piatok, 27 novembra, 2020

Raper Sheck Wes na testoch do NBA! Uspel člen skupiny Jackboys?

-

Raper Sheck Wes na testoch do NBA!

Jednou z najzaujímavejších noviniek ohľadom osobností zo sveta rapu je určite tá, v ktorej sa raper Sheck Wes ukázal na testoch do NBA. Dva dni pred oficiálnym draftom si interpret nenechal ujsť svoju príležitosť a ukázal sa na testoch, ktoré by ho mohli dostať do sveta veľkého basketbalu. Autor hitu „Mo Mamba“ tak ponúkol svoje služby klubom v NBA, no bohužiaľ pre neho, úspech neslávil. Člen skupiny Jackboys, ktorej lídrom je Travis Scott, si tak svoj basketbalový sen v tomto roku nesplní.

22-ročný rodák z New Yorku sa tak opäť môže naplno sústrediť na svoju hudobnú kariéru a svoje šťastie skúsiť o rok. Hneď po tejto skúsenosti však vydáva novú skladbu z názvom „BEEN BALLIN“!

-REKLAMA-

Zaujímavosť: Skupina Jackboys bola v rámci cien Hip Hop BET Awards nominovaná v kategórii skupina roku. Víťazstvo však nezískali.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zaujímavosti: The Weeknd! Kto je rapperova inšpirácia?

Môže sa do NBA dostať každý?

Pár dní pred oficiálnym draftom, ktorý sa koná každý rok, dáva asociácia NBA hráčom možnosť doraziť do tréningového kempu a zabojovať tak o príležitosť zahrať si v najsledovanejšiej basketbalovej lige sveta. Do tejto súťaže sa takýmto spôsobom dostal napríklad Alex Caruso, ktorý je momentálne spoluhráčom Lebrona Jamesa v LA Lakers. Príležitosť tam teda rozhodne je.

To, že je rapová kultúra úzko spätá s basketbalom ako takým, nie je vôbec nič nové. Preto nie je až také nečakané, že sa o túto príležitosť niektorí MC’s pokúsia. V tomto roku to nebol prvý prípad. Už pred pár mesiacmi sa špekulovalo o tom, že by sa do NBA dostal raper Joe Cole, ktorý sa na rozdiel od Sheck Wesa na testoch neukázal. Ďalším príkladom úzkeho prepojenia rapu a basketbalu sú aj mnohé rapové skladby hráčov NBA. Napríklad Damian Lillard hrajúci za Portalnd Trial Blazers je v podstate s počtom svojich skladieb hotový raper.

Zaujímavosť: Posledný album skupiny Jackboys vyšiel v roku 2019 a nesie názov celej crew. Na tomto albume sa okrem členov skupiny, ktorými sú Chase B, Don Toliver, Sheck Wes a Travis Scott, objavili aj mená ako Pop Smoke, Lil Baby, Offset a Quavo. Album je pecka!

Zdroj: Wikipedia, YouTube, Instagram

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -