Poznáme mená víťazov cien BET Awards 2020! Kto získal hlavnú cenu?

-

Novinky

BET Awards 2020

Dňa 29.6.2020 sa odohral už dvadsiaty ročník udeľovania cien BET Awards. Odovzdávanie prebiehalo v rámci virtuálnej show, ktorá napriek tomu mala bohatý sprievodný program. Vystúpili mená, ako napríklad Alica Keys, Roddy Rich, DaBaby, John Legend, Usher a ďalší. Zaujímavé a emotívne vystúpenie predviedol Lil Wayne, ktorý vzdal svojím „koncertom“ poctu zosnulému legendárnemu basketbalistovi Kobeemu Bryantovi, ktorý tragicky umrel aj s jeho dcérkou po páde vrtuľníka na začiatku roku 2020.

Ďalšie zaujímavé vystúpenie predviedol aj DaBaby, ktorý prerobil svoju skladbu „Rockstar“ a dodal na jej začiatku preslov smerovaný k menšinám. Táto skladba je momentálne číslo jeden v rebríčku BillboardHot100.

Cena Bet Awards má svoju históriu v roku 2001 a vznikla ako spôsob ocenenia menšín v USA. Bet Awards odovzdáva americká televízna stanica Black Entertainment Television, ktorá oceňuje interpretov, hercov a športovcov vo viacerých kategóriach. Absolútne prvým víťazom tejto ceny je americké duo zo skupiny Outkast. Kto vyhral tento rok prvé miesta?

Víťazi BET Awards 2020

Album of the Year: Roddy Ricch – Please Excuse Me For Being Antisocial

Zdroj: genius.com

Rodrick Wayne Moore Jr. známy ako Roddy Ricch si svojím prvým štúdiovým albumom vyslúžil prvé miesto v tejto kategórii. Tento úspešný album bol v rebríčku Billboard200 na prvom mieste a pilotná skladba „The Box“ vystúpala až na prvé miesto v rebríčku BillboardHot100 a v top 10 sa udržala 28 týždňov.

Best New Artist: Roddy Ricch

To, že má album 21-ročného interpreta pochádzajúceho z americkej štvrte Campton v Kalifornii veľký úspech, potvrdzuje aj jeho víťazstvo v kategórii nováčik roka. V rámci odovzdávania cien BET Awards vystúpil Roddy Ricch so skladbami „High Fashion“ a „The Box“.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Shawn Mendes a Summer Of Love: V mori, meste i aute!

Video of the Year: DJ Khaled – Higher ft. Nipsey Hussle, John Legend

Skladbu „Higher“ nájdeme na producentskom albume „Father of Ashad“, ktorého autorom je DJ Khaled. Skladba vyhrala ocenenie Grammy a je to jeden z posledných projektov, na ktorých sa podieľal Nipsey Hussle, ktorý bol zastrelený dva mesiace pred vydaním tohto videoklipu.

DJ Khaled povedal, že produkcia tejto skladby bola pre neho veľmi náročná a emotívna z dôvodu úmrtia tohto 33-ročného rappera. Profit zo skladby bude podľa producentových slov venovaný Nipsyho synovi a dcére.

Best Male R&B/Pop Artist: Chris Brown

Chris Brown s ocenením BET Awards
Zdroj: wallpaperboat.com

Chris Brown si ide vlastnú ligu a láme toľko rekordov, že sa o ňom už radšej ani nehovorí. Vo svete R&B je už 15 rokov a z toho dva stihol sedieť vo väzení za násilnú bitku venovanú speváčke Rihanne. Okrem toho, že to je talentovaný spevák, tanečník, parkourista a grafity artist, je aj príležitostným hercom.

Najbližšie sa má objaviť vo filme „She Ball“. Chris vydal v roku 2019 už svoj deviaty album, ktorý nesie názov „Indigo“ a aj vďaka tomuto projektu sa podľa BET Awards stáva už po piatykrát najlepším interpretom v kategórii R&B a Pop.

Best Collaboration: Chris Brown – No Guidance ft. Drake

Chris Brown taktiež vyhráva spoločne s Drakeom v kategórii „najlepšia spolupráca“. Drake nikdy v tejto kategórii ako autor skladby neuspel, no ako hosť vyhral túto cenu už štyrikrát. To sa zatiaľ nikomu inému nepodarilo.

Best Female R&B/Pop Artist: Lizzo

tretí album priniesol speváčke Lizzo komerčný úspech. Jej album z roku 2019 sa dostal medzi päť najlepších v rebríčku Billboard200 a jej najznámejšia skladba „Truth Hurts“ skončila na prvom mieste v BillboardHot100. Celkom najviac víťazstiev v tejto kategórii má na konte speváčka Beyoncé, ktorá túto cenu najlepšia ženská R&B/Pop speváčka vyhrala desaťkrát.

Best Male Hip Hop Artist: DaBaby

Zdroj: billboard.com

DaBaby je momentálne jeden z najžiarivejších rapperov na americkej pôde. Hneď, ako sa mu podarilo preraziť s jeho tretím mixtapeom, si ho všimla nahrávacia spoločnosť, ktorá mu dala možnosť založiť si vlastný label. Tak v roku vzniklo „Billion Dollar Baby Enteratinment“ a od tej doby 28-ročný interpret spolupracoval s najzvučnejšími menami v súčasnom americkom hudobnom svete.

V roku 2019 vydal album „Baby“, ktorý sa dostal v rebríčku albumov Billboard200 na siedme miesto a taktiež album „Kirk“, ktorý bolo okamžite album číslo 1. V apríli roku 2020 vydal ďalší album „Blame it on Baby“ a skladba „Rockstar“ sa od začiatku drží na mieste číslo jeden v BillboardHot100. Na konte má mnoho platín RIAA a v budúcnosti na svoje konto určite ešte nejaké pridá.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ako znie nová Justice League? Vypočujte si hudobné ukážky Junkieho XL!

Best Female Hip Hop Artist: Megan Thee Stallion

Megan Thee Stallion je momentálne rapperkou číslo jeden v americkom svete hudby a v kategórii najlepšia hip hop interpretka nechala za sebou mená ako Cardi B, Doja Cat a Nicky Minaj. 25-ročnú interpretku definuje tvrdý nekompromisný prejav a dokáže zadeliť lepšie ako mnohí americkí MC’s. Jej najúspešnejší song „Savage“ sa stal hitom na platforme Tik Tok a umiestnil sa aj na prvom mieste v americkej hitparáde BillboardHot100.

Megan Thee Stallion vyhrala aj v kategórii volenej divákmi Coca-Cola Viewers‘ Choice Award, a tak si v rámci BET Awards odnáša dve víťazstvá.

Best Group: Migos

Migos netreba nejak zvláštne predstavovať. Trapové trio Quavo, Offset a Take off je veľmi dobre známe a či už sa jedná o skupinové alebo sólové projekty, ich hudba šľape na maximum. Super flowy do super hudby, ktorú sprevádza megalomanský vizuál. Toto trio je už teraz legendou. V tomto roku mali Migos vydať album Culture 3, no pre protesty v USA sa na vydanie stále čaká. Ich posledný song nesie názov „Taco Tuesday“ a je venovaný tradícii jedenia jedla Taco v utorok. To nevymyslíš, to je Amerika. 😀

Best Actress: Issa Rae

Issa Rae
Zdroj: wallpapercave.com

Cenu pre najlepšiu herečku si odnáša Issa Rae. Herečku môžeme sledovať v seriáli Insecure alebo vo filmoch The Photograph alebo Little. Za spomínaný seriál obdržala už dva zlaté glóbusy.

Best Actor: Michael B. Jordan

Michael B Jordan
Zdroj: fullhdwallpaper.net

33-ročný Michael Bakari Jordan je v Hollywoode známou tvárou a vidieť sme ho mohli vo filmoch Creed, Black Panther alebo Just Mercy. Herec nie je príbuzný slávneho basketbalistu Michaela Jordana.

Ďalšie ocenenia v tejto kategórii boli: Best Movie – Queen & Slim a Video Director of the Year – Teyana Taylor

Sportsman of the Year: LeBron James

lebron james
Zdroj: nba.com

LeBron James vyhráva cenu športovec roka v rámci BET Awards už po šiestykrát. Tento rok nechal za sebou troch kolegov z NBA – Giannisa Antetokounmpa, Kawhiho Leonarda, a Stepha Curryho. Taktiež za sebou nechal dvojicu futbalistov z NFL – Odella Beckhama. a Patricka Mahomesa.

King James patrí medzi najlepších a najproduktívnejších hráčov súčasnej pozastavenej sezóny NBA, a tak nám ostáva len dúfať, že ho čoskoro uvidíme v parádnej forme naspäť na basketbalových palubovkách.

Čo hovoríte na výsledky cien Bet Awards 2020? Vyhrali tí správny?

Zdroj: YouTube, Billboard, Wiki, csfd.cz

Ďalšie novinky

Populárne