sobota, 22 januára, 2022

Prorok Nostradamus: Čo sa má podľa neho stať v roku 2021?

-

-REKLAMA-

Svetoznámy prorok Nostradamus predpovedal množstvo dejinných udalostí

Už sme si čo-to napísali o proroctvách Baby Vangy či Edgara Cayceho. Nostradamus však žil v 16. storočí a jeho proroctvá doslova mrazia. Povolaním bol lekár a astrológ. Za svojho života sa preslávil predpoveďami o budúcnosti, v roku 1555 vydal zbierku a nazval ju Proroctvá. Aj keď boli jeho predpovede odsúdené rímskokatolíckou cirkvou, ľudia k nemu vzhliadali a vážili si ho či už ako lekára, alebo človeka.

Život

Nostradamus sa narodil v roku 1403 vo francúzskej obci Saint-Rémy-de-Provence. Jeho skutočné meno bolo Michel de Nostradame, mal ôsmich súrodencov a bol židovského pôvodu. O jeho detstve vieme len málo, avšak odmalička bol veľmi inteligentný a v škole exceloval. Práve jeho dedko v ňom videl obrovský potenciál a venoval mu veľa času na vzdelávanie. Učil sa gréčtinu, latinčinu, hebrejčinu a matematiku. Starý otec ho priviedol dokonca aj k astrológii, rád pozoroval nebo a hviezdy. Veril, že konštelácia hviezd a planét má vplyv na osud človeka a svetové udalosti.

-REKLAMA-

Neskôr ako 14-ročný nastúpil na Avignonskú univerzitu ako študent medicíny. Bohužiaľ, jeho štúdium muselo byť prerušené, keďže v krajiny vypukol bubonický mor. Nikdy však nezískal diplom a dokonca bol vylúčený z lekárskej fakulty. Niektoré zdroje však uvádzajú, že licenciu získal v roku 1525 a nedošlo k vylúčeniu z univerzity. Počas tohto obdobia sa zdržiaval na vidieku a začal sa venovať liečivej sile byliniek.

Nostradamus liečil počas moru chorých

V roku 1544 sa presťahoval do Salonu, kde ho preslávili jeho inovatívne metódy liečby proti moru. Konvenční lekári v tých časoch liečili mor liečivami s ortuťou a obliekali chorých do šiat namočených v cesnaku. Nostradamus šíril osvetu v oblasti hygieny a vysvetľoval, aby boli mŕtvoly odstránené z ulíc. Vynašiel „ružovú tabletku”, ktorá obsahovala vysoké dávky vitamínu C a pomáhala ľuďom v počiatočnom štádiu moru. Ďalej svojim pacientom odporúčal veľa pobytu na čerstvom vzduchu a nízkotučnú diétu.

V tom čase sa stal veľmi slávnym a vyhľadávaným liečiteľom v Provensálsku. Ľudia mu nosili finančné dary. Neskôr sa rozhodol odísť do Francúzska, kde spoznal svoju budúcu manželku a narodili sa im dve deti. Bohužiaľ, jeho ženu a deti pravdepodobne usmrtila pandémia moru.

-REKLAMA-

V roku 1536 ho obvinili z okultizmu a dostal predvolanie pred cirkevnú inkvizíciu. On sa však rozhodol opustiť provinciu a venoval sa cestovaniu. Počas svojich ciest po Grécku a Turecku pravdepodobne zažil duchovné prebudenie a získal dar jasnovidectva. Neskôr sa vrátil opäť do Francúzska a pokračoval v liečby chorých. Našiel si manželku, s ktorou priviedol na svet šesť detí a presťahoval sa do Salon-de-Province.

Nostradamus
Zdroj: nypost.com

Aké predpovede zanechal ľudstvu?

Jeho proroctvá ľudí odjakživa poburovali, naháňali im hrôzu a často bol terčom útokov. Dodnes je veľa ľudí skeptických, keď počujú jeho meno. Svoje proroctvá často „zašifroval” do rôznych básní, v ktorých často neuvádzal konkrétne dátumy. Skeptici zhodnotili, že to, ako pochopí človek danú báseň, je len výplodom vlastnej fantázie a s jasnovidectvom to nemusí mať nič spoločné. Napriek tomu bolo jeho meno v minulosti aj súčasnosti skloňované a spájané s dejinnými udalosťami, vojnami či katastrofami. Poďme sa teda pozrieť na niektoré z nich.

Proroctvo o Hitlerovi

Nostradamovi sa pripisuje veľa predpovedí na 20. storočia a medzi jedno patrí nástup Adolfa Hitlera k moci. O Hitlerovi sa zmienili viacerí proroci. Vo veršoch píše o chudobnom dieťati zo západnej Európy, ktoré povedie veľké vojsko. Sláva tohto dieťaťa sa mala rozniesť až za hranice Európy. Ďalej sa v proroctve spomína meno Hister, pre ktoré si ľudia spojili toto proroctvo s Adolfom Hitlerom. Ide však o staré pomenovanie rieky Dunaj. Nuž, názor si urobte sami.

Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho

Vražda Johna Fitzgeralda Kennedyho pobúrila celý svet. Ľudia sa do tejto udalosti „obuli” a nazreli do mnohých proroctiev. Podobnosť našli v proroctve od Nostradama, ktorý napísal: „Z výšky bude padať zlo na veľkého človeka.” Proroctvo pokračuje veršom: „Z činu bude obvinený nevinný mŕtvy.” To mohol byť Lee Harvey Oswald, ktorého obvinili z Kennedyho vraždy. Neskôr totiž spáchal samovraždu.

Hirošima a Nagasaki

„V dvoch mestách sa budú nachádzať biče, aké svet ešte nevidel”. Mnohí si toto proroctvo spojili s bombovými útokmi na  Hirošimu a Nagasaki.

hiroshima
Zdroj: thenewyorktimes.com

Čo sa má stať v roku 2021?

Nostradamus predpovedal na rok 2021 prírodné katastrofy. Hovoril o stúpajúcej vode a klesajúcej pôde. Máme sa pripraviť na ničivé povodne? Veľa ľudí si toto proroctvo spája s globálnym otepľovaním a zvyšujúcou sa hladinou morí a oceánov. Ďalej predpovedal, že prvými známkami konca sveta bude hladomor a chudoba. Takisto sa majú šíriť nové epidémie a zemetrasenia.

Podľa Nostradama sa sveta zmocnia moslimovia. Proroctvo hovorí o ťave, ktoré sa príde napiť z Dunaja a Rýna. Ťava predstavuje arabské obyvateľstvo, prisťahovalci sa majú usídliť najmä vo Francúzku a Nemecku. Ako sme si už určite všimli, do Európy prichádzajú pravidelne utečenci. Demografovia varujú, že moslimovia sa zmocnia Európy bez vystrelenia jediného náboja.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Billboard Music Chart - Portál, ktorý robí hity!

Zmienil sa aj o tom, že v roku 2021 nastane nová doba ľadová. Má sa teda zastaviť globálne otepľovanie a Zem zamrzne. Príčinou toho má byť zníženie slnečnej aktivity, ktorá sa má do roku 2030 znížiť až o 60 %. Ďalším varovaním má byť zombie apokalypsa. Podľa neho má byť vypustená nová biologická zbraň, ktorá z ľudí spraví zombíkov.

nostradamus
Zdroj: theindependent.com

Ja verím, že ku katastrofám takých obrovských rozmerov nedôjde, aj keď posledné mesiace ukazujú, že je možné čokoľvek. Necháme sa teda prekvapiť, alebo si spravíme zásoby jedla??? :O 

Zdroje: yearlyhoroscope.org, history.com, bussinessinsider.com
Zdroj titulného obrázka: pinterest.co.uk

-REKLAMA-
Zuzana Feriancováhttp://plotpoint.sk
Veci sa vôbec nezhoršujú, to iba pravda sa odhaľuje.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img