piatok, 27 novembra, 2020

Domáca rapová scéna: Aké skladby vyšli tento týždeň?

-

Čo nám priniesla domáca rapová scéna?

Domáca rapová scéna je v súčasnosti veľmi plodná. Fanúšikovia si už mohli zvyknúť na to, že takmer každý deň vyjde nový klip na Youtube či nová skladba na Spotify. Po tomto víkende však toho bolo viac než obvykle. Poďme sa teda na to pozrieť bližšie.

Moja Reč

V júni sa nečakane opäť spojili tri legendy z Handlovej. Raperi Delik a Supa spolu s producentom Jožišom Engererom sa po urovnaní sporov opäť spojili a oznámili, že pracujú na novom CD. Album Zasedoma nakoniec vyšiel v septembri na streamovacích službách a fyzických nosičoch. Na YT kanáli Moja RECords sa však začal objavovať postupne a tento víkend tam pribudli tri nové skladby, a to konkrétne Naozaj feat. Refew, Ozveny feat. Paulie Garand a Charlie Chaplin.

Dame

-REKLAMA-

Okrem vyššie spomenutých Dobrých chlapcov vydali tento rok svoje sólo albumy aj chalani z DMS. Pričom Dame si svoj album 100RY sám odprodukoval, napísal aj narapoval veľmi originálnym spôsobom a teraz k nemu postupne pridáva aj lyrics videá. Od začiatku tohto týždňa pribudla na YT kanáli DMS RECORDS každý deň nová skladba, a to konkrétne Ísť preč feat. Kali, Nemám záujem feat. Čis T, Upokojte sa feat. Leo Lásik a Tina a Keby si feat. Smart.

Nerieš

Ďalším interpretom, ktorý tento víkend vydal celý svoj album na Youtube, bola skupina Nerieš. Svoje CD s názvom OK vydali ešte v marci tesne pred prvou vlnou pandémie. Včera na ich kanáli NeriesOfficial pribudlo 5 skladieb z nového albumu, a to konkrétne ODPÚŠŤAM feat. PARANOID, ČO BUDE feat. DMS, SNÍVAM, NEJSOM TVOJ HRDINA feat. DAME a DOPIS feat. Kontrafakt.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  2020 XXL Freshman Cypher list je vonku! Koho sa dočkáme?

Kali

V nedeľu večer sa o slovo s novou skladbou prihlásil aj Kali. Urobil tak do produkcie jeho dvorného producenta Petra Panna. Nesie názov Lepší a podľa Kaliho vyjadrení ide o titulnú skladbu nového albumu, ktorého sa jeho fanúšikovia dočkajú už v novembri. V songu opisuje to, čím všetkým si musel prejsť a ako ho zmenila rodina.

Rytmus

Aj veterán slovenského rapu, člen skupiny Kontrafakt, Rytmus prispel svojou kvapkou do vlny nových klipov. Singel PAMETAJ ŽE NIGDY venuje všetkým, ktorí ho súdia za to, že si užíva plody svojej práce. Čo sa týka flowu a technickej stránky skladby, môžeme povedať, že Rytmo sa vrátil do čias albumu Fenomén. Produkčne sa o skladbu postaral Special Beatz.

Ako môžeme vidieť a najmä počuť, naša domáca rapová scéna je skutočne produktívna a dá sa povedať, že rok 2020 je veľmi plodný celkovo na slovenskej hudobnej scéne.

Ktorá z nedávnych hudobných noviniek vás najviac zaujala? Dajte nám vedieť do komentárov. Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si prečítať o meste rapu – Atlante.

Zdroj: YouTube

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -