Call of Duty: Vanguard ponúka prvé odhalenie! Má hra vôbec šancu?

-

Novinky

Prvé odhalenie hry Call of Duty: Vanguard je tu!

Štúdio Sledgehammer Games nám prinieslo prvé odhalenie Call of Duty: Vanguard. Po oznámení, ktoré nás teasovalo tak zisťujeme, v akom období bude presnejšie zasadená novinka z tejto série. Takmer trojminútový reveal trailer ukazuje rôzne zaujímavé zábery, ktoré poukazujú na to, že nás čaká kampaň. Okrem toho sme sa taktiež aj dozvedeli to, kedy si hru zahráme. Čo teda ponúkne a kedy bude k dispozícii? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Nové Call of Duty: Vanguard nás volá, aby sme zasiahli na každom fronte. Hra si nezoberie na mušku len jedno konkrétne miesto, ale práve naopak, cestovať budeme po celom svete. Čakajú nás boje v severnej Afrike, na západnom fronte, východnom fronte alebo v ohromnom Tichom oceáne.

Hra vyjde ešte tento rok

Reveal trailer nám okrem pohľadu na rúcajúci sa svet odhaľuje taktiež aj dátum vydania hry. Ten je stanovený na koniec tohto roka, presnejšie 5. novembra. Ide tak o vydanie len necelé dva týždne po tom, ako sa na trh dostane Battlefield 2042. Je teda pochopiteľné, že Activision sa rozhodol vydať hru ešte tento rok, aby mohol EA konkurovať. Dá sa predpokladať, že Call of Duty dúfa v to, že hráči, ktorým sa nebude moderná doba páčiť zavítajú radšej do ich hry.

Call of Duty Vanguard odhalenie
Zdroj: YouTube/Call of Duty

Aby sme si však povedali čosi viac k samotnému odhaleniu Call of Duty: Vanguard. Samotná hra sa očividne opäť zameria na obdobie druhej svetovej vojny, kedy nás nasadí na viacero frontov. Trailer taktiež ukazuje zábery, ktoré pochádzajú zrejme zo singleplayerovej kampane. Takže narozdiel od tohtoročného Battlefieldu, hra bude predsa len obsahovať kampaň.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nové Call of Duty Vanguard je vraj totálny prepadák! Aký je dôvod?

Veľmi nízke očakávania

Ak ide o celkové spracovanie, tak je ťažké to zhodnotiť. Pokiaľ sa štúdio priblíži aspoň čiastočne tomu, čo bolo ukázané v traileri, tak sa teoreticky môžeme tešiť na relatívne peknú hru. Záhadou a možno prekvapením bude už priamo hrateľnosť. V tomto prípade dúfame len v to najlepšie.

Call of Duty Vanguard odhalenie
Zdroj: YouTube/Call of Duty

Podobne ako väčšina komunity, ani my sme nemali od tohto titulu veľké, ba priam takmer žiadne, očakávania. Už začiatkom roka sa na internet dostali informácie o tom, že hra by mala byť totálny prepadák. V štúdiu Sledgehammer Games vraj vládli problémy a chaos počas produkcie hry.

Komunita je teda celkom milo prekvapená. Napriek tomu, hráči zostávajú veľmi skeptickí a ostražití, podľa všetkého už neveria praktikám Activisionu. Nepomohol ani koniec reveal traileru, v ktorom tvorcovia lákajú automaticky na to, aby si hráči hru predobjednali, pričom dostanú prístup k bete a skin na zbraň v Black Ops Cold War a Warzone.

Čo hovoríte na odhalenie hry Call of Duty: Vanguard vy? Podarí sa podľa vás Activisionu priniesť konečne opäť dobré Codko?

Zdroj: youtube.com
Zdroj titulného obrázka: Activision

Ďalšie novinky

Populárne