5 detailov zo sveta Marvel, ktoré si všimol len pravý fanúšik!

-

Novinky

5 detailov zo sveta Marvel, ktoré si nevšimne každý

Z marvelovských filmov sa stal celosvetový fenomén a nie je vôbec tajomstvom, že nám tvorcovia týchto filmov častokrát zanechajú nejaký skrytý odkaz na komiks alebo referenciu z iných filmov. Dnes sme teda vybrali náhodných 5 detailov zo sveta Marvel, ktoré si nemusel všimnúť úplne každý divák. Poďme teda na to.

*Článok obsahuje spoilery.

Marvel
Zdroj: wall.alphacoders.com

1. Zvuk na konci Avengers – End Game

V predposlednej časti 23. filmovej Infinity Ságy nás opustil hrdina, ktorý to celé začal. Reč je o Iron Manovi, ktorý obetoval život, aby zachránil celý marvelovský vesmír. Prvý skrytý detail sa nachádza v samom závere tohto filmu. Je ním totižto zvuk kladiva udierajúceho do železa.

Obyčajné, že? Nie tak celkom. Tento zvuk sa totižto objavil v úplne prvom Iron Manovi, kedy si Tony Stark staval svoje úplne prvé brnenie, s ktorým sa mu podarilo utiecť jeho únoscom.

2. Spider-Man – Far From Home

V záverečnej scéne posledného filmu z tejto ságy môžeme vidieť, ako sa Peter Parker preháňa mestom za MJ. Krátko predtým, ako sa s ňou stretne, letí cez bývalú vežu Avengers, ktorá je akurát v rekonštrukcii. Tu nájdeme náš druhý odkaz. Na oplotení staveniska totižto nájdeme odkaz od tvorcov, ktorí sú nadšení z toho, čo všetko nám ukážu v ďalších filmoch.

Spider man
Zdroj: cinemablend.com

Ďalší zaujímavý detail, ktorý si môžeme všimnúť, je, že skoro vždy, keď Peter Parker pozrie na svoj telefón, má jeho zariadenie prasknutú obrazovku. Tento detail má lepšie vykreslovať jeho teenegerský vek.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  What If…? – Epizoda 6: Zajímavosti o epizodě s Killmongerem!

Zaujímavosť: Trilógia nových Spider Man filmov s Tomom Hollandom je nazvaná dosť špecificky. Prvý diel sa volá Homecoming, druhý sa volá Far From Home. Bude aj tretí diel obsahovať slovo home?

3. Odkaz na Thanosa (odkaz na Endgame)

Najväčší filmový záporák celej série, Thanos, sa nám po prvýkrát ukázal v potitulkovej scéne prvých Avengers. V druhých Avengers sme dostali odkaz v podobe vety od Tonyho Starka. „That’s The End game.“

Druhýkrát sme odkaz na Thanosa a End Game dostali v tretích Avengers – Infinity War, kedy Dr. Strange vyslovil presne ten istý termín.

4. Captain America – rovnako poškodený štít

V Avengers – Age of Ultron sme mohli vidieť víziu Tonyho Starka, ktorá znázorňovala porazených Avengers. Tu si môžeme všimnúť veľmi podarený detail v podobe záberu na zničený štít, ktorý nosí Captain America. Presne takým istým spôsobom ho totižto zničil práve Thanos pri ich spoločnom súboji v Avengers – End Game.

5. Jablko nepadá ďaleko od stromu

Tento výraz sa väčšinou používa pri odkaze na rodinu. Aká matka, taká Katka. Aký otec, taký syn. Presne v tomto duchu sa nesie náš posledný dnešný detail, ktorý sme mohli vidieť v Guardians of the Galaxy 2. Star Lord alebo ak chcete, Peter Quill, v tejto časti spoznáva svojho otca, ktorým je Ego – The Living Planet. Na začiatku filmu vidíme Ega, ako jazdí na svojom aute (Ford Mustang z roku 1978) modro-oranžovej farby. Farebná kombinácia je podobná tej, akú nosí vesmírna loď, ktorú vlastní Star Lord.

V dnešnom článku sme si spomenuli len malý zlomok zo všetkých odkazov a detailov, ktoré tvorcovia MCU do svojich filmov poschovávali. Zatiaľ nie je jasný presný počet easter eggov, detailov a referencií, ktoré sú vo filmoch ukryté, ale sú ich stovky. Ďalších 5 detailov zo sveta Marvel si rozoberieme aj budúci týždeň a do tej doby nám môžete napísať práve tie vaše obľúbené. Spravíme z nich výber a možno sa aj práve my dozvieme o tých, ktoré sme si nevšimli. Zatiaľ sa majte krásne. 🙂

Vedeli ste o každom z týchto detailov? Dajte nám vedieť!

Zdroj: YouTube

Ďalšie novinky

Populárne