Squid Game: Zaujímavé fakty, ktoré ste o novej senzácii určite nevedeli!

-

Novinky

Zaujímavé fakty o show Squid Game!

Svet má úplne novú senzáciu! Stáva sa ňou kórejská show Squid Game. Šialený seriál nás ponorí do súťaže, ktorej hlavné témy sú násilie a prežitie. Novinka valcuje na Netflixe všetky možné štatistiky a zďaleka neprestáva! My sme si preto pre vás pripravili zoznam, v ktorom sa pozrieme na 10 zaujímavostí z tohto nového seriálu. Toto sú zaujímavé fakty o show Squid Game! Vedeli ste o niektorých z nich?

Seriál sa mal pôvodne volať úplne inak

Squid Game
Zdroj: netflix.com

Žiaden názov Squid Game. Netflix sa o tento seriál začať zaujímať ešte v roku 2019, kedy ho v septembri po prvý raz spomenul. Šialená hra mala niesť názov „Round Six.“

Na scenári sa začalo pracovať už dekádu dozadu

Squid Game zaujímavé fakty
Zdroj: pcgamer.com

Postarať sa o takúto show nebolo vôbec ľahké. Tvorca seriálu Hwang Dong-hyuk začal na scenári pracovať ešte v roku 2008. Prvý návrh scenáru bol hotový o rok neskôr, v roku 2009. Scenáristovi a režisérovi trvalo až takmer šesť mesiacov, pokým sa im podarilo napísať len prvé dve epizódy.

V rozhovore pre Radio Times vysvetlil, že v tom čase to pôsobilo „neznámo a násilne„. Bál sa, že ľudia to budú považovať za príliš abstraktné. Myslel si, že práve kvôli tomu to bude príliš ťažké nájsť širšie publikum divákov. No, časy sa jednoznačne menia, ako môžeme vidieť.

Problémovým bodom bolo aj samotné financovanie či hľadanie obsadenia. Bod zlomu nastal až, keď o dekádu neskôr zobral pod svoje krídla Netflix. Tvorca show Dong-hyuk v jednoduchosti skonštatoval, že svet sa za tých 12 rokov zmenil. No po novom je to miesto, kde sú takéto zaujímavé, násilné príbehy o prežití vítané.

Pôvodne malo ísť o film, nie seriál

Squid Game zaujímavé fakty
Zdroj: digitalspy.com

Vďaka Netflixu si dnes môžeme vychutnávať kompletný seriál Squid Game. Pravda je však taká, že originálnym nápadom bolo celovečerné filmové spracovanie. Nejde o žiadne prekvapenie, keďže tvorca seriálu, Hwang Dong-hyuk sa zaoberal primárne filmom. Napísal a zrežíroval filmy ako „Silenced“ alebo „The Fortress.“

Cudzie mu nie sú ani také muzikály. V minulosti pracoval ako scenárista a režisér na muzikálnej komédii „Miss Granny„, ktorá je považovaná za jeden z najúspešnejších filmov v histórii kórejskej kinematografie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tieto fakty o Peaky Blinders ste určite nevedeli! Čo sa dialo na nakrúcaní?

Miestnosť, v ktorej súťažiaci spávajú je plná nápoved

Squid Game zaujímavé fakty
Zdroj: koreaboo.com

Možno ste počas pozerania seriálu postrehli, že miestnosť, v ktorej súťažiaci spávajú, je plná malieb. Tieto maľby slúžia v skutočnosti ako nápovedy. Ukazujú to, v ktorých hrách budú súťažiaci bojovať. Tak čo, postrehli ste to?

Strašidelnú bábiku zo seriálu môžete navštíviť

Squid Game zaujímavé fakty
Zdroj: zyri.net

Obrovská a zároveň celkom strašidelná bábika, ktorá sa stala jednou z ikonických častí seriálu je naozaj skutočná, nejde o žiaden 3D model. Môžete ju nájsť v Južnej Kórei. Presnejšie v kraji Jincheon. Nájdete ju tu v jednej z dediniek.

Údajne si túto bábiku tvorcovia len požičali na nakrúcanie Squid Game a potom ju vrátili. Podľa portálu Koreaboo, bábika stráži múzuem konských povozov.

Číslo z prvej epizódy je skutočné

Squid Game zaujímavé fakty
Zdroj: bustle.com

Určite si pamätáte na číslo z prvej časti show. Súťažiaci v seriáli Squid Game sa mohli do súťaže zapojiť tak, že zavolali na číslo z mysterióznych vizitiek. Nuž, v skutočnosti nejde o fiktívne číslo. Nevlastní ho Netflix. Číslo patrí bežnému človeku, ktorý dostával údajne tisíce telefonátov každý deň. Muž, ktorý ho vlastní dostával vraj až okolo 4000 telefonátov denne. Jeden prezidentský kandidát v Južnej Kórei dokonca ponúkol tomuto mužovi, že od neho číslo kúpi. Kto vie, ako to nakoniec dopadlo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  La Casa de Papel: Zaujímavé fakty, ktoré ste určite (ne)vedeli!

Je na ceste stať sa najúspešnejšou show na Netflixe

Squid Game
Zdroj: pericror.com

Vyzerá to tak, že Squid Game je na ceste toho, aby sa stala jednou z najpopulárnejších show v histórií Netflixu. Naposledy sme takýto úspech mohli vidieť v prípade seriálu La Casa de Papel (Money Heist). Show sa rýchlo stáva svetovou senzáciou. Ide o najsledovanejšiu kórejskú drámu v Spojených štátoch amerických. Co-CEO Netflixu, Ted Sarandos uviedol, že Squid Game má veľkú šancu stať sa najpopulárnejšou show tejto streamovacej platformy vôbec.

Jedna z úloh sa stala trendom na TikToku a YouTube

Squid Game zaujímavé fakty
Zdroj: menshealth.com

V seriáli môžeme vidieť úlohu, v ktorej sa nachádza cukrovinka známa ako Dalgona. Ide o sladkú karamelovú kórejsku pochúťku. Skladá sa len z cukra a sódy bikarbóny. Do stredu sa tradične otláča vzor hviezdy alebo iné.

Ako je už zvykom, predovšetkým TikTok si z tejto úlohy spravil trend. Nová verzia challengu na TikToku je zjesť okraje okolo hviezdy. Pozor, má to jeden háčik! Nemôže sa vám rozpadnúť stredná časť, kde je vzor.

Na internete však nájdete aj originálny challenge priamo zo seriálu. Ide o tradičnú kórejskú hru Ppogpi, v ktorej je cieľom vyrezať vnútorný vzor pochúťky pomocou špendlíku bez toho, aby ste ho zlomili. Na YouTube nájdete plno videí, v ktorých to ľudia skúšajú počas 10-minútového limitu, ktorý bol aj v seriáli.

Vďaka úspechu Squid Game rastú podobné seriály

Alice in Borderland
Zdroj: rottentomatoes.com

Po veľkom úspechu kórejskej show Squid Game zaznamenali na Netflixe veľký nárast popularity aj podobné seriály, taktiež z ázijskej produkcie. Patria medzi napríklad japonský seriál „Alice in Borderland“ či kórejská dráma „Sweet Home.“

Druhú sériu zrejme neuvidíme

Squid Game
Zdroj: seventeen.com

Asi nikoho neprekvapí, keď vám povieme, že zatiaľ nie sú žiadne plány na vytvorenie druhej série. Tvorca seriálu prezradil, že chce pracovať na iných projektoch, aspoň teda zatiaľ. Hwang Dong-hyuk sa vyjadril, že rád by sa zameral na tvorbu viacerých filmov predtým, než začne uvažovať nad druhou sériou show.

Pre portál Variety povedal, že zatiaľ nemá žiadne plány pre Squid Game 2. Len uvažovanie nad pokračovaním je vraj vyčerpávajúce. Ak by do niečoho takéhoto išiel, tak určite by to nerobil sám. Bol by rád za niekoľkých scenáristov a taktiež viacerých skúsených režisérov.

Čo hovoríte na tieto zaujímavé fakty o Squid Game? Dozvedeli ste sa niečo nové o tejto kórejskej senzácii?

Zdroj: insider.com
Zdroj titulného obrázka: seventeen.com

Ďalšie novinky

Populárne