štvrtok, 5 augusta, 2021

Raper Sheck Wes na testoch do NBA! Uspel člen skupiny Jackboys?

-

-REKLAMA-

Raper Sheck Wes na testoch do NBA!

Jednou z najzaujímavejších noviniek ohľadom osobností zo sveta rapu je určite tá, v ktorej sa raper Sheck Wes ukázal na testoch do NBA. Dva dni pred oficiálnym draftom si interpret nenechal ujsť svoju príležitosť a ukázal sa na testoch, ktoré by ho mohli dostať do sveta veľkého basketbalu. Autor hitu “Mo Mamba” tak ponúkol svoje služby klubom v NBA, no bohužiaľ pre neho, úspech neslávil. Člen skupiny Jackboys, ktorej lídrom je Travis Scott, si tak svoj basketbalový sen v tomto roku nesplní.

-REKLAMA-

22-ročný rodák z New Yorku sa tak opäť môže naplno sústrediť na svoju hudobnú kariéru a svoje šťastie skúsiť o rok. Hneď po tejto skúsenosti však vydáva novú skladbu z názvom “BEEN BALLIN”!

Zaujímavosť: Skupina Jackboys bola v rámci cien Hip Hop BET Awards nominovaná v kategórii skupina roku. Víťazstvo však nezískali.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Moloch Vlavo dáva diss na Separa! Schyľuje sa k ďalšej rap dráme?

Môže sa do NBA dostať každý?

Pár dní pred oficiálnym draftom, ktorý sa koná každý rok, dáva asociácia NBA hráčom možnosť doraziť do tréningového kempu a zabojovať tak o príležitosť zahrať si v najsledovanejšiej basketbalovej lige sveta. Do tejto súťaže sa takýmto spôsobom dostal napríklad Alex Caruso, ktorý je momentálne spoluhráčom Lebrona Jamesa v LA Lakers. Príležitosť tam teda rozhodne je.

To, že je rapová kultúra úzko spätá s basketbalom ako takým, nie je vôbec nič nové. Preto nie je až také nečakané, že sa o túto príležitosť niektorí MC’s pokúsia. V tomto roku to nebol prvý prípad. Už pred pár mesiacmi sa špekulovalo o tom, že by sa do NBA dostal raper Joe Cole, ktorý sa na rozdiel od Sheck Wesa na testoch neukázal. Ďalším príkladom úzkeho prepojenia rapu a basketbalu sú aj mnohé rapové skladby hráčov NBA. Napríklad Damian Lillard hrajúci za Portalnd Trial Blazers je v podstate s počtom svojich skladieb hotový raper.

Zaujímavosť: Posledný album skupiny Jackboys vyšiel v roku 2019 a nesie názov celej crew. Na tomto albume sa okrem členov skupiny, ktorými sú Chase B, Don Toliver, Sheck Wes a Travis Scott, objavili aj mená ako Pop Smoke, Lil Baby, Offset a Quavo. Album je pecka!

Zdroj: Wikipedia, YouTube, Instagram

-REKLAMA-
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img