sobota, 22 januára, 2022

Hra Apex Legends možno dostane vlastný seriál! Kto by ho mohol vytvoriť?

-

-REKLAMA-

Apex Legends ako seriál?

Filmová či seriálová adaptácia hier sa stáva čoraz väčším štandartom. V priebehu rokov sme už mohli vidieť viacero adaptácii, hoci nie vždy sa im darilo. Nedávno na televízne obrazovky zavítala známa MOBA hra Dota, ktorá sa na Netflixe objavila v anime podobe. Okrem toho nezaostáva ani konkurenčné League of Legends, ktoré pripravuje svoje anime, ktoré sa na Netflixe ukáže už na jeseň. Prepojenie videoherného sveta s tým filmovo-seriálovým potvrdzuje aj Netflix, ktorý sa údajne plánuje zapojiť do tvorby hier. Po novom sa dozvedáme, že svoju adaptáciu by mohla dostať aj obľúbená battleroyale hra Apex Legends ako seriál! O čom by mohol byť?

Apex Legacy Gameplay trailer
Zdroj: youtube.com

Svet, ktorý herné štúdio Respawn Entertainment vyprodukovalo sa stalo veľmi obľúbeným medzi hráčmi. Titanfall Svet plný veľkých robotických Titánov a šialených Apex Games. Štúdio prinieslo tri hry, ktoré sa navzájom prepojili a ohľadom tohto sveta vzniklo nespočetné množstvo špekulácii a hlavne s očakávaniami na jeho ďalšie budovanie. Fanúšikovia preto zošaleli, keď videli, že Respawn naznačoval možný seriál Apex Legends.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prečo fanúšikovia How I Met Your Mother nenávidia finále? Herec má teóriu!

Herné adaptácie sme tu už mali a aj budeme mať

-REKLAMA-

V minulosti bolo tendenciou tvoriť najmä filmy na základe herného sveta. Príkladom sú Tomb Raider, Assassin’s Creed, Warcraft či Hitman. Týmto filmom sa darilo všelijako. Zatiaľ čo niektoré dostali poriadku dávku kritiky, iné boli celkom úspešne a ľudia si ich užili. V posledných rokoch však môžeme vidieť, že svoj rast ukazujú predovšetkým seriály, ktoré začínajú v oblasti herných adaptácii dominovať.

Stačí sa pozrieť na seriály ako sú fantastická Castlevania či nedávno vydaná Dota a neposlednom rade Zaklínač, ktorý je samozrejme založený predovšetkým na knihách, no dalo by sa nepochybne tvrdiť, že za vizuálnu podobu vďačí z veľkej časti hrám.

Castlevania
Castlevania | Zdroj: screenrant.com

Rast herných seriálov potvrdzujú aj viaceré projekty, na ktorých sa aktuálne pracuje. Len z dielne Netflixu sa môžeme tešiť na adaptáciu sveta Resident Evil či vyššie spomenutého League of Legends v podobe seriálu Arcane alebo dokonca Assassin’s Creed. HBO medzičasom pracuje na adaptácii hry The Last of Us. Hra Apex Legends by sa teda naozaj mohla ako seriál ukázať.

Všetko odštartovalo emoji na Reddite

-REKLAMA-

Celý ošiaľ vďaka populárnemu formátu na Reddite, ktorý je známy ako “Ask Me Anything” (Spýtaj sa ma čokoľvek). Ryan K. Rigney, ktorý je šéfom komunikácie dostal otázku ohľadom toho, či by sme niekedy mohli vidieť možnosť adaptácie Apexu zo strany Netflixu alebo Amazon Prime Video. Namiesto toho, aby na túto otázku odpovedal jednoznačne s negatívnou odpoveďou, poslal len emoji smajlíka, ktorý má zazipsované ústa.

Z odpovedi nie je úplne jasné, či by mohlo ísť o potvrdenie alebo len trollenie komunity. Ale! To, že Apex by mohol dostať svoj vlastný seriál v minulosti nevyvrátil ani Game Director Chad Grenier. Pri štarte 6. sezóny Apexu Grenier poskytol rozhovor portálu GamesRadar. Tu sa vyjadril, že by veľmi rád spravil animovaný seriál Apex Legends v spolupráci s Netflixom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dexter je zpět - Vrátí se s limitovanou sérii už příští rok!

Čo by mohol seriál ukázať?

Apex Legends Valkyrie
Zdroj: youtube.com

Hra je tu relatívne krátko, na trh prišla len v roku 2019. Aj napriek tomu, že je tu relatívne krátko, si stihla vybudovať skvelý a zaujímavý svet a ešte lepšiu komunitu. Je tu teda naozaj priestor pre vznik animovaného seriálu. Veľmi rád by som si takýto seriál pozrel a so mnou asi aj veľké množstvo fanúšikov. Ťažko povedať o čom presne by bol, no podľa mňa by mohol nasledovať vývin hry alebo nám ukázať to, ako tento svet vyzeral pred tým ako sa k nám dostala hra.

Zostáva nám naozaj už len čakať, ale jedno je jasné. Apex Legends si zaslúži seriál, ktorý by nám ešte viac odhalil vesmír Titanfallu a Apexu. Prijali by ste takýto animák?

Zdroj: ggrecon.com
Zdroj titulného obrázka: newsledge.com

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img