Druhé hracie kolo Ligy majstrov: O osude Juventusu rozhodol VAR!

-

Druhé hracie kolo Ligy majstrov

Pri hracích kolách Ligy majstrov sme boli zvyknutí na dvojtýždňové prestávky. Kvôli neskorému začiatku sa program najprestížnejšej európskej súťaže nahustil. Kvalitný medzinárodný futbal si môžeme vychutnať počas posledných mesiacov tohto roka takmer každý týždeň. Pauzu medzi kolami zapríčiní iba reprezentačná prestávka v novembri. Druhé hracie kolo Ligy majstrov prinieslo opäť trápenie favoritov, od ktorých na to nie sme zvyknutí či zásah video asistenta pri sporných momentoch.

Víťazstvo Bayernu s odretými ušami

Utorkový program otvoril zápas medzi Lokomotívom Moskva a obhajcom titulu z Mníchova. Bayern vstúpil do súťaže dominantným spôsobom po výhre 4:0 nad Atléticom Madrid a Lokomotív vybojoval dôležitý bod na pôde Salzburgu. Zápas gólovo otvoril v 13. minúte Leon Goretzka po milimetrovej akrobatickej prihrávke Pavarda. Bayern v prvom polčase predviedol dominantnú hru na lopte, ale štatistiky striel boli vyrovnané.

Druhá polovica priniesla zlepšenú hru zo strany Moskvy. Darčekom pre domácich bol vyrovnávajúci gól z kopačky Miranchuka v 70. minúte. Prekvapenie sa nakoniec nekonalo. Víťazný presný zásah zaznamenal v 79. minúte Kimmich, ktorému pomohla ku gólu bránková konštrukcia. „Bavori“ kraľujú tabuľke skupiny A so šiestimi bodmi.

V druhom zápase tejto skupiny privítalo Atlético Madrid na domácej pôde rakúsky Salzburg. V 29. minúte sa domáci Llorente presadil presnou strelou z hranice pokutového územia. Do prestávky sa hosťom z „mesta Mozarta“ podarilo vyrovnať. Zoči-voči brankárovi sa ocitol Szoboszlai a chladnokrvne zakončil do stredu brány.

Druhé dejstvo prinieslo najprv vlastný gól Atlética v 47. minúte. O päť minút neskôr vyrovnal stav stretnutia 20-ročný Joao Felix. Rovnaký hráč rozhodol o víťazstve madridských futbalistov v 85. minúte, kedy sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území a jeho cieľom bola medzierka pri ľavej tyči brankára. Atlético stíha so štyrmi bodmi Bayern na druhom mieste.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Fortuna Liga po prestávke: Premiéra Trenčína na domácom štadióne!

Trápenie Realu Madrid pokračuje

„Biely balet“ padol v prvom zápase prekvapujúco na pôde Donetsku. Výhra v El Clásico, tradičnom španielskom derby s Barcelonou, im cez víkend pomohla zabudnúť na zahanbujúcu prehru. Na domácom ihrisku ich privítal nemecký Mönchengladbach. Herná impotencia hráčov Realu v Lige majstrov pokračovala aj na pôde Borussie. Výsledkom bol úvodný gól z kopačky Thurama v 33. minúte.

Rovnaký hráč zvýšil po zmene strán na 2:0. Čo nemožno Realu vytknúť bola bojovnosť na konci zápasu. V 87. minúte znížil na 2:1 Benzema a v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal na 2:2 Casemiro. Real sa po dvoch zápasoch nachádza na dne tabuľky s jedným bodom.

Naopak skvelé výsledky v skupine B zaznamenáva ukrajinský Shakthar Donetsk. Po spomínanej výhre v Madride ich doma preveril milánsky Inter. Zápas úspešného strelca nepriniesol a skončil 0:0. Donetsk si udržal vedúcu pozíciu pred Mönchengladbachom. Inter si po dvoch remízach drží tretiu priečku.

Manchester City opäť s trojgólovým zápisom

Modrá strana Manchesteru mohla po zápase s Marseille opäť oslavovať. „Citizens“ vstúpili do zápasu gólom v 18. minúte. Presným zásahom prispel Torres. Hra sa skôr odohrávala medzi šestnástkami bez výraznejších šancí. Do listiny strelcov sa v 76. minúte pripísal hosťujúci Gundogan a zvýšil na 0:2. Konečnú podobu výsledku upravil o pár minút neskôr Sterling. Manchester zdolal Marseille na Stade Vélodrome rozdielom triedy 0:3.

2. hracie kolo Ligy majstrov
Zdroj: bitterandblue.sbnation.com

V ostatnom zápase tretej skupiny privítali „draci“ z Porta na domácej pôde Olympiakos Pireus. Už v 11. minúte rozjasal domácich fanúšikov Vieira. Nadobudnutý náskok si Porto držalo počas v celého zápasu a v 76. minúte pridal poisťovací gól Oliveira. Po výhre 2:0 si Porto pripísalo prvé tri body do tabuľky.

Atalanta podržala štandard vysokého počtu gólov v zápase

To, že v zápasoch Atalanty Bergamo padá množstvo gólov sa nezmenilo ani po meraní síl s Ajaxom Amsterdam. Holanďania išli do vedenia v 30. minúte po góle Tadiča. K jeho presnému zásahu sa o osem minút pridal Traore a zvýšil na 0:2. V druhom dejstve sa karta obrátila. Dvoma gólmi v priebehu šiestich minút vyrovnal Zapata. Skóre 2:2 sa do konca zápasu nezmenilo a oba tímy si pripísali jeden bod do tabuľky skupiny D.

Liverpool pokračoval víťazne aj na domácom štadióne Anfield Road. Dánsky Midtjylland s anglickým majstrom držal v prvom polčase remízový krok. V druhej polovici sa bezgólové predstavenie zmenilo na jednostrannú šou zo strany „the reds“. V 55. minúte sa presadila nová akvizícia Jota a v 93. minúte pridal poistku z penalty Salah. Liverpool je so šiestimi bodmi na čele.

Londýnska Chelsea si napravila chuť v Krasnodare

Chelsea v prvom zápase iba remizovala s víťazom európskej ligy z minulého ročníka, Sevillou 0:0. V druhom kole „the blues“ čakal papierovo ľahší súper. Ruský Krasnodar získal proti Rennes dôležitý bod na ich pôde a nabudený vybehol aj na Chelsea. Všetko im to vydržalo do 37. minúty, kedy sa presadil Hudson-Odoi. Po zmene strán pridali Londýnčania ešte tri góly. V 76. minúte z penalty skóroval Werner. O pár minút zvýšil na 0:3 Ziyech, aby následne v 90. minúte ukončil krasnodarské trápenie Pulišič.

Podobne dominantný priebeh sa čakal aj v zápase Seville proti francúzskemu Rennes. Zápas napokon rozhodol jediný gól De Jonga z 55. minúty zápasu. Rennes na súpera výrazne netlačilo. Počas celého zápasu si pripísali dve strely na bránu. Sevilla zaknihovala prvé víťazstvo v skupine E.

Dortmund napravil zaváhanie v Ríme

Dortmund si po prehre s Laziom Rím ďalšie zaváhanie dovoliť nemohol. Zápas proti Zenitu Petrohrad gólový moment v prvom polčase nepriniesol. Po zmene strán sa pustili domáci na Rusov zostra, čo v 78. minúte vyústilo do gólu Sancha z pokutového kopu. Na konečných 2:0 pre Dortmund zvýšil v nadstavenom čase druhého polčasu Haaland, čím potvrdil skvelú formu z posledných zápasov.

Výbornými výkonmi sa v skupine F prezentujú Bruggy. Po výhre na horúcej pôde Petrohradu privítali na doma Lazio Rím. Hostia z Lazia sa ujali v 14. minúte vedenia po góle Correu. Aj napriek množstvu nakazených hráčov, medzi ktorými bol aj najlepší strelec minulej sezóny Immobile, dokázal Rím s Bruggami držať krok. Domácim sa napokon v 42. minúte z penalty podarilo vyrovnať. Presadil sa Vanaken. Ani jeden z tímov sa do konca už nepresadil a rozdelili si po jednom bode za remízu 1:1.

Súboj najlepších futbalistov sveta sa nekonal

Najväčším ťahákom druhého hracieho kola Ligy majstrov bol jednoznačne zápas medzi Juventusom a Barcelonou. „Stará dáma“ sa musela zaobísť bez Cristiana Ronalda, ktorý mal opätovne pozitívny test na koronavírus. Z funkcie prezidenta „blau granas“ rezignoval pred zápasom Bartomeu. Zápas priniesol množstvo kurióznych momentov.

Skóre otvoril v 14. minúte Dembele po dlhej prihrávke Lionela Messiho. O niekoľko sekúnd na to vyrovnal Morata, ale jeho gól nebol uznaný kvôli ofsajdu. V 30. minúte pridal Morata gól číslo dva, ale ten kvôli postaveniu mimo hry znova nebol uznaný. Do tretice všetko dobre v tomto prípade neplatilo, pretože ani jeho gól z 55. minúty nebol pre ofsajd uznaný. Alvaro Morata zaknihoval hattrick neuznaných gólov za 40 minút. Nešťastník zápasu sa iba z diaľky pozeral na gólovú bodku z penalty od Lionela Messiho v nadstavenom čase druhého polčasu. Výsledkom 0:2 si Barcelona pripísala extrémne dôležité tri body do tabuľky.

Maďarský Ferencvároš privítal doma Dynamo Kyjev. 28. minúta priniesla penaltu pre kyjevského Tsygankova, ktorý možnosť chladnokrvne premenil. Jeho tímový kolega De Pena pridal o niekoľko minút zásah na 0:2. Ferencvárošu sa podarilo v druhej polke vyrovnať po góloch Nguena a Boliho. V druhom polčase za domácich nastúpil aj Robert Mak.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Bohatý športový august: Čo nás čaká v 2. polovici leta?

Manchester United rozstrieľal býkov z Lipska

„Býci“ z Lipska sa v „divadle snov“ mohli tešiť predčasnej vianočnej nádielke. Manchester United odštartoval gólový kolotoč v 21. minúte presným zásahom Greenwooda. Druhý polčas odštartoval gólom na 2:0 Rashford. Rovnaké meno pridalo góly aj na 3:0 a 5:0. Medzitým sa presadil jeho francúzsky kolega z útoku Martial. Lipsko odchádzalo z Old Trafford so sklonenou hlavou.

Druhé hracie kolo Ligy majstrov prinieslo prvé tri body aj pre parížsky Saint-Germain. Doma ich privítal turecký Basaksehir aj s naším stopérom Martinom Škrtelom. O oba presné zásahy sa postarala vychádzajúca hviezda Paríža Moise Kean. Basaksehir je po dvoch zápasoch stále na suchu, zatiaľ čo Paríž potrebné body z tureckej pôdy získal.

Ste spokojní s výsledkami druhého hracieho kola Ligy majstrov? Boli góly Alvara Moratu neuznané spravodlivo?

Zdroj: uefa.com