piatok, 27 novembra, 2020

7 tipov, ako si udržať pozitívne myslenie v náročnom období!

-

Ako si udržať pozitívne myslenie

Mnohí z vás momentálne prežívate náročné obdobie plné stresu a neistoty z toho, čo prinesie budúcnosť. Možno vás ovládla úzkosť a svet okolo vás vidíte v šedých farbách. Uvedomte si však, že negativizmus vám v ťažkých chvíľach nepomôže a nielen, že trpí vaša psychika, ale aj vaše fyzické zdravie. Vonkajšia realita je odrazom toho, ako sa vy cítite vo vnútri. Máte problém udržať si pozitívne myslenie? Prinášame vám tipy ako na to!

pozitívne myslenie
Zdroj: sharecare.com

1. Doprajte si kvalitný spánok

Určite to dobre poznáte. Po náročnom dni si ľahnete do postele a namiesto toho, aby ste si konečne oddýchli, scrollujete na Facebooku či Instagrame. Ani neviete ako a už sú tri hodiny ráno. Zmeňte to. Nastavte si letový režim a choďte spať skôr. Kvalitný spánok je predsa základom každého úspešného dňa.

2. Buďte vďační

-REKLAMA-

Ďakujte za maličkosti. Zamyslite sa nad tým, čo všetko máte. Už len to, že sa ráno zobudíte a večer zaspávate vo svojej teplej posteli, je skvelým dôvodom na radosť. Niekto také šťastie nemá. Vďačnosť vám pomôže udržať si pozitívne myslenie a ľahšie prekonáte náročné prekážky.

3. Skončite so sledovaním negatívnych správ

To, že budete svoju myseľ každý deň živiť negatívnymi správami vám vôbec nepomôže. Naopak vám to priťaží. Samozrejme, treba mať prehľad o aktuálnom dianí, ale všetko robte s mierou. Väčšiu pozornosť venujte radostným správam.

4. Vyskúšajte meditáciu

Meditácia stíši vašu myseľ, pomôže vám upokojiť sa a na určitý čas vypnete od každodenných problémov. Zmierňuje úzkosť, stres, zlepšuje spánok a celkovo sa po meditácii budete cítiť viac v pohode. Existuje však viac druhov meditácie. Pre začiatočníkov je vhodná vedená meditácia. 

Taktiež môžete vyskúšať koncentrovanú meditáciu. Ide o techniku, pri ktorej sa sústredíte len na jednu vec. Ideálne je zamerať sa na vlastný dych alebo plameň sviečky.

pozitívne myslenie
Zdroj: cydcor.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kozmetika z Aliexpressu - sú to iba vyhodené peniaze?

5. Nájdite pozitíva v negatívnych situáciách

Áno, je zložité vidieť v ťažkých situáciách niečo dobré. Ale vždy si skúste položiť otázku: „Čo ma to má naučiť? Aké skúsenosti si odnesiem?“ 

Nesnažte sa však byť nasilu pozitívni, keď sa deje niečo zlé. Vždy si dajte čas na premýšľanie, utrieďte si svoje myšlienky. V tomto vám pomôže už spomenutá meditácia.

6. Jedzte zdravšie

Namiesto fast-foodu a priemyselne spracovaných potravín, doprajte svojmu telu množstvo čerstvej zeleniny a ovocia. A ak máte možnosť, odšťavujte. Živá strava vám dodá energiu, ktorú v ťažkom období potrebujete. Doprajte si detox, snažte sa vyvarovať alkoholu a cigaretám, pretože môžete prepadnúť závislosti.

7. Spojte sa s blízkymi

Aj keď žijeme v časoch, kedy sa dištancujeme od našich priateľov a rodiny, ostaňme v kontakte. Zaujímajme sa o naše okolie, usmejme sa na ľudí okolo seba, neuzatvárajme sa do seba. Súčasná situácia rozdeľuje ľudí v názoroch, ale rešpektujme sa a nešírme negativizmus.

Ako zvládate náročné obdobie vy? Podeľte sa s nami do komentárov!

Zdroj: positivityblog.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -