Seria A stále nepozná víťaza: Juventus dal súperom šancu!

-

Seria A stále nepozná víťaza

Do konca najvyššej futbalovej súťaže v Taliansku zostáva odohrať 3 zápasy, ale o titule nateraz nie je rozhodnuté. So 6 bodovým náskokom sa na čele drží Juventus Turín, ktorý však v posledných zápasoch zbiera neúspech za neúspechom a necháva bránu k trofeji stále otvorenú. Na krk „Starej dáme“ dýcha zo zadných pozícií Atalanta, ktorá prekvapuje aj v Lige Majstrov, Inter Miláno a Lazio Rím. Seria A stále nepozná víťaza a posledné 3 kolá prinesú tvrdý súboj o pohár šampióna Talianska.

Zaváhanie v Udinese

Posledný zápas odohral Juventus na pôde Udinese Calcio. V prípade víťazstva by futbalisti z Piemontu získali potrebný náskok pre zisk trofeje. Skóre v Dacia Aréne otvoril v 42. minúte Matthijs de Ligt. 2. polčas bol však plne pod taktovkou domácich hráčov. Na 1:1 vyrovnal v 52. minúte Nestorovski a rozhodnutie priniesol záver zápasu. V 91. minúte rozhodol záložník z Pobrežia Slonoviny Seko Fofana. Juventus si pred súpermi drží 6-bodový náskok na čele tabuľky.

Zdroj: thestatesman.com

Gólová smršť Atalanty

Futbalisti z Atalanty Bergamo v tejto sezóne deklasujú jedného súpera za druhým. Vizitkou gólovej efektivity je 95 presných zásahov v 35 zápasoch, čo predstavuje viac ako 2.5 góla na zápas. V porovnaní s 2. najviac úspešným celkom v počte gólov Juventusom je to o 22 zásahov viac. V poslednom ligovom zápase si „Nerazurri“ poradili na domácej pôde s Bolognou 1:0 a stále živia šance na ligovú trofej.

Atalanta Bergamo
Zdroj: sport-aktuality.sk

Úspešný rok zažíva tím pod vedením trénera Gian Piera Gasperiniho aj v Lige majstrov, v ktorej sa prebojovali už do štvrťfinále. V boji o najlepšiu 4-ku sa stretnú s parížskym Saint Germain. V posledných 3 zápasoch ich čaká ťažká úloha preskočiť Juventus Turín. Zisk trofeje by bol čerešničkou na torte turbulentnej sezóny klubu z Bergama.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tradičné finále posledných rokov! Fínsko a Kanada si zahrajú o zlato!

O skupinovej fáze Ligy majstrov rozhodnuté

Do budúcoročného vydania Ligy Majstrov sa z talianskej Seria A prebojujú priamo 4 mužstvá. Istotu skupinovej fázy pre sezónu 2020/2021 majú Juventus, Atalanta, Inter Miláno aj Lazio Rím. Súboj o Európsku ligu je otvorený. Na 5. mieste sa momentálne nachádza AS Rím s 2-bodovým náskokom pred AC Miláno. Mužstvo na 5. pozícií postupuje do EL priamo, 6. celok si bude musieť miestenku vybojovať v predkolách. O európske poháre zabojuje aj Lobotkov Neapol s minimálnou stratou na 7.mieste.

Boj o udržanie sa v najvyššej súťaži prehral Spal, ktorý v tejto sezóne získal iba 19 bodov. Ostatné 2 pozície zaručujúce zostup do nižšej ligy okupujú Brescia a Lecce. Na 17. pozícií zabezpečujúcej záchranu sa zubami nechtami drží FC Janov. Do Serie A sa zo Serie B prebojovalo Benevento, ktoré do najvyššej súťaže vytiahol bývaly taliansky reprezentant a majster sveta z roku 2006 Fillippo Inzaghi.

Benevento Calcio
Zdroj: beinsports.com

Boj o titul aj európske poháre je v Taliansku otvorený. Najbližšie 2 týždne rozhodnú o víťazoch a porazených a už teraz je jasné, že nebude núdza o kvalitný futbal.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť koniec sezóny v anglickej Premier League.