Jasnovidka Baba Vanga: Prekvapivý život a predpovede!

-

Novinky

Jasnovidka „Baba Vanga“

Život najznámejšej jasnovidky sa začal v roku 1911 v Bulharsku. Jasnovidka „Baba Vanga“ bola predčasne narodeným dieťaťom a v súlade s miestnou tradíciou, dieťa dostane meno, až keď je isté, že prežije. Dieťa prvýkrát vykríklo, až keď malo dva mesiace. Prítomní požiadali cudzinca na ulici o meno. Cudzinec navrhol Andromache, čo však jej babička odmietla, pretože jej pripadalo príliš grécke. O mene napokon rozhodol ďalší náhodný okoloidúci – Vangelia. Celé jej meno znie Vangelia Pandeva Gushterova.

Jej otec počas 1. svetovej vojny bol odvedený do bulharskej armády. Po vojne bol zatknutý a zhabali mu všetok majetok, rodina prežívala v chudobe. Vanga bola jediným dieťaťom v rodine, jej matka zomrela, keď mala 3 roky a vychovávali ju vzdialení príbuzní a susedia. Po matkinej smrti sa otec znovu oženil a Vange pribudli traja nevlastní súrodenci.

Vanga bola na svoj vek považovaná za veľmi inteligentné dieťa. Podľa jej vlastného svedectva nastal v jej živote zlom, keď ju údajne tornádo zdvihlo do vzduchu a odhodilo na blízke pole. Našli ju po dlhom hľadaní. Svedkovia ju označili za veľmi vystrašenú a oči mala pokryté pieskom a prachom, pre bolesť ich nedokázala otvoriť. Peniaze boli len na čiastočnú operáciu a to malo za následok postupnú stratu zraku.

Neskôr začala navštevovať školu pre nevidiacich, kde sa naučila Braillovo písmo, hrať na klavír a tiež sa venovala pleteniu, vareniu a upratovaniu. Po smrti nevlastnej matky sa musela vrátiť domov, aby sa postarala o svojich mladších súrodencov.

Veľký zvrat

Keď mala 28 rokov ochorela na zápal pohrudnice. Názor lekára bol taký, že čoskoro zomrie, ale ona prekvapila a rýchlo vyzdravela. Podľa jej spomienok sa v tom čase uskutočnilo stretnutie s „tajomným jazdcom“, po ktorom získala dar jasnovidectva. Všetko to začalo tým, že dedinčanom predpovedala osud príbuzných, tiež začala interpretovať sny a liečiť pomocou bylín. Počas 2. svetovej vojny priťahovala čoraz viac veriacich  v nádeji, že sa dozvedia, či ich príbuzní stále žijú.

V roku 1942 sa vydala za bulharského vojaka Dimitara Gushterov. Srbské úrady vydali  rozkaz, že všetky ženy, ktoré sú vo vzťahu s bulharskými vojakmi, musia opustiť mesto.  Krátko pred svadbou sa teda pár presťahoval do Petricha. Dimitar bol potom odvedený do bulharskej armády a musel stráviť nejaký čas v severnom Grécku, ktoré bolo v tom čase anektované Bulharskom. V roku 1947 ochorel a prepadol alkoholizmu, zomrel až v roku 1962. Biologických potomkov nikdy nesplodili, ale mali v pestúnskej starostlivosti dve deti.

Vanga s manželom
Zdroj: miro.medium.com

Za viac ako 50 rokov Vanga prijala viac ako milión ľudí, medzi ktorými boli nielen obyčajní občania, ale aj známe osobnosti a opakovane sa stretávala so zástupcami a hlavami viacerých štátov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spiaci prorok Edgar Cayce: Aké proroctvá zanechal ľudstvu?

Posledné chvíle

Jasnovidka „Baba Vanga“ predpovedala dátum svojej smrti na 11. augusta 1996, čo sa napokon naplnilo. Zomrela vo veku 85 rokov na rakovinu prsníka. Jej pohreb prilákal veľké davy, vrátane mnohých hodnostárov. Medzi jej posledné proroctvá patrilo to, že jej dar zdedí desaťročné slepé dievča žijúce vo Francúzsku.

Posledné roky strávila v Rupite, dedine v juhozápadnom Bulharsku osem kilometrov od Petrichu. Oblasť je známa horúcimi prameňmi a neďaleko leží aj sopka. Počas svojho života Vanga tvrdila, že oblasť je nabitá špeciálnou energiou, ktorá pomáha ľuďom. Posledné dni strávila v kóme v nemocnici. Blízki hovorili, že smrť je pre ňu oslobodením. Takmer po celý čas boli v blízkosti oddelenia média. Až 9 dní pred smrťou bol prístup na oddelenie uzavretý.

V údolí stojí jej vidiecky dom, z ktorého je dnes múzeum, na základe jej želania, rovnako ako z domu v Petrichu. Všetok svoj majetok odkázala bulharskému štátu. 4. decembra 1994 tu založila nadáciu, ktorá nesie jej meno a venovala nadácii prostriedky na výstavbu kostola Sveta Petka Bulharsko, neďaleko ktorého sa nachádza jej hrob.

V roku 2011 na počesť stého výročia jej narodenia bol postavený pomník prorokyne s hmotnosťou 400 kg. V roku 2014 bol vysvätený kostol sv. Paraskevy s kaplnkou. Vanga nazvala budovu miestom sily a očistenia. Keď Vanga zomrela, kostol, ktorý postavila, ako aj dom, v ktorom v posledných rokoch žila, sa stal pútnickým miestom nielen pre turistov, ale aj ľudí, ktorí sa domnievajú, že aj po smrti môže liečiť, keďže ju považujú za svätú.

Baba Vanga pomník
Zdroj: i2.cnnturk.com

Jej schopnosti duchovní nepovažovali za Boží dar. Boli si istí, že Vanga klamala alebo spolupracovala so zlým duchom ako čarodejnica. Cirkev zmenila názor, až keď postavila kostol na svoje vlastné náklady.

Jasnovidka „Baba Vanga“ a jej slávne predpovede

Sama nenapísala žiadnu knihu. To, čo povedala alebo údajne predpovedala, bolo  zachytené jej blízkymi. Neskôr bolo napísaných veľa ezoterických kníh o jej živote a predpovediach, ktoré boli pravdivé na 85 %. Tvrdila, že prijíma informácie od neviditeľných bytostí a povedala, že ak niekto pred ňou stojí, môže vidieť život tejto osoby, akoby to bol film od začiatku do konca. Pripisuje sa jej aj mnoho ničím nepodložených predpovedí, ktoré sa však nijako nedajú potvrdiť, ani vyvrátiť.

vanga predpovede
Zdroj: i.pinimg.com

Do histórie sa zapísala presnými predpoveďami kľúčových historických udalostí ako: pád dvojičiek v USA, potopenie Kursku, černobyľskú haváriu, smrť princeznej Diany, pád Sovietov, nástup Baracka Obamu, cunami v Thajsku a aj pandémiu koronavírusu.

Jasnovidka „Baba Vanga“ svojím tretím okom predpovedala, že 45. prezident (Donald Trump) bude mať „mesiášsku osobnosť“, ktorá bude čeliť kríze, ktorá nakoniec zničí krajinu. Ďalej mozgovú porážku nového amerického prezidenta Josepha Bidena, dokonca aj návrat Sovietskeho zväzu.

Na rok 2020 predpovedala inváziu moslimských extrémistov v Európe a chemické  útoky. Toto proroctvo však predpovedala aj na minulé roky. Pravdou však je, že moslimská populácia v Európe v posledných rokoch narastá.

2010: Tretia svetová vojna začne v novembri 2010 ako obyčajná vojna, avšak vyvinie sa v nukleárnu a chemickú vojnu. Skončí v októbri 2014. V dôsledku vojny nastanú rádioaktívne dažde, ktoré zničia život takmer na celej severnej pologuli. Zvyšní preživší budú čeliť moslimskej hrozbe.

„Budeme svedkami ničivých udalostí, ktoré zmenia osud ľudstva. Sneh získa vládu nad ľuďmi, až zodvihne moria a oceány“ – globálne otepľovanie

Budúcnosť podľa Vangy

 • 2023: Zmení sa obežná dráha Zeme
 • 2028: Bude objavený nový zdroj energie a hlad bude prekonaný. Posádka vesmírnej lode odíde na Venušu
 • 2033: Svetové hladiny vôd stúpnu, keď sa roztopia polárne ľadovce
 • 2043: Ekonomika bude dobrá a moslimovia budú viesť Európu
 • 2046: Všetky ľudské orgány sa dajú reprodukovať a táto metóda sa stane najľahšou a najpopulárnejšou metódou liečby
 • 2066: USA použije novú zbraň na zmenu klímy na Ríme riadenom moslimami
 • 2084: Znovuzrodenie prírody
 • 2088: Nová choroba, ktorá spôsobuje, že človek zostarne v priebehu pár sekúnd
 • 2097: Choroba rýchleho starnutia sa dá liečiť
 • 2100: Ľudstvo bude mať vyvinuté technológie do takej miery, že bude schopné postaviť „umelé slnko“, ktoré bude slúžiť ako zdroj energie v budúcnosti
 • 2111: Ľudia sa zmiešajú so strojmi a nájdu spôsob, ako zlúčiť dušu a vedomie do strojov. Týmto spôsobom odstránime starnutie a choroby
 • 2125 – Maďarov kontaktujú mimozemšťania
 • 2164 – Zvieratá sa zmenia na „polo-ľudí“
 • 2183 – Mars sa stane suverénnou planétou, s ktorým budú viesť medziplanetárnu vojnu
 • 2196 – Kompletné skríženie Aziatov a Európanov
 • 2279 – Ľudia dokážu z „ničoho“ vyrobiť energiu
 • 2288 – Cestovanie v čase, ale len naspäť. V tom istom roku sa dostaneme do kontaktu s ďalšími mimozemšťanmi
 • 2341 – Niečo „príšerné“ sa začne približovať k našej planéte
 • 4308 – Zmutovaní ľudia začnú používať až 34 % svojho mozgu. Stratia schopnosť byť zlými a schopnosť nenávidieť
 • 4509 – Inteligencia ľudí sa dostane do štádia, kedy budú môcť komunikovať s Bohom.
 • 4599 – Ľudia získajú nesmrteľnosť
 • 4674 – Rozvoj ľudstva je na vrchole. Počet ľudí sa zvýšil na takmer 340 biliónov. Začneme sa krížiť s mimozemšťanmi
 • 5079 – Koniec sveta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Naked Bananas dosahujú métu 400k odoberateľov na Youtube!

Predpovede na rok 2021

 1. „Nastanú ťažké časy a ľudstvo bude rozdelené podľa viery a osud ľudstva zmenia devastačné udalosti.“ Podľa veštice by mala v roku 2021 vypuknúť obrovská ekonomická kríza, čo vzhľadom na dôsledky pandémie koronavírusu, nie je až také nepredstaviteľné. Mnoho expertov pritom hovorí, že skutočne následky pandémie pocítime už tento rok.
 2. „Nastane deň, kedy rakovinu spútame železnými okovami.“ To znamená, že práve tento rok by sa ľudstvo malo dočkať lieku na rakovinu.
 3.  „Prostí ľudia pôjdu na Mesiac“ Spoločnosť Space X pod záštitou vizionára Elona Muska sľubuje, že do roku 2021 sprístupnia prvý komerčný let do vesmíru.
 4. „Silný drak sa zmocní ľudstva. Traja giganti sa spoja. Niektorí ľudia budú mať červené peniaze. Vidím čísla 100, 5 a veľa núl“ Niektorí interpretovali „draka“ ako symbol Číny a „troch gigantov“ ako globálnych superveľmocí – Číny, Ruska a Indie.  „Červené peniaze“ by sa mohli vzťahovať na 100 juanov alebo 5 000 rubľov – obe majú červenú farbu.

Zaujal ťa článok alebo veríš predpovediam budúcnosti? Neváhaj a podeľ sa s nami v komentároch a hlavne nezabudni – SLEDOVAŤ PLOTPOINT SA OPLATÍ!

Zdroje: peoplepill.comamilovidov.ruthesun.co.uknajky.sk, dailymale.sk

Ďalšie novinky

Populárne