Elvis Presley nás opustil pred 45 rokmi! Zaujímavosti o legende rock’n’rollu

-

Novinky

Pôvodný článok bol publikovaný 17. augusta 2021 k 44. výročiu.

Elvis Presley nás opustil pred 45 rokmi: Zaujímavosti o kráľovi rock’n’rollu

Elvis Presley a zaujímavosti o tomto kráľovi rock’n’rollu, to je téma dnešného hudobného článku. Kráľ rock’n’rollu sa s nami navždy rozlúčil 16. augusta 1977, avšak zanechal za sebou veľa zaujímavostí a kontroverzií. S jeho životom sa spája nielen jeho hudobná kariéra, ale aj veľké množstvo kontroverzií, napr. o jeho smrti. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko zaujímavých faktov či nepotvrdených informácií o Elvisovi Presleym.

Zaujímavosti o kráľovi rock’n’rollu

  1. Elvis nikdy nevystúpil mimo Severnej Ameriky – Aj napriek tomu, že v 60. rokoch minulého storočia ovládal globálnu hudobnú scénu, nikdy naživo nevystúpil za ‚veľkou mlákou‚. Okrem niekoľkých koncertov v Kanade ho diváci mohli vidieť len v USA.
  2. Prvé veľké vystúpenie – Spevák a tanečník sa prvýkrát v priamom prenose divákom predstavil prostredníctvom The Milton Berle Show v roku 1956. Vystúpil so svojim veľkým hitom Hound Dog.
  3. Vzťah s manželkou už od 14 rokov – S manželkou Priscillou Presley sa po prvýkrát stretli, keď mala len 14 rokov a on 24. Ihneď sa dali dokopy a rozviedli sa až štyri roky pred spevákovou smrťou, 9. októbra 1973. Stále žijúca Priscilla si spomenula na to, že sa rodičom vyhrážala tým, že ak jej nedajú slobodu a nepustia ju žiť s Elvisom, zničia jej život.
  4. Bol mysofóbom – Jeho žena Priscilla prezradila, že jej manžel bol veľkým mysofóbom. Údajne vraj vždy pil z pohára tesne pri uchu, pretože tam podľa jeho slov najmenej ľudí pilo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 10: Zaujímavé fakty o vašich obľúbených seriáloch #7

Elvis Presley: Zaujímavosti

5. Žiadne ryby – Elvis údajne nenávidel vôňu rýb natoľko, že boli v jeho dome zakázané.

6. Niekoľko televízorov vedľa seba – V 70. rokoch ešte nedošlo k takému rozmachu televízií, avšak hudobník bol nimi posadnutý. Keďže si ich mohol dovoliť o niečo viac, ako laická verejnosť, zaobstaral si rovno tri, aby mohol naraz sledovať viacero televíznych staníc.

7. Obrovská zbierka tvorby – Presley vydal počas jeho tvorivých 21 rokov 24 štúdiových albumov. Prvým bol ‚Elvis Presley‘ z roku 1956, tým posledným Moody Blue z 1977-ho.

8. Údajne nájdený mŕtvy v kúpeľni – Na podlahe kúpelne v jeho vtedajšom sídle v Gracelande ho našla jeho priateľka, Grace Alden. Jeho fanúšikovia však špekulujú aj nad tým, či ešte stále nežije. Podľa niektorých zdrojov dokonca uvádzajú, že má cez 80 a stále vystupuje pod menom Bob Joyce.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Music In Minnesota
Zdroj titulného obrázku: Vanity Fair

Ďalšie novinky

Populárne