Spiaci prorok Edgar Cayce: Aké proroctvá zanechal ľudstvu?

-

Novinky

Kto bol prorok Edgar Cayce?

Edgar Cayce, nazývaný aj ako spiaci prorok, otec holistickej medicíny, médium, jasnovidec, liečiteľ či telepat. Jeho proroctvá nedali spať mnohým vedcom. Nespočetné množstvo ľudí za ním chodilo pre odpovede týkajúce sa budúcnosti.

Dokázal predpovedať vojny, odhaliť ľudské choroby, vidieť možné budúce katastrofy. Mnohí si jeho meno spájajú s prorokom Nostradamom, ktorý bol lekár. Na rozdiel od Nostradama Edgar Cayce bol intuitívny diagnostik. Počas svojho života poskytol ľuďom až 14 000 videní. Ako k tomu však prišiel? Počas spánku.

Detstvo

Narodil sa v roku 1877 na farme v Kentucky. Jeho rodina pochádzala z dedinského prostredia, predávali tabak, pestovali kukuricu a chovali dobytok. Pravidelne navštevovali kostol.

Nostradamus
Zdroj: Pexels/Johannes Plenio

Jeho nadprirodzené schopnosti sa začali prejavovať už v ranom detstve. Mladý Edgar trávil voľný čas trávil čítaním Biblie v prírode, kde mal často rôzne videnia. Vnímal aury, často mal pred očami vízie o budúcnosti, komunikoval s anjelmi a dušami. Komunikoval aj s dušou jeho starého otca a často rozprával o akýchsi imaginárnych priateľoch. Bol zvláštnym dieťaťom a nerozumel tomu, že ostatné deti nevidia to, čo on.

O nejaký čas sa u Edgara začala prejavovať zvláštna schopnosť, dokázal si zapamätať obsah knihy len tým, že na nej spal. Ako to bolo možné? Mladého Edgara považovali za čudáka, ale on svoj dar chcel využiť v prospech druhých. Jeho ambíciou bolo pomáhať chorým ľuďom a najmä deťom.

Kedy nastal bod zlomu?

Jeho nadprirodzená schopnosť sa prejavila, keď mal dvadsať rokov. Lekári mu diagnostikovali chronickú laryngitídu, kvôli ktorej stratil hlas. Stav sa nezlepšoval, a tak vyhľadal homeopata, ktorý mu odporučil hypnózu. V stave hypnózy začal sám Edgar Cayce popisovať príčinu jeho problému a sám si predpísal liečbu. Toto všetko sa udialo za prítomnosti jeho rodiny a ďalších ľudí. Toto bola jeho prvá vízia.

Edgar Cayce
Zdroj: Pixabay/josemdelaa

Všetko riešil v spánku, počas ktorého zrozumiteľne rozprával. Jednoducho si ľahol a po pár minútach sa dostal do meditatívneho stavu, počas ktorého mal videnia. Zaujímavé bolo to, že po prebudení si na nič nespomínal. Akoby sa na jeho vedomie napojila určitá vyššia sila. Neskôr jeho žene Gertrúde diagnostikovali tuberkulózu, z ktorej sa podľa lekárov nedalo vyliečiť, avšak Edgar jej naordinoval vlastnú liečbu a tá skutočne zabrala. Jeho schopnosť liečiť sa rýchlo rozšírila medzi odbornú verejnosť a uznávaní lekári si to nevedeli vysvetliť. Mimo spánku to bol predsa obyčajný človek.

Objavili sa špekulanti

Informácia o Cayceho schopnostiach sa rýchlo rozšírila medzi ľudí a niektorí to chceli zneužiť. Chceli poznať odpovede napríklad aj o tom, kto vyhrá dostihový závod. Takto vďaka nemu zbohatlo mnoho ľudí, avšak jemu to spôsobovalo zdravotné problémy. Spôsobili to sebecké záujmy ľudí, pre ktoré mal Edgar zahmlené vnímanie či žalúdočné nevoľnosti. Rozhodol sa, že so svojou činnosťou skončí. Neskôr sa rozhodol znova pomáhať ľuďom, ale vždy bola v ich prítomnosti aj Gertrúda. Aby sa predišlo zneužitiu, kládla otázky ona.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prorok Nostradamus: Čo sa má podľa neho stať v roku 2021?

Predpovede a videnia

Predpovedal vtedy blížiacu sa druhú svetovú vojnu a vznik aliancie medzi Rakúskom, Nemeckom a Japonskom. Z jeho úst zaznelo: „A dokým nezasiahne Boh, celý svet bude v ohni.“ Dokonca označil presný začiatok a koniec vojny. Pripomínal taktiež dôležitosť dodržiavania zákonov mocnými. Cayce sa neprikláňal k demokratom ani k republikánom, išlo mu len o dodržiavanie morálky Američanmi. Po 2. svetovej vojne predpovedal pád Sovietskeho zväzu. Hovoril tiež o atentáte na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Edgar Cayce
Zdroj: Pixabay/tislas

Najzaujímavejšie videnie sa týkalo stratenej Atlantídy. Podľa neho bola prvým Edenom na Zemi a existovala ešte skôr ako Eden z oblasti medzi riekami Eufrat a Tigris. Edgar videl Atlantídu ako rozľahlý kontinent uprostred Atlantického oceánu. Ľudia, ktorí na nej žili, poznali tajomstvá vesmírnych síl. Podľa neho však obyvatelia zneužívali tieto tajomstvá, následkom toho Atlantída zmizla po hrôzostrašnej katastrofe a zaplavilo ju.

Odkaz ľuďom

Cayce tvrdil, že každý človek sa vie dopracovať k schopnostiam, akými vynikal on sám. Ale nič nie je len tak. Podľa neho to chce vytrvalosť a tréning mysle. Dokonca prezradil, odkiaľ všetky tie informácie mal. Z podvedomia človeka a akašických záznamov. Akaša je univerzálny zdroj informácií, ktorý obsahuje informácie z minulosti, prítomnosti a budúcnosti. Ľuďom odkázal, že keď sa na všetko pozrieme z tej najvyššej dimenzie, nebude existovať priestor ani čas. Všetko sa odohráva v jeden moment a čas je ilúzia.

Cayce sa zhodol s Nostradamom v tom, že budúcnosť je možné ovplyvňovať. Dal tak ľuďom nádej, že napriek katastrofickým predpovediam je možné nešťastiu zabrániť. Všetko to však závisí od ľudstva. Katastrofy ktoré sa majú udiať v treťom tisícročí, predpovedal aj Nostradamus, Mayovia, Sibyla či baba Vanga. Hovorili o „dni zvädnutého ovocia a veľkej búrke“, o umierajúcich stromoch, o posunutí pólov Zeme, klimatických zmenách, ktoré majú priniesť deň očisty.

Všetci proroci nám dali jasný odkaz. Aby sme sa ako ľudstvo prebudili a prehodnotili náš vzťah k nám samotným a k matke Zemi.

Zaujal vás prorok Edgar Cayce?

Zdroje: youtube.com, edgarcayce.org
Zdroj titulného obrázka: Pixabay/Nile

Ďalšie novinky

Populárne