sobota, 16 októbra, 2021

Top 10 najhranejších albumov dneška na slovenskom Spotify ťa dostane!

-

-REKLAMA-

Top 10 najhranejších albumov dneška na slovenskom Spotify

Rebríček Top 10 najhranejších albumov sa neustále mení. Čochvíľa sa vydávajú nové projekty, ktoré si zaslúžia svoju pozornosť, o ktorú bojujú s ostatnými. V tom našom sa nachádzajú domáce mená ako Momo, Separ či Nerieš a bojujú s hviezdami typu Dua Lipa, Olivia Rodrigo či Billie Eilish. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 10 najpočúvanejších albumov na našom Spotify.

nerieš
Zdroj: youtube.com

Najpočúvanejšie albumy na našom Spotify: Top 10 – 7

-REKLAMA-

10. Måneskin: Teatro d’ira – Vol. I

Talianskej rockovej skupine sa podarilo to, čo v krajine módy naposledy dosiahli legendárni Toto Cutugno v roku 1990, vyhrali Eurovíziu. Popularitu im dvihol najmä cover na svetoznámu pieseň Beggin, ktorá bola už viackrát prerobená. Okrem nej sa zviditeľnili aj víťaznou piesňou Zitti E Buoni či I Wanna Be Your Slave, oba songy sa nechádzajú na tomto albume.

9. Separ: OG

-REKLAMA-

Vlastným menom, Michael Kmeť, je na scéne aktívny už dve dekády vďaka spolupráci s rapperom Damem, s ktorým sú aj v súčasnej formácii DMS. Po albumoch Buldozér, Pirát a Pancier predstavuje album OG jeho štvrtý sólový projekt kariéry. Album vyšiel na jar minulého roka a už teraz ide o jeden z najpopulárnejších slovenských albumov histórie.

8. Dua Lipa: Future Nostalgia

25-ročná rodáčka z hlavného mesta Anglicka na seba výrazne upozornila prvým singlom zo spomínaného albumu, Don’t Start Now. Song sa stal jedným z hudobných highlightov predošlého roka a naznačil, že projekt sa bude uberať štýlom 80. rokov, ktoré ešte nevymreli. Momentálne je najznámejšou skladbou Levitating, ktorá obsahuje aj featuring DaBabyho.

7. Momo: MXI

Momo je autorom 10 albumov a jedného EPčka, možno práve preto sa album MXI považuje za ten jedenásty. Vlastným menom, Roman Grigely, pochádza z Petržalky a v súčasnosti patrí medzi popredné mená našej rappovej scény. Najpočúvanejšou skladbou albumu je skladba Sny s Majkom Spiritom. Zaujímavosťou je, že jeho debutový album Nepatrím Medzi… obsahuje niekoľko dissov, niektoré adresované na formáciu H16, ktorej je Spirit dlhoročnou súčasťou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenská rapová scéna sa zapája do Hot16bars Challenge - čo to je?

Najhranejšie albumy na našom Spotify: Top 6 – 4

6. Nerieš: 311

Tretí štúdiový projekt dvojice Matej Straka a Matej “Gabryell” Gábriš je považovaný za ich štvrtý album, avšak dĺžkou necelých 23 minút zodpovedá skôr EP. Vyšiel na začiatku leta prostredníctvom vydavateľstva Ruka Hore a medzi najprehrávanejšie songy patria Viem To, Bohém so Separom či Odkiaľ Sa Poznáme. Chalani z Pezinka hýbu Slovenskom a prezradili, že ich úspešný song Viac im samotný zarobil viac než album.

5. Olivia Rodrigo: SOUR

Teenage megahviezda súčasnosti síce vo februári oslávi ešte len svoje 19. narodeniny, avšak vďaka svojmu prvému albumu je už považovaná za jedno z najväčších mien popu. Jej úspešný debutový singel Drivers License nebol najúspešnejším, nasledovali ho totiž single Deja Vu a predovšetkým hymna dnešných teenageriek, Good 4 U. Celému albumu som sa venoval v článku Olivia Rodrigo a jej album Sour: “Som naň hrdá, je to kus môjho života”.

4. Doja Cat: Planet Her

Tretí album kalifornskej rodáčky prináša spojenie R&B, hip-hopu a popu, všetky žánre sú jej úplne prirodzené. Featuringy so SZA-ou a The Weekndom patria k ťahákom albumu, ktorý ohodnotili magazíny a stránky NME či The Rolling Stone štyrmi hviezdami z piatich možných. Projektu a najmä singlu You Right som sa už venoval v článku Doja Cat a You Right: The Weeknd a speváčka, ktorej sila stále narastá!.

Najpočúvanejšie albumy na našom Spotify: Top 3

3. Billie Eilish: Happier Than Ever

Druhý štúdiový projekt najznámejšej tínedžerky súčasnosti rozhodne nesklamal. Jej spolupráca s bratom Finneasom sa potvrdila byť jednou z najsilnejších súčasných kolaborácií. Album je plný temných zákutí a piesní, ktoré poslucháča prinútia premýšľať, usmievať sa i plakať. Projektu sa sme sa venovali v samostatnej recenzii s názvom Billie Eilish a Happier Than Ever: Dlho očakávaný druhý projekt je vonku!.

2. The Kid LAROI: F*CK LOVE (SAVAGE)

Pre mňa veľmi prekvapivé umiestnenie Austrálčana, ktorý len pred štyrmi dňami oslávil svoje 18. narodeniny. Album totiž neobsahuje dnes svetoznámu skladbu Stay, ktorú nahral v spolupráci s Justinom Bieberom. Song Without You však na projekte je, taktiež aj kolaborácie s DJ Marshmellom, spevákom Machine Gun Kellym či už zosnulým rapperom Juice WRLD-om. Bude veľmi zaujímavé sledovať ďalšie kroky Charltona Howarda zo Sydney.

1. Nik Tendo: Jsem v pohodě, sem v prdeli. 

28-ročný rodák z Pardubíc predstavil svoje 20-minútové EP 30. júla. Projektu sa dostalo obrovskej popularity, nielen v Česku, ale i v našich končínách. Albumu sa do hĺbky venoval kolega Plutovski vo svojej kompletnej recenzii. Nájdeš ju tu: RECENZIA: Jsem v pohode, sem v prdeli. Prekonal Nik Tendo novým albumom svoje limity?.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki
Zdroj titulného obrázku: Trendsmap

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img