piatok, 27 novembra, 2020

BET HIP HOP Awards 2020! DaBaby nepremenil ani jednu z 12 nominácií!

-

BET HIP HOP Awards 2020

BET HIP HOP Awards 2020
Zdroj: consent.yahoo.com

Na odovzdávanie cien BET HIP HOP Awards 2020 rapper DaBaby len tak ľahko nezabudne. Interpret, ktorý v posledných troch rokoch priniesol 4 vlastné albumy a objavil sa približne na šesťdesiatich skladbách ako hosť, nedokázal rozšíriť svoju zbierku ocenení a odišiel naprázdno. Celkovo nominovaný bol však až 12-krát, no ani to mu bohužiaľ nestačilo ani k jednej cene. Autor hitu „Rockstar“ sa tak musel uspokojiť iba s tým, že sa jeho meno aspoň ukázalo na obrazovkách ceremónie. Všetky nominované mená nájdete vo videu nižšie.

Čo sú ceny BET Awards?

-REKLAMA-

O tom, kto odovzdáva tieto ceny sme si povedali v minulom článku, takže si to len tak zľahka pripomeňme. Tieto ceny odovzdáva od roku 2001 americká televízia Black Entertainment Television (skratka BET) a jej účelom je oceňovať menšiny v hudobnom priemysle. Okrem originálnych BET Awards samostatne existujú aj tie čisto hip hopové, ktorých 15. ročník prebehol 28.10.2020. Ako už je v tomto roku zvykom, tak odovzdávanie prebehlo prostredníctvom streamov a celú show je možné nájsť aj na YouTube. Počas ceremónie však prebehlo aj celkom dosť vystúpení a nikto tam nenosil rúška.

Víťazi BET HIP HOP Awards 2020:

Ocenenia sa tento rok rozdávali v 17 kategóriach, no my sa spoločne pozrieme len na tie najzaujímavejšie.

  1. Best New Artist (Nováčik roku)
  2. Artist of the Year (Interpret roku)
  3. Hip Hip Album of the Year  (Album roku)
  4. Song of the Year  (Skladba roku)
  5. Best Hip Hop Video (Najlepší videoklip)
  6. Best Group – Duo (Najlepšia skupina – Duo)
  7. Best Live Performer (Najlepšie živé vystúpenie)
  8. Best International Flow (Medzinárodne najlepší flow)

1. Best New Artist: Pop Smoke

Cenu pre nováčika roku získal Pop Smoke, ktorého posmrtný album „Shoot for the Stars, Aim for the Moon“ je jeden z najúspešnejších rapových albumov tohto roku. Jeho dobre rozbehnutá kariéra tak bola ocenená a je naozaj veľká škoda, že sa toho Pop Smoke nedožil. Interpret po svojej smrti však stále žiari a v budúcnosti sa pravdepodobne dočkáme aj jeho druhého posmrtného albumu.

2. Artist of the Year: Megan Thee Stalion

Nedávno postrelená rapperka Megan Thee Stalion si okrem ceny pre interpreta roku odniesla ďalšie dve ceny. Ďalšie prvenstvá získala v kategóriách Hustler of the Year a Best Collaboration za skladbu „Savage“, ktorej na prvé miesto v Billboard Hot 100 dopomohla Beyoncé.

Beyoncé získala za túto skladbu cenu za najlepšiu slohu na feate. (Sweet 16: Best Featured Verse)

3. Album of the Year: Roddy Ricch – „Please Excuse Me For Being Antisocial“

4. Song of the Year: Roddy Ricch – „The Box“

Vzhľadom na to, že Roddy Ricch zvíťazil v klasických Bet Awards presne v týchto kategóriách, vôbec nie je prekvapením, že obsadil tieto priečky aj ako hip hopový interpret. Albumu sa darilo veľmi slušne, dlho bol albumom číslo 1 v amerických rebríčkoch a skladba „The Box“ sa udržala v najlepšej desiatke songov takmer pol roka. Podľa všetkého už Roddy Ricch chystá novú hudbu a my môžeme len dúfať, že príde čo najskôr.

5. Best Hip Hop Video: Future – „Life is Good“ (ft. Drake)

Tento videoklip má na YouTube už viac ako miliardu videní. Opakované spájanie týchto dvoch mien stále funguje a vždy je z toho hit. Future a Drake sú legendy trapu a na svojom konte majú extrémne veľa cien. Drake je asi najviac oceňovaným interpretom posledných rokov.

Zaujímavosť: Za posledné roky je pravidlom, že každá nová skladba, ktorú Drake do sveta vypustí, štartuje v prvej desiatke Billboard Hot 100. 

6. Best Group / Duo: Chris Brown & Young Thug

7. Best Live Performer: Travis Scott

Travis Scott už dlhé roky patrí medzi najžiarivejších interpretov a pravidelne dokazuje, že je naozaj výnimočným umelcom. V tomto roku si na konto pripísal už dva hity číslo jedna, nahral výbornú skladbu k filmu TENET, vytvoril ošiaľ pri spolupráci s americkou sieťou reštaurácií McDonald’s, úspešne sa podaril aj jeho virtuálny koncert a tak ďalej. Travis proste ide bomby. V roku 2021 príde jeho nový album „Utopia“, na ktorý sa isto teší množstvo fanúšikov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový Hyundai Santa Fe 2020 je kompletne odhalený!

8. Best International Flow: Stormzy

Best Internarional Flow je veľmi zaujímavou kategóriou. Tá totižto neposudzuje iba amerických interpretov a presne ako z názvu vyplýva, oblasť je naozaj rozsiahla. V tohtoročných nomináciách nájdeme zastúpenie z Veľkej Británie, Francúzka, Kene a Južnej Afriky.

Už po druhý rok BET sleduje interpretov, ktorí sú majstrami svojho remesla a pomocou slovných hračiek, ohýbania slov, melódií a rýchlych flowov prezentujú svoje príbehy divákom. Od Afriky cez Európu, až po Južnú Ameriku, títo nominovaní interpreti reprezentujú to najlepšie na planéte.

Či je tomu naozaj tak, môžete posúdiť sami.

A čo vy? Súhlasíte s výsledkami BET HIP HOP Awards 2020? Ocenili by ste niekoho iného? Dajte nám vedieť!

Zdroj: Wikipedia, YouTube, 2dopeboyz.com, Instagram

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -