sobota, 16 októbra, 2021

Zaujímavosti: The Weeknd! Kto je rapperova inšpirácia?

-

-REKLAMA-

Zaujímavosti: The Weeknd

The Weeknd – vlastným menom Abel Makkonen Tesfaye – je fantastický spevák, skladateľ a hudobný producent. Na hudobnej scéne ho vidíme zhruba od roku 2010. Za ten čas jeho hudba a texty ukradli srdcia mnohým fanúšikom. Dnes by som rada nadviazala na sériu zaujímavostí o celebritách. Toto sú zaujímavosti o The Weeknd!

Niečo z terminológie

Prečo práve „The Weeknd“? Pokiaľ ste správny fanúšik, túto otázku ste si už iste položili. V 17. rokoch sa spevák rozhodol počas jedného víkendu odísť od rodičov a rovnako tak aj skončiť so školou. Nenávidel meno, ktoré mu dali rodičia, a tak skúsil The Weekend. V zapätí vynechal „e“, nakoľko rovnaké pomenovanie má jedna kanadská kapela. A čo jeho skupina XO? Niektorí si myslia, že názov symbolizuje klasické bozky a objatia. Vzhľadom k tomu, že vo väčšine ich skladieb figurujú drogy, je pravdepodobnejšie, že to symbolizuje extázu a oxykodón.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Skupina H16 vydáva novú pieseň so zástupcami novej školy! Ako znie?

The Weeknd s XO
zdroj: twitter.com

Vlasť mnohých hviezd

The Weeknd je pôvodom Kanaďan. Och, Kanada! Všimli ste si niekedy, koľko hviezd odtiaľ pochádza? Shawn Mendes, Ryan Reynolds, Justin Bieber, … Pre Abela dlho platilo; narodil som sa v Kanade, žijem v Kanade a aj umriem v Kanade! Tohto sa držal až do svojich 21. rokov, kedy odišiel kvôli kariére do Ameriky.

-REKLAMA-

Teraz žije v prenajatom dome v Hollywood Hills, kde mimochodom údajne straší. Myslím, že veľa z vás Kanada šokovala rovnako ako mňa! Pri prvom pohľade na speváka je Kanada asi posledné rodisko, ktoré nás napadne. Od pravdy však nie ste ďaleko! Rodičia The Weeknda sa preťahovali z Afriky do Kanady a prvý jazyk, ktorým sa The Weeknd naučil hovoriť je amharský.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmová hviezda Johnny Depp: Zaujímavosti, ktoré ste nevedeli!

Svetlá reflektorov

The Weeknd je osobou, ktorá proste robí to, čo ho baví. Nemá rád svetlo reflektorov a nikdy medzi jeho priority nepatrila popularita. Je neskutočne vďačný za to, čo dosiahol. Napriek tomu randí s jednou z najviac „prenasledovaných“ topmodeliek Bellou Hadid. Alebo randil? To sa aktuálne úplne nevie. Vieme, že ich never ending story jeden čas narušila Selena Gomez, no následne sa vrátil opäť k Belle.

Mnoho zdrojov uvádza, že sa v zápätí rozišli. Niektorí si myslia, že sa aj po tom všetkom naďalej stretávajú… Iní v tom zase vidia definitívny koniec, no pravdu nám ukáže asi len čas!

Weeknd
Zdroj: Elle.com

Inšpirácia pre mnohých

Dlhoročný vzťah s Bellou mal na neho asi pozitívny dopad, pretože sa sám rozhodol byť tvárou značky jeho priateľa Kanye Westa. K malému úletu sa vyjadril nasledovne: „Kanye je môj dobrý priateľ, keď sa ma opýtal, nemohol som povedať nie. Bolo to najmenej, čo som mohol urobiť.“ Ale tam to nekončí! Popová hviezda si napriek jeho plachosti zahrala vo filme Uncut Gems.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 10: Zaujímavé fakty o vašich obľúbených seriáloch #12

Milujeme, keď sa celebrity priatelia s celebritami, no nie? Medzi jeho veľmi dobrých priateľov patrí aj Wiz Khalifa, ktorý niekoľkokrát prehlásil, že je z istej perspektívy pre neho Tesfaye inšpiráciou. „Má veľmi kreatívne a vyspelé myslenie. Abel je môj muž,“ vyjadril sa Khalifa. Nasleduje ďalšia srdcovka a to konkrétne Drake, ktorý o Abelovi povedal, že sú ako bratia. Popravde vďaka jeho skromnosti a srdečnosti sa asi len ťažko bude hľadať niekto, s kým The Weeknd nevychádza.

Fotenie pre značku Kayne Westa
zdroj: pinterest.dk

A čo je inšpiráciou pre Abela? Nikoho z nás neprekvapí, keď poviem, že väčšina songov sa točí okolo Belly Hadid. Jeho ďalšou veľkou inšpiráciou je Lana Del Rey. Toto však nie je jednostranné. Interpreti si veľmi dobre rozumejú aj v súkromnom živote. Keď už sme pri tých songoch vedeli ste, že The Weeknd priznáva, že nepozná všetky svoje texty? Pokiaľ neviete raz za čas prísť na nejaké to slovo v jeho piesni, nič si z toho nerobte. Je dosť možné, že to nevie ani Tesfaye sám.

The Weeknd je ideál pre mnohých, ale kto je jeho vzorom? Odpoveď je Michael Jackson! Mne osobne príde Abel ako veľmi plachá osobnosť, nakoľko len výnimočne poskytuje rozhovory. Napriek tomu dúfam, že som vám posunula pár nových informácií! Je nejaká osobnosť, ktorej život by ste si chceli trošku rozlúsknuť? Neváhajte nám zanechať komentár s jej/jeho menom!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  CUPRA Tavascan: Aký je druhý elektrický model značky?

Zaujímavosť k proseccu: The Weeknd priznal, že jeho účes je inšpirovaný známym maliarom menom Jean-Michel Basquiat.

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img