utorok, 30 novembra, 2021

Mike Posner – Operation: Wake Up! Nový album nesie originálny odkaz!

-

-REKLAMA-

Mike Posner – Operation: Wake Up

S končiacim sa rokom 2020 by si človek povedal, že už žiadny zaujímavý hudobný projekt nepríde. V tomto prípade je však opak pravdou a Mike Posner nás vyvádza z omylu. Interpret nám totižto bez nejakého hlasitejšieho oznamovania predstavuje novinku s názvom Operation: Wake Up. Album oficiálne vyšiel 18.12.2020 a obsahuje 10 skladieb. Okey… Tak nie tak celkom. Na albume sa nachádza zaujímavé intro a hovorených pasáží by sme tam vlastne našli viac. Predtým, ako však začneme, je dôležité o albume vedieť niekoľko vecí, v ktorých sa vlastne dozvieme, prečo je tento album taký zaujímavý.

Mike Posner - Operation: Wake Up
Zdroj: mikeposner.net

Mike Posner je u laických fanúšikov známi najmä skladbou “I took a pill in Ibiza”. Vlastným menom Michael Robert Henrion Posner a pochádza z amerického mesta Detroit, a svoj debutový album vydal v roku 2010. 

Čo je zaujímavé na albume Operation: Wake Up?

-REKLAMA-

Mike Posner príchod svojho nového albumu oznámil prostredníctvom jeho sociálnych sietí. Dokonca aj v týchto dňoch jeho instagramový profil vyzerá stále zaujímavo. Z profilu zmizlo úplne všetko a vyzerá to tak, že teraz slúži ako vierohodná galéria k tomuto projektu.

Interpret sa svojím albumom tak snaží upozorniť na dôležitosť mentálneho zdravia a zvolil zaujímavý koncept. Celý album je v podstate projekciou osoby, ktorá bojuje so psychickými problémami. Mike Posner rozpráva príbehy z jej uhľa pohľadu. Varovanie o náročnosti tohto albumu je zachytené v už spomínanom skite “Introduction”, kde sa ku albumu vyjadril nasledovne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ruské hity 90. rokov: Piesne, ktoré vás prinútia tancovať!
-REKLAMA-

Tento album vznikol behom dvoch týždňov v dome mojich rodičov v Detroite. Album si treba vypočuť celý. Aspoň po prvýkrát. Trvá to asi 36 minút a ak na to teraz nie je čas, so všetkou úctou vás žiadam, aby ste ho vypli a vrátili sa, keď budete mať čas. Ďakujem, že ste si našli čas si tento album vypočuť. V prvom rade je potrebné vedieť, že všetky osoby a príbehy v tomto albume sú kompletne vymyslené. Okrem toho tento album nemal počúvať nikto, kto má problémy s duševným zdravím, depresiou alebo schizofréniou. Užite si tento album opatrne a s nadhľadom.

Album sa nasledovne otvára zaujímavým storrytellingom, kde sa Mike rozpráva so svojím barberom. Skladba “Shave It All Off” nesie zaujímavý text, ktorý vám odporúčam si prípadne preložiť.

Jediným hosťom na tomto albume je speváčka Jessie J, ktorá figuruje na skladbe s názvom “Weaponry”. Táto skladba je zároveň jediná, ktorá má svoj vlastný videoklip.

Celý projekt je nutné si vypočuť naraz a spraviť si obraz. Z môjho pohľadu je tento album zaujímavou záležitosťou práve vďaka jeho konceptu. Aj keď je album taký ťahavý a nevyniká po inštrumentálnej stránke, cením, že ho spravil Posner sám. Tiež je super, že sa interpret snaží poukázať na závažnosť problémov ohľadom duševného zdravia. Nedávno som v článku o albume “My Brothers’s Keeper” písal aj o tejto téme a ak by vás to zaujímalo, stačí kliknúť na to ružové.

Čo na to hovoríte vy? Aké sú vaše prvé dojmy z projektu Mike Posner – Operation: Wake Up?

Zdroje: Wiki, Genius, Instagram

-REKLAMA-
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img