piatok, 27 novembra, 2020

Recenzia: Modrá Lagúna – Obstojí film aj po rokoch?

-

Recenzia: Modrá Lagúna

Už je to štyridsať rokov, odkedy vyšiel romantický film Modrá Lagúna. Vo svojej dobe zožal pomerne veľký úspech – aspoň podľa toho, čo som počula. To bol práve jeden z dôvodov, prečo som sa ja sama rozhodla tento film si pozrieť. Všetky moje pocity a postrehy vám prináša táto recenzia Modrá Lagúna.

O čom Modrá Lagúna je?

Príbeh začína na lodi, na ktorej sa nachádza Richard a Emmeline, ktorá náhle stroskotá. Deti sa ocitnú na záchrannom člne s lodným kuchárom a následne sa doplavia na tropický ostrov. Kuchár Paddy deti naučí, ako prežiť na ostrove, ktoré bobule zjesť môžu a ktoré nie. Taktiež ich naučil, ako si postaviť strechu nad hlavou a následne zomrel v mori. Deti postupom rokov vyrastali, až sa z nich nakoniec stali tínedžeri s rôznymi zmenami ich tela a myslenia, ktoré si nevedeli nijako vysvetliť.

richard a emmeline
Zdroj: filmuforia.co.uk

Recenzia Modrá Lagúna – Môj názor

-REKLAMA-

Počas filmu som mala veľmi zmiešané pocity. Celý život som poznala film Modra Lagúna z roku 2012 a nikdy mi ani nenapadlo pozrieť si predchodcu. Mama mi o ňom neustále rozprávala, no ja som si zaryto tvrdila svoje. Načo pozerať starý, keď už je nový? Bola to veľmi veľká chyba.

Pustila som si ten film čisto zo zvedavosti. Keď už o ňom ľudia toľko hovoria, pozriem si ho. Neočakávala som nič prevratné. Nečakala som, že by ma film nejakým spôsobom oslovil. Súdila som knihu podľa obalu.

Nádherný film. Musím povedať, že jeden z najkrajších filmov, aké som kedy videla. Dospelí ľudia, ktorí mali životné poznatky detí a deti, ktoré sa museli správať ako dospelí. Museli sa postarať jeden o druhého, pretože nepoznali nič iné ako seba. Nepoznali nič okrem vecí, ktoré ich v detstve naučili. Veľa veci sa dalo predvídať vopred, nebudem tvrdiť opak, ale na pôžitok z filmu to nijakým spôsobom nemalo vplyv.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Sci-fi Devs, pecka jež nám zamotá hlavu!

A ten koniec…nemala som slov. Stále nemám. Nepriame konce sú tie najhoršie konce, aké film môže mať, no zároveň v divákovi vyvolajú najsilnejšie emócie a pridajú nespočetné množstvo otázok. Žijú? Prežil aj Paddy? Dostali sa domov? Našiel Richard opäť svojho otca? Zistili, že sú obaja rodičia?

Pokiaľ váhate rovnako ako ja, nerobte to. Zoberte sa, zapnite telku a užite si tento film každou minútou, ktorú vám prinesie. A pokiaľ sa rozhodujete medzi týmto filmom a novšiu verziou, bez debaty vyhráva tá staršia. Novšia verzia je totižto film pre tínedžerov a originálu nesiaha ani po päty. Kým som nevidela pôvodný film, tak by som nič takéto netvrdila, no je to pravda. Siahnite po klasike!

recenzia modrá lagúna
Zdroj: whatsontv.co.uk

Hodnotenie: 9/10

Páčila sa vám moja recenzia na film Modrá Lagúna? Máte radi filmy tohto typu?

Zdroj: CSFD

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -