sobota, 16 októbra, 2021

Nízke libido: 8 potravín, ktoré pomáhajú zlepšiť sexuálny apetít

-

-REKLAMA-

Čo robiť v prípade, že máte nízke libido?

Nízke libido trápi množstvo ľudí. Sexuálny apetít je prirodzenou súčasťou nášho každodenného života. Sexuálnu žiadostivosť má každý inú. Vplýva na ňu množstvo faktorov ako pohlavie, vek, fyzická a psychická kondícia, podmienky, v ktorých žijeme a veľa iných vecí. Na trhu existujú rôzne afrodiziaká, ako napríklad španielske mušky alebo rôzne tabletky. No príroda nám ponúka veľa potravín, ktoré prirodzene pomáhajú zvyšovať libido u žien aj mužov. V mnohých z nich sa nachádzajú dôležité vitamíny, minerály, ale aj aminokyseliny, ktoré sú zodpovedné za prekrvenie pohlavnej sústavy.

Obsahujú tiež látky, ktoré vyrovnávajú hladinu hormónov. Preto radšej investujte do kvalitnej rozmanitej stravy namiesto drahých a umelých preparátov. Vyvážená strava pomáha zvyšovať nielen libido, ale podporuje aj na plodnosť či potenciu. Samozrejme, pri vážnych poruchách je namieste navštíviť lekára alebo terapeuta. Ktoré potraviny pomáhajú zvyšovať nízke libido?

1. Zázvor

-REKLAMA-

Zázvor je veľmi aromatická potravina, ktorá perfektne dochutí akékoľvek jedlo. Má výraznú pálivú chuť a pri konzumácii zahreje telo. Je aj skvelým pomocníkom pri nachladnutí. Na zvýšenie libida je vhodný, pretože pomáha prietoku krvi a zlepšuje stav tepien.

zázvor
Zdroj: snaped.fns.usda.gov

2. Špenát

Špenát je zelenina, ktorú buď nenávidíte alebo milujete. Konzumácia špenátu u mužov zlepšuje krvný obeh a pomáha aj pri zväčšení prostaty. Obsahuje veľké množstvo L-Arginínu. Do ktorej skupiny patríte vy? Konzumujete špenát alebo je to pre vás no-go?

-REKLAMA-

baby špenát
Zdroj: marketwatch.com

3. Chilli

Rovnako ako zázvor, aj chilli papričky prekrvujú telo, pomáhajú urýchľovať metabolizmus, stimulujú endorfíny, zrýchľujú tlkot srdca a celkovo človeka naštartujú. Avšak treba dodať, že nie každý je milovníkom pálivých papričiek, namieste je teda opatrnosť a ak nemáte skúsenosti, siahnite po papričkách s nízkym počtom Scovillových jednotiek. Samozrejme, nezabudnite si po konzumácii umyť dôkladne ruky, aby vás neštípalo aj niečo iné okrem ústnej dutiny. 🙂

chilli
Zdroj: medium.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový Opel Astra je elektrifikovaný a úsporný! Čo všetko ponúka?

4. Ryby

Sladkovodné ryby ako losos, tuniak, makrely a sardinky obsahujú dôležité omega 3 mastné kyseliny, aminokyseliny, ktoré zlepšujú stav srdca a zvyšujú hladinu dopamínu v mozgu. Dopamín je neurotransmiter a uvoľňuje sa pri príjemných aktivitách: fyzická aktivita, sex alebo príjem potravy.

losos
Zdroj: bettycrocker.com

5. Maca

Maca alebo žerucha peruánska nie je práve najchutnejšou potravinou, ale pre ženy má veľa výhod. Koreň žeruchy priaznivo vplýva na ľudské zdravie. Nájdete ju v mnohých bioobchodoch vo forme prášku. Pre tých, ktorí neznesú jej aromatickú chuť, sú vhodné tablety. Má skvelý účinok na duševné a fyzické zdravie. Indiáni z Peru ju používali pre jej vplyv na vitalitu, sexualitu, výdrž, hormonálnu rovnováhu a podporu plodnosti.

maca
Zdroj: utopia.de

6. Vodný melón

Melón je skvelou a osviežujúcou potravinou v letnom období. Poskytuje telu hydratáciu vďaka veľkému obsahu vody. Melón obsahuje ešte viac lykopénu ako paradajky. Je významným konkurentom známej modrej tabletky. Zlepšuje cirkuláciu krvi v intímnej oblasti. Má pozitívny vplyv na reprodukčnú funkciu mužov, funguje ako podporná liečba pri neplodnosti.

nizke libido
Zdroj: timesofindia.com

7. Čokoláda

Čokoláda je azda najznámejším afrodiziakom. Nato, aby fungovala ako afrodiziakum, musí obsahovať aspoň 70% kakaa. Zvyšuje hladinu serotonínu a dopamínu v mozgu, znižuje hladinu stresu a zvyšuje sexuálnu žiadostivosť. Kakao obsahuje fenyletylamín a teobromín. Obidve látky podporujú uvoľňovanie endorfínov a majú stimulačné účinky.

nizke libido
Zdroj: theladders.com

8. Ustrice

Na pohľad nechutné a slizké, ale ak túto bizarnosť radi konzumujete, máme pre vás dobrú správu. Ustrice sú skvelým zdrojom zinku, ktorý zvyšuje hladinu testosterónu a pomáha zlepšovať fyzický výkon, čo sa samozrejme hodí. 🙂

nizke libido
Zdroj: funfacts.com

Ďakujeme za prečítanie a nezabudnite kliknúť aj na naše ďalšie zaujímavé články!

Zdroje: eatthis.com, zivotosprava.sk, wikipedia.org

-REKLAMA-
Zuzana Feriancováhttp://plotpoint.sk
Veci sa vôbec nezhoršujú, to iba pravda sa odhaľuje.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img