štvrtok, 6 mája, 2021

Dostávame zmazané scény z filmu Warcraft, predstavuje sa až 14 minút!

-

Zmazané scény z filmu Warcraft sú tu!

Už je to 5 rokov, odkedy sme mohli vidieť hranú filmovú adaptáciu legendárnej série Warcraft. Pre mnohých ide o veľký zážitok, ktorý si fanúšikovia nepochybne užili, no treba dodať, že mnoho ľudí tento film zavrhlo a nepáčil sa im. To, prečo tomu tak bolo, si rozoberieme nižšie v kratšom odstavci. Teraz však prejdime k tomu, o čom je tento článok prioritne. Hoci už je to dlhšia doba, odkedy film vyšiel v roku 2016, no štúdio Universal Pictures prináša niečo, z čoho bude nejeden fanúšik nadšený. Štúdio odhalilo až 14 minút z filmu Warcraft, ktoré ukazujú zmazané scény. Čo viac ukázali?

Warcraft zmazané scény
Zdroj: pinterest.com

-REKLAMA-

Treba hneď na začiatok uviesť, že filmu tieto scény veľmi nechýbali. Napriek tomu ide o zaujímavé scény, ktoré ukazujú svet Azerothu bližšie a predstavujú nám postavy ešte hlbšie. Väčšina scén nie je dokončených. Občas je teda v pozadí vidieť modré plátno, farby nevyzerajú tak dokonale a niektorým modelom chýba celkovo textúra či celkové dokončenie. Zábery sú však úplne v poriadku pozerateľné.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Výsledky 74. ročníku cen BAFTA - Kdo zvítězil v hlavních kategoriích?

14 minút záberov

Celkovo 14 minút pozostáva z rôznych častí filmu. Dostávame pohľad na orkov a ich tábor, kde vidíme predovšetkým Durotana a Black Handa. Svoj priestor dostáva aj Lothar v Ironforgi či s Garonou. Takisto vidíme aj mladého Khadgara a zároveň aj Medivha.

-REKLAMA-

Priznám sa, že keď som pozeral tieto zmazané scény z filmu Warcraft, tak sa mi rozžiarili oči. Film mi pripomenul, aké krásne CGI to bolo v roku 2016 a ako kvalitne je spracovaný prechod z hercov na 3D modely postáv. Ako som spomínal, tento film má dve základne. Osobne patrím do tej, ktorá si film naozaj užila, ale plne chápem, prečo niektorí ľudia nie.

Nie každému sa film páčil…

Myslím si, že veľkým faktorom je dĺžka filmu a zároveň samotné spracovanie. Je cítiť, že film nebol tvorený pre širokú divácku základňu, ale skôr pre herných nadšencov, ktorí poznajú svet Warcraftu. Film sa snaží ukázať takú veľkú udalosť, akou je príchod orkov a vojna s nimi v priebehu dvoch hodín a troch minút, čo zapríčiňuje to, že divák stráca mnoho informácií. Zatiaľ čo pre hráčov hry World of Warcraft alebo všeobecne Warcraft hier môže ísť o úplne bežné informácie, obyčajný divák, ktorý o tomto svete nič nevie, prichádza o veľa.

Warcraft zmazané scény

Mnohí hovoria o tom, že film snaží byť veľmi ako Pán prsteňov či Game of Thrones. A moja otázka znie: a čo? Oba príklady sú fantastické príklady, ktorými sa nepochybne aspoň čiastočne treba inšpirovať. Samozrejme, až na poslednú sériu GoTka. Okolo filmu vznikol neopodstatnený hate, ktorý pochádzal vyslovene zo strany kritikov. Hodnotenie predstavuje ohromný rozdiel medzi názormi kritikov a hodnotením divákov. Zatiaľ čo kritici dali filmu len určite nezaslúžených 28%, diváci filmu dali až nádherných 76% (RottenTomatoes). Uvidíme pokračovanie Warcraftu?

Veľakrát sa špekulovalo o tom, či bude pokračovanie tohto filmu. A je veľmi ťažké povedať, či áno alebo nie. Je však pravdepodobnejšie, že Warcraft II neuvidíme. Dôvodov je veľa. Prvý film zarobil len 439 miliónov dolárov, čo je veľmi málo. Len rozpočet filmu bol 160 miliónov a do toho ešte nerátam reklamu, ktorá tiež nebola lacná. Napriek tomu treba dúfať! Verím, že raz dokonca uvidíme hranú podobu Lich Kinga alebo aj Illidana. Cosplayeri nám ukázali jedno, a to, že priestor na spracovanie týchto postáv tu nepochybne je.

Čo hovoríte na nové zmazané scény z filmu Warcraft? Uvidíme podľa vás niekedy v budúcnosti pokračovanie tohto filmu?

Zdroje: rottentomatoes.com, boxofficemojo.com, youtube.com
Zdroj titulného obrázka: vox.com

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img