Grammy Awards 2021: The Weeknd bez jedinej nominácie!

-

Novinky

Grammy Awards 2021: The Weeknd si pravdepodobne neodnesie nič!

V hudobnom svete sa schyľuje k odovzdávaniu najprestížnejších hudobných ocenení Grammy Awards 2021, ktoré sa opäť pravdepodobne nezaobíde bez otázok ohľadom ich spravodlivosti. Oficiálne ohlásenie nominácií na 63. ročník udeľovania týchto cien udivili nejedného fanúšika. Alebo snáď celý hudobný svet? Okrem klasických mien, ktoré v hudobnom svete dominujú po celý rok, sa s prekvapením ani v jednej z kategórií neobjavilo meno The Weeknd! Bude autor hitu „Blinding Lights“ okradnutý o cenu za skladbu roku?

Billie Eilish
Zdroj: cosmopolitanme.com

The Weeknd a jeho úspechy s albumom „After Hours“

The Weeknd oficiálne vydal album After Hours 3.3.2020, čím potešil mnohých fanúšikov po celom svete. Tento výnimočný projekt, ktorý sa nesie v žánroch ako Pop, R&B a New Wave, začal okamžite útočiť na najvyššie priečky vo všetkých možných hudobných kategóriach a po celý rok sa mu naozaj darilo. V rámci rebríčkov portálu Billboard Music sa album na nejakú dobu dostal najvyššiu priečku v oblasti predaja a jeho najúspešnejšia skladba je v rebríčku Hot 100 do dnešného dňa. Okrem toho album získal aj niekoľko ďalších zaujímavých cien vrátane AMA. The Weeknd mal dokonca v tomto roku aj najlepšiu masku na Helloween. Ako je teda možné, že ostal bez jedinej nominácie?

Možné dôvody nenominovania

Jedným z možných dôvodov nezaradenia albumu After Hours do oficiálnych nominácií cien Grammy Awards 2021 je práve žáner, v ktorom je album robený. Podľa amerického portálu variety.com nastala chyba v zaradení tohto albumu do jednotlivých kategórií, kde si v kategórií Pop mysleli, že ide o R&B a tam zas naopak. Ak je tomu naozaj tak, je to naozaj zaujímavé. Ďalším dôvodom môže byť obyčajná chyba v systémoch a nakoniec aj samotné Grammy mohlo interpretovi zatvoriť dvere. Nebol by to prvý diskutabilný prípad, ktorý sa behom histórie týchto cien stal. The Weeknd po tomto zistení ostal bez slov, no potom sa vyjadril prostredníctvom svojho Instagramu.

Na túto tému sa vyjadrilo aj vedenie spoločnosti Recording Academy, ktorá je za udeľovanie cien Grammy zodpovedná. V ich vyjadrení stojí, že posudzovanie je náročný proces, ktorý zostavujú tí najlepší odborníci a nikto nemá dôvod niekoho len tak bezdôvodne niekoho vynechať. Uvidíme, či sa rozhodnú nominácie prešetriť či prípadne pozmeniť.

Zaujímavosť: Video vyššie bolo súčasťou virtuálneho Tik Tok koncertu, ktorý The Weeknd v tomto roku predviedol. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rest oslavuje výročie albumu Restart novým singlom HROT420

Ďalšie diskutabilné nominácie Gramy Award 2021

Harry Styles je po úspechoch s albumom „Fine Line“ taktiež bez nominácií v kategóriách album a skladba roku. Medzi ďalšie mená, ktoré boli ukrátené o prípadné nominácie, patria aj Lady Gaga, Luke Combs a Travis Scott. Naopak tu máme aj mená, ktoré nedosiahli žiadny významný či hlasný úspech, no svoju nomináciu aj tak majú. Sú nimi napríklad Black Pumas a Jacob Collier.

Ak by ste chceli vedieť o ďalších kontroverzných momentoch Grammy Awards niečo viac, dajte nám to vedieť v komentároch!

Čo na to hovoríte vy? Zaslúži si podľa vás skladba „Blinding Lights“ nosiť titul skladba roku? Sú podľa vás Grammy poctivé?

Zdroj: grammy.com, billboard.com, Variety.com, YouTube, Instagram

Ďalšie novinky

Populárne