Tieto fakty o Peaky Blinders ste určite nevedeli! Čo sa dialo na nakrúcaní?

-

Novinky

Vedel si tieto fakty o Peaky Blinders?

Seriál Peaky Blinders sa nepochybne stal jedným z najobľúbenejších a najzaujímavejších seriálov, ktoré sme tu dodnes mali. Vďaka svojmu skvelému spracovaniu, fantastickému výkonu hercov a predovšetkým dokonalej hlavnej postave si seriál získal srdce nejedného fanúšika. Čo však mnoho ľudí napriek tomu dodnes nevie, je to, ako sa seriál nakrúcal a čo sa zároveň dialo v zákulisí. Čoskoro sa blíži finále seriálu a nadchádzajúci film, tak sa na to pozrime. Prinášame vám fakty o Peaky Blinders, ktoré ste zrejme nevedeli!

Cigaretka na dva ťahy

Peaky Blinders Tommy Shelby
Zdroj: independent.co.uk

Cillian Murphy vraj vyfajčil až viac než 3000 cigariet počas nakrúcania seriálu. A toto číslo bolo len v rámci prvých dvoch sezón. Jeho aktuálny počet je okolo 6000 cigariet. Nemusíte sa však veľmi báť, prezradil, že fajčí len bylinné cigarety, ktoré neobsahujú žiaden tabak ani nikotín, nie sú návykové.

David Bowie bol veľký fanúšik

Podľa všetkého bola veľkým fanúšikom seriálu Peaky Blinders aj hudobná legenda David Bowie. To až tak, že povolil, aby sa hudba z jeho posledného albumu ukázala v tretej sérii. Steven Knight, tvorca seriálu, uviedol, že keď sa dozvedel, kto je fanúšikom ich práce, tak okamžite kontaktoval jeho tím a ten mu to potvrdil. Neskôr poslal Bowie zástupcu jeho labelu, aby si tvorcovia vypočuli v predstihu jeho posledný album Blackstar. Pár dní na to bohužiaľ David Bowie zomrel. Jeho tím údajne veľmi dúfal, že sa im spolupráca s Peaky Blinders podarí predtým, ako umrie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Miluješ populárny seriál Peaky Blinders? Vyskúšaj si tento kvíz a ukáž sa!

Ich cesty sa vždy spoja

Peaky Blinders Tommy a Alfie
Zdroj: mylondon.news

Už je to po štvrtý raz, kedy Cillian Murphy a Tom Hardy spolu pracovali. Pred Peaky Blinders sa spojili v filmoch úžasného režiséra Christophera Nolana. Prvým bol film Inception. Nasledoval film The Dark Knight Rises, v ktorom si zahrali obaja záporákov. V prípade Murphyho to bol Scarecrow a naopak Hardy si zahral Banea. Neskôr sa spolu ukázali aj v ďalšom filme, ktorý už vznikol počas toho, ako bežal seriál Peaky Blinders. Bol to práve vojnový Dunkirk.

Nie je to vyslovene Birmingham

Seriál Peaky Blinders
Zdroj: Geekgirlauthority.com

Hoci vieme, že sa seriál odohráva v 20. rokoch 19. storočia v Birminghame, väčšina sa nakrúca v okolí Liverpoolu, Merseysidu a v Londýne. Napriek tomu, vždy keď je to možné a vhodné, tak sa scény nakrúcajú v Birminghame a West Midlands. V Birminghame je však veľmi málo častí, ktoré ešte pripomínajú prostredie, ktoré si seriál vyžaduje.

V seriáli hrajú aj dvaja bratia

Peaky Blinders Fakty
Zdroj: dailymail.co.uk

Vedeli ste o tom, že Michael Gray (Finn Cole), stratený syn tety Polly, je v reálnom živote brat Johna Shelbyho (Joe Cole)? Všimli ste si v seriáli, že sa títo dvaja celkom podobajú?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Šiesta séria Peaky Blinders prichádza! Ako sa seriál skončí?

Manželka Toma Hardyho je v seriáli tiež

Peaky Blinders kvíz
Napravo May Carleton | Zdroj: birminghammail.co.uk

Herec Tom Hardy, ktorý v seriáli stvárňuje Alfieho Solomonsa, a herečka Charlotte Riley, ktorú poznáme ako May Carleton, tvoria v skutočnosť manželský pár. Majú spolu dokonca aj dieťa, ktoré sa narodilo v októbri 2015.

Vynikajúca hudba

Peaky Blinders kvíz
Zdroj: dailymail.co.uk

V seriáli môžeme počuť veľa skladieb. Väčšinou to však je hudba od týchto skupín: Radiohead, Arctic Monkeys, PJ Harvey, Nick Cave & The Bad Seeds, The Black Keys/Dan Auerbach, The White Stripes a Frank Carter & The Rattlesnakes. Sú niektorí z týchto interpretov medzi vašimi obľúbenými?

Bonusová zaujímavosť

V seriáli si môžete všimnúť, že Tommy Shelby fajčí cigarety s filtrom, tie však neexistovali až do roku 1954. V tom čase, kedy sa seriál odohráva, boli cigarety bez neho a až začiatkom 50. rokov vedecké správy preukázali, aké škodlivé môže fajčenie byť.

Tak čo, prekvapil ťa niektorý z tých faktov? Myslíš si, že poznáš seriál perfektne a rád by si si otestoval svoj znalosti? Vytvorili sme aj kvíz, kde to môžeš skúsiť.

Zdroj: imdb.com
Zdroj titulného obrázka: beehealthy.org

Ďalšie novinky

Populárne