa zastaví vlak v lese a cestujúci začínajú miznúť. Každému je hneď jasné, že pravdepodobne nikto z nich neprežije. Krv potečie na hektolitre, počet obetí poteší ako aj sympatické herecké výkony na hororový žáner.

Wolfcop (2014)

Wolfcop je v podstate hororová komédia s vlkolakom, takže sa treba pripraviť na nielen brutálne vraždenie, ale aj humor, ktorý nemusí sadnúť každému. Stačí si pozrieť plagát k filmu, v ktorom je vlkolak prezlečený za policajta, a musí vám byť hneď jasné, čo od samotného filmu čakať. Takže vypnúť mozog a užiť si.

Wolves (2014)

Chalanisko zistí, že sa v noci mení na niečo desivé, a preto sa rozhodne prísť na to, čo sa deje. Síce je veľmi nesympatický, ale treba dať filmu šancu. Všetko vám vynahradí jeho hlavný protivník, ktorého si zahral Jason Momoa. Ten vie byť poriadne démonický a k tomu si dajte veľké plus za choreografiu bitiek.

Cursed (2005)

Slávny režisér Wes Craven, ktorý znova naštartoval slávu žánru slasher a to filmovou sériou Vreskot. Podobne chcel takto pomôcť aj vlkolakom. Mal k dispozícii slávneho maskéra, s ktorým sa nepohodli, a film bol dokonca označený za jeden z najhorších hororov všetkých čias. Ale to preto, že jeho kino verzia bola veľmi zostrihaná. Ak by ju štúdio nezostrihalo, tak by dostala prístupnosť až od 18 rokov. Napriek tomu ide o zábavný vlkolačí film, ktorý si ako fanúšik nemôžete nechať ujsť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  THE CURSED: Trailer na vlkodlačí horor, který vypadá velmi lákavě!

Shape-Shifters (seriál Love, Death and Robots) (2019)

Netflix vyprodukoval animovaný brutálne krvavý seriál Love, Death and Robots. A jeden z príbehov bol o vlkolakoch v armáde. A tu opúšťame Bčkové vody a dostávame podľa mňa najkvalitnejších vlkolakov v histórii kinematografie. Nielenže sú poriadne desiví, ale aj krvilační a súboj vlkolakov mi doslova vyrazil dych. Škoda krátkosti minutáže, ale dúfam, že raz dostaneme pokračovanie alebo rovno filmovú verziu.

Uncaged (2016)

Vlkolak s GoPRo kamerou? Aj takto v skratke by sa dal opísať celý dej filmu, v ktorom sa mladý chalan s kamarátmi snaží zistiť, čo sa okolo nich deje. A bude to krvavé zistenie. Síce slabší film po každej stránke, no má jednu vec, pre ktorú si film treba pozrieť. Vlkolaka!

A Werewolf Boy (2012)

Aj Kórejci sa rozhodli nakrútiť svoju verziu Twilightu, avšak iba s vlkolačím sexy chlapcom, z ktorého žiadna žena nevie spustiť oči. Síce tej hororovej atmosféry tu moc nie je, ale chalan vie občas poriadne vydesiť a animálnosť zahrať na jednotku. Film je k tomu nádherne nakrútený a vlkolačie efekty stoja tiež za to.

Attack of the Werewolves (2011)

Španielska hororová komédia, v ktorej je dokonca celá dedina plná vlkolakov. Je len na našich zmätených hrdinoch, aby sa s nimi čo najkrvavejšími a najbláznivejšími spôsobmi vysporiadali. Áno, viac som sa nasmial ako bál, avšak len čo som sa nastavil na tento typ filmu, zabavil som sa kráľovsky.

Videli ste niektorý z týchto vlkolačích hororov? Ktorý film s vlkolakom je podľa vás ten naj?

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img