utorok, 29 septembra, 2020

Najlepšie zarábajúci športovci. Kto kraľuje finančnému rebríčku?

-

Najlepšie zarábajúci športovci

Svet športu je v posledných rokoch ovplyvnený obrovským tokom peňazí. Nezastaviteľný kolotoč astronomických prestupových čiastok za hráčov a milióny investované firmami do reklám na štadiónoch či počas televízneho vysielania. Tieto všetky faktory sa podpísali aj nad zárobkami jednotlivcov. Najlepšie zarábajúci športovci získali aj tento rok svoj rebríček vytvorený magazínom Forbes. Pozrime sa spoločne, kto si za posledných 12 mesiacov prilepšil najviac.

#8. Tiger Woods

Elitnú osmičku najlepšie zarábajúcich športovcov uzatvára Tiger Woods, žijúca legenda golfových greenov. 44-ročný Američan zvýšil hodnotu majetku od júna 2019 o 62,3 milióna dolárov. Enormnú časť jeho príjmov tvoria reklamy, z ktorých získal 60 miliónov. Ešte v roku 2009 bol Tiger prvým športovcom histórie, ktorý zarobil viac ako miliardu dolárov.

najlepšie zarábajúci športovci
zdroj:foxbusiness.com

#7. Kevin Durant

-REKLAMA-

Hviezda zámorskej NBA Kevin Durant, ktorý hrá za tím Brooklyn Nets, si zárobky za svoje výkony a reklamu rozdelil prakticky na polovicu. Z celkového výnosu 63,9 milióna dolárov získal Durant 35 miliónov z reklám a 28,9 milióna tvorí plat za majstrovstvo, ktoré dlhodobo predvádza na palubovkách pod deravými košmi.

Kevin Durant
zdroj: netswire.usatoday.com

#6. Stephen Curry

Pri basketbale zostávame aj na 6. mieste. 32-ročný Stephan Curry, rozohrávač Golden State Warriors, naplnil ponožky pod vankúšom celkovou sumou 74,4 milióna dolárov. Klub zo San Francisca si jeho služby váži sumou 30,4 milióna dolárov a reklamné agentúry 40 miliónov dolárov. 3-násobný víťaz NBA sa tak rozhodne nemá na čo sťažovať.

najlepšie zarábajúci športovci
zdroj:forbes.com

#5. LeBron James

Basketbalovú trojicu uzatvára LeBron James. 35-ročná superhviezda LA Lakers zarobila za posledný rok 88,2 milióna dolárov, čím predbehol všetkých basketbalových kolegov. King James by aj bez reklám mal čo jesť, pretože klub mu ročne vypláca 28,2 milióna dolárov. Tvoria však hlavnú zložku príjmu v hodnote 60 miliónov dolárov.

najlepšie zarábajúci športovci
zdroj: en.as.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kvalifikácia na olympijské hry 2022 sa presúva! Kedy sa odohrá?

#4. Neymar

Basketbal strieda v TOP 4 futbal. Brazílsky talent Neymar, celým menom Neymar Da Silva Santos Júnior, pôsobiaci v parížskom Saint-Germain je známy ekvilibristickými kúskami na ihrisku a hereckými výkonmi pri pádoch. Tento rok si zvýšil hodnotu majetku o 95,5 milióna dolárov. V klube si prilepšil o úctyhodných 70,5 milióna, zatiaľ čo za reklamy zinkasoval 25 miliónov dolárov.

najlepšie zarábajúci športovci
zdroj: sport.es

#3. Lionel Messi

Argentínsky futbalista Lionel Messi, považovaný za najlepšieho futbalistu planéty, spolu s Cristianom Ronaldom získal za posledných 12 mesiacov 105 miliónov dolárov. FC Barcelona, klub z metropoly Katalánska, si svoj klenot stráži v podobe 72 miliónov dolárov. Reklama Messimu vynáša 32 miliónov.

najlepšie zarábajúci športovci
zdroj: sport-aktuality.sk

#2 Cristiano Ronaldo

Portugalská futbalová superhviezda Cristiano Ronaldo zarába podľa Forbes rovnako ako Lionel Messi. 105 miliónov, ktoré pristáli na jeho účte, majú 60 miliónovú klubovú hodnotu a 45 miliónov patrí zárobkom z reklám. Juventus Turín tak rozhodne jeho kúpu od Realu Madrid neľutuje.

cristiano ronaldo
zdroj: goal.com

#1 Roger Federer

Najlepšie zarábajúcim športovcom sveta za uplynulých 12 mesiacov sa stal Roger Federer. Švajčiarsky tenista zinkasoval 106 miliónov dolárov. Federer jedným očkom pokukuje po športovom dôchodku, no reklamy mu vyniesli neskutočných 100 miliónov. Omrvinky v podobe 6 miliónov získal vďaka tenisu.

najlepšie zarábajúci športovci
zdroj:esentiallysports.com

Ktorý zo športovcov je najviac sympatický vám? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť športové filmy, ktoré Vás chytia za srdce.

zdroj: forbes.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Twitch: Dosud největší český donate? Agraelus dostal sto tisíc korun!

Kdo je Agraelus? Agraelus je český streamer a Let's Player, který se zaměřuje na herní a zábavný obsah pro širokou paletu obecenstva. Jedná se o...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -