ATA nominanti 8. ročníka Anime of the Year poznajú výsledky!

-

Novinky

Top 3 anime za jeseň 2021 z nominácie ATA

ATA (Anime Trending Awards) – 8.ročník nominácie priniesla výsledky. Toto bolo druhé najtesnejšie víťazstvo v histórii hlasovania. Minuloročným výhercom za rok 2020 bolo anime Akudama Drive’s. Tvorcovia Kazutaka Kodaka (režisér) a Tomohisa Taguchi (originálny tvorca) si pripravili pre fanúšikov odkaz a poďakovanie, ktoré si môžete pozrieť Tu.

1. miesto ATA – Mieruko-chan

Populárne hororové anime, ktoré sa v rebríčku ATA umiestnilo na prvom mieste, malo premiéru vydania tento rok. Anime zožalo neskutočný úspech od fanúšikov. Roztomilá hororová komédia sa svojou anime verziou stala obľúbenou nielen doma v Japonsku, ale rozšírila sa do povedomia aj mimo Áziu. Svoju popularitu však začala už v manga podobe, ktorú vytvoril Tomoki Izumi. 

Anime pochádza zo štúdia Passion pod vedením režiséra Yukiho Ogawu. Scenár vytvoril Kenta Ihara a na celý proces dohliadal autor Tomoki Izumi. Hlavnou postavou v anime je mladá Miku, ktorá jedného dňa začne vidieť prízraky. Čakali by ste, že sa bude báť, práve naopak. Miku sa vôbec nebojí prízrakov a vidín, ktoré má okolo seba. Snaží sa príšery ignorovať a pokračovať vo svojej každodennej rutine, ktorou je škola. Či sa jej podarí nevšímať si všetky príšerky uvidíte priamo po pozretí.

2. miesto – Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part II

Aj keď druhá časť Mushoku Tensei sa nedostala na prvé miesto, pre fanúšikov to nie je až také zlé. Ich obľúbené anime získalo dve ceny vrátane Obľúbeného akčného a dobrodružného filmu, ako aj obľúbenej mužskej postavy, ktorú vyhral Ruijerd Superdia.

Režisér Manamu Okamoto a prezident štúdia Studio Bind Toshiya Ōtomo prezradili, čo je na seriáli také výnimočné.

Ak nepoznáte pracovný postup pri tvorbe anime, myslím si, že si to nedokážete predstaviť, ale je mimoriadne ťažké vykresliť postupný rast dieťaťa, ktoré prechádza výraznými telesnými zmenami. Podujal som sa na postupné zobrazovanie, či sme robili dobre alebo nie, nechávam na divákoch, povedal Okamoto.

V prvej časti Mushoku Tensei sa objaví 34-ročný Japonec, ktorého prejde nákladné auto a zomrie. Znovuzrodí sa ako Rudeus Greyrat a začína nový život plný dobrodružštva a mágie. Je členom partie Dead End, ktorá sa musí prebojovať cez démonický kontinent, stretnúť starých i nových priateľov a prekonať nebezpečenstvá.

Druhá časť Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part II nestrácala čas pokračovaním Rudyho cesty sebaobjavovania a prežitia. Pridaním nových postáv a priblížením starších dokázali tvorcovia, čo je potrebné na vytvorenie tak obľúbeného anime. Ak ťa zaujíma, prečo dostalo anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part II tak vysoké hodnotenie, daj anime šancu a pozri si ho.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  ANIME NOVINKY #19 - Godzilla, kultové anime Spriggan a ďalšie!

3. miesto 86 EIGHTY-SIX S2

86 EIGHTY-SIX S2 je anime, ktoré sa umiestnilo na treťom mieste a medzitým si zaslúžilo aj ocenenie obľúbeného opening songu „Kyoukaisen“, ktorý vytvoril Amazarashi.

Adaptácia jednoduchých románov od Asato Asato a Shirabii  sa stala veľmi obľúbená aj v iných krajinách. Príbeh anime sa sústreďuje okolo Republiky San Magnolia, ktorá je v konflikte s ríšou Giad. Obe strany používajú bezpilotné drony na ovládanie, aby zabránili vojnovým obetiam. Hlavnou hrdinkou je Lena, ktorá velí skupine dronou s názvom 86. Musím podotknúť, že oproti prvej časti sa hlavná hrdinka psychicky posilnila a je viac vyvážená. To či sa jej podarí vyhrať, zistíte jedine po pozretí.

Videli ste niektoré anime z nominácií? Ako by vyzeral Váš rebríček obľúbených anime?

Zdroj: anitrendz.net
Titulný obrázok: anitrendz.net (úprava redakcie)

Ďalšie novinky

Populárne