štvrtok, 6 mája, 2021

TOP ANIME ROKA 2020: Čo nás potešilo tento rok vo svete anime?

-

Čo nás potešilo vo svete anime: TOP ANIME ROKA 2020!

A máme za sebou pomaly, ale isto anime rok 2020. Prežili sme spolu ťažký rok a každá jedna anime sezóna (zima, jar, leto, jeseň) bola ochudobnená o množstvo sérií kvôli pandemickej situácii, ktorá zasiahla celý svet. Napriek tomu sme dostali zopár vecí, ktoré nás viac ako potešili. Medzi anime roka patria nielen série, ale aj ONA, OVA, filmy či špeciály. Ktoré nás teda potešili v tomto roku?

Otaku
Zdroj: deviantart.com

-REKLAMA-

I keď priznajme si to. Pre nás otaku (anime fans) až taký strašný tento rok nebol. Síce sme nedostali až tak veľa nových vecí, ale stále sme sa mohli vrátiť do minulosti. Tá je stále extrémne bohatá a mohli sme si tak zopakovať alebo doplniť anime zásoby. No ale nazad k naším TOPkám.

Šialenosť roka 2020: Dorohedoro

Hneď na začiatku roka sme dostali neskutočnú bombu, ktorú poriadne neviem ani opísať. Ale predsa len to skúsim. Príbeh sa odohráva v Diere (áno, názov mesta), v ktorom je na dennom poriadku vraždenie ľudí hrôzostrašnými magickými spôsobmi. Buď zomriete, alebo sa z vás stane ľudské huba, zombík alebo Kaiman, ktorý netuší, ako sa ním stal. Práve on je naším hlavným hrdinom a na zistenie pravdy používa netypický spôsob. Loví nebezpečných čarodejníkov, ktorým zahryzne do hlavy a niečo v ňom mu povie, či je to ten pravý čarodejník, ktorý ho preklial kúzlom. Ak nie tak nôž skrz krk, krv, smrť a koniec.

Anime má šialené tempo, každý diel končí WTF situáciou, akcia je krvavo a perfektne premyslená a každá postava (zlá alebo dobrá) je natoľko sympatická, že vám neostáva nič iné iba sa do celej série šialene zamilovať. No dobre, na animácii by mohlo štúdio MAPPA ešte zapracovať ale… Už nech je tu druhá séria!

-REKLAMA-

Anime film roka 2020: Made in Abyss – Dawn of the Deep Soul

Áno, prvá dva filmy boli len rekapitulácia celej prvej série, avšak tretí diel bol už regulárne pokračovanie. A to sme všetci otaku neskutočne potrebovali. Prvá séria prišla nečakane a chytila každého za srdiečko. Nevedeli sme sa nabažiť tohto nádherného a zároveň nebezpečného sveta.

Nastal však nečakaný problém. Autor mangy Akihito Tsukushi si dáva poriadne načas a nikdy nevieme, kedy vyjde ďalší diel mangy čo zdržuje aj pokračovanie anime série. Preto bol film Dawn of the Deep Soul pohladením po fanúšikovskej duši a zároveň plačlivé pripomenutie tohto zákerného sveta.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  5 dôvodov, prečo začať pozerať seriál How I Met Your Mother!

Súboj roka 2020: Všetko z anime The God of High School

Rok 2020 bol priekopníckym v pridaní súpera pre zdroj anime. Tým súperom sa stali kórejské webtoony, ktoré dostali vďaka streamu Crunchyroll svoju anime podobu. Najviac zo všetkých zaujala séria The God of High School. Nie tak príbehom ako vizuálom jednotlivých súbojov. Režisér sa rozhodol pre novátorský prístup k tvorbe anime a využil technológiu motion capture, pomocou ktorej predvádzajú reálni ľudia svoje pohyby. Tie následne spracujú animátori podľa pokynov režiséra do anime. Ak si to neviete predstaviť, robili sme o tomto anime aj video z anime news.

ONA alebo čínske anime roka 2020: Fog Hill of Five Elements

Čína ma neskutočne veľa svojich anime, ale skoro 90% z nich sú zatiaľ odporné CGI. Aj preto som skoro odpadol, keď vyšlo iba trojdielne anime s názvom Fog Hill of Five Elements. Prečo iba trojdielne? Lebo animátori museli stráviť neuveriteľne veľa hodín kreslením tejto nádhernej animácie. Vizuál je tak odlišný od všetkého, čo som doteraz videl, že som sa k tomuto anime vrátil s úžasom viac ako 10-krát. Už nech je tu pokračovanie…

Nosebleed alebo Perverznosť roka 2020: Ishuzoku Reviewers

Tu nie je čo riešiť! Krv z nosa (Nosebleed) v anime strieka prúdom hrdinom vždy, keď sú svedkami priveľa erotickosti alebo až kresleného porna. Anime Ishuzoku Reviewers prekročilo aj tie najtajnejšie otaku sny a z každého z nás sa stál pri jednotlivých dieloch hentai (perverzák). Pýtate sa prečo? Lebo v ňom hrdinovia fantasy sveta chodia po bordeloch a hodnotia jednotlivé “ľahké” bytosti, ktoré sa venujú najstaršiemu remeslu na svete.

Vizuál roka 2020: Keep Your Hands Off Eizouken!

Anime od génia Masaaki-ho Yuasa. Jeho v origináli nazvaná séria Eizouken ni wa Te wo Dasu na! je ľúbostný list japonskej animácii. Svojím prístupom až šialeno kreatívny, čo svedčí o potenciáli tohto milovaného média. Každý jeden diel je iný a každý tak vizuálne nádherný…

Anime Opening roka 2020: (K)NoW_NAME「Welcome

Šialené anime si zaslúži jednoznačne ešte šialenejší a bizarnejší opening (úvodná pesnička k anime). Dorohedoro dostalo mix tvrdého rocku, techna a spirituálneho škriekania, ktoré vám nedovolí pretočiť si ani jeden jediný raz jeho opening.

Anime Ending roka 2020: Lost in Paradise feat. AKLO

Jeden z najštýlovejších anime endingov (záverečná pesnička) dostalo anime Jujutsu Kaisen. Áno, podarilo sa mu roztancovať (rozhýbať/rozkývať) ma vždy, keď moje milované anime skončilo.

Anime štúdio roka 2020: MAPPA

Pri tejto kategórii som si nemusel robiť žiadny zoznam. Štúdio MAPPA zlikvidovalo všetku konkurenciu nie jedným, nie dvoma, ale každým svojím anime. Každé jedno z nich ma ohúrilo svojou kreativitou, vizuálom, príbehmi, výberom príbehov (mangy), hudobnou stránkou ako aj rôznorodosťou. A o aké anime ide? Dorehodoro, Jujutsu Kaisen, The God of High School či posledná sezóna Attack On Titan, ktorá práve začína!!!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  ANIME NOVINKY #29 - Sweet Home, webtoony Ragnarok a ďalšie!

Anime roka 2020: Jujutsu Kaisen

Pravdepodobne by ste tu všetci čakali skôr finálnu sezónu Attack On Titan, avšak tá iba začína a patrí do roka 2021. Takže aj preto víťazí Jujutsu Kaisen. Štúdio MAPPA premenilo tento rok na zlato úplne všetko, čoho sa dotklo. A tak to vyzerá, že z anime okolo súbojov čarodejníkov a kliatob sa stane nielen manga hit, ale aj anime blockbuster.

Hlavnú zásluhu na tom má aj kórejský režisér Seong-hun Park, ktorý doplnil nádherný vizuál o kamerové nálety, šialenú akčnú kinetiku, vraždiaci strih, ale aj emočne silné momenty, ktoré dokázal zmestiť do nejakých 20 minút za epizódu. A to sme iba na začiatku celého príbehu…

Ako hodnotíte vy anime rok 2020? Aké sú vaše topky a prekvapenia?

Zdroje: myanimelist.net, víťazov zostavil Jozef Jurovec (autor článku)

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img