Najpočúvanejšie skladby leta 2020! Koho sme počúvali počas leta najviac?

-

Novinky

Najpočúvanejšie skladby leta 2020

Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku. Najpočúvanejšie skladby leta 2020 sú našou dnešnou témou a osobne pochybujem, že sa tu dnes nájde niekto, kto by nepoznal žiadnu z týchto skladieb. Rebríček zostavil portál Billboard.com, ktorý u nás dostal samostatný článok, a ak ste o tom webe ešte nepočuli, môžete doplniť svoje vedomosti.

S najhorúcejšími hitmi sa to má tak, že keď ich započujeme po prvýkrát, už sa ich častokrát nedokážeme zbaviť. Tí z vás, ktorí vyhľadávajú novú hudbu pravidelne, sa možno občas nevyhnú prepočúvaniu sa jednotlivých hitov a v momente, kedy tieto skladby naskočia do miestnych rádií, prichádza stav, ktorý sa väčšinou dá nazvať aj „pílenie uší“. Niekedy však tento stav neprichádza a dá sa povedať, že presne toto platí o našich dnešných hitoch. Poďme sa teda spoločne pozrieť, koho sme počúvali počas leta najviac.

10. Harry Styles – Adore You

Najpočúvanejšie skladby leta 2020 otvára Harry Styles a jeho najnovší album „Fine Line“. Ten očividne zožal úspech a baví ľudí po celom svete. Fanúšikovia pretlačili jeho skladby do vyšších miest a jeho skladba „Adore You“ sa stala desiatou najhranejšou skladbou tohto leta.

9. Post Malone – Circles

Skladba „Circles“ je na našom portále celkom známa aj vďaka tomu, že ako jedna z mála sólových skladieb u nás dostala samostantý článok. Táto skladba ide bomby od svojho vypustenia do sveta hudby a osobne si myslím, že žiadny Post Malone nám v rádiu nezaškodí.

Dočkáme sa podla vás dalšieho sóloveho albumu tohto interpreta ešte v roku 2020?

8. Cardi B – WAP (ft. Megan Thee Stalion)

Skladba „WAP“ sa nachádza na ôsmom mieste v tomto rebríčku. Zhmotnené sexuálne predstavy autorky Cardi B, ktorá si na feat zavolala nedávno postrelenú Megan Thee Stalion, môžeme ešte aj v dnešných dňoch nájsť na prvom mieste v prestížnom hudobnom rebríčku Billboard Hot100. Skladba rozdelila svet na tri tábory – tých, čo to pohoršilo, potom tých, ktorí súhlasia a tých, ktorých to absolútne nezaujíma. Skladba sa taktiež stala virálnou na platforme Tik Tok. Čo na ňu vravíte vy?

7. Doja Cat – Say So (ft. Nicky Minaj)

Skladba „Say So“ je jedinou skladbou interpretky Doja Cat, ktorej sa podaril úspech v podobe prvenstva v rebríčku Billboard Hot100. Osobne si myslím, že je to celkom príjemná a oddychová záležitosť, ktorá veľmi náladu nepokazí.

6. Hary Styles – Watermelon Sugar

Harry Styles nás sprevádzal letom rovno na dvoch skladbách a je teda jedným z mien, ktoré sa v tomto rebríčku objavili viackrát. Aj túto skladbu nájdeme na albume „Fine Line“ z roku 2019.

5. SAINt JHN – Roses

Skladba „Roses“viacero znení a remix k tejto skladbe pridal aj trapový boh Future. Ale najviac skladba hrala v jej najletnejšej verzii a my môžeme len skonštatovať jedno. Vďakabohu. Zaujímavosťou však je, že originál tejto skladby je vonku už tri roky. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Alan Murín pokrstí nový album TRUESELF v jedinečných priestoroch Zichyho paláca v centre Bratislavy!

4. Megan Thee Stalion – Savage (ft. Beyoncé)

Skladba „Savage“ bola ešte donedávna skladbou číslo jeden na platforme Tik Tok. Z počiatku sólová skladba, na ktorej bola čisto autorka Megan Thee Stalion, zakotvila v rebríčku Billboard Hot100 na mieste číslo tri. Na skladbu však potom naskočila Beyoncé a tá už potom dopomohla skladbe vyšplhať na samotný vrchol tohto rebríčku.

3. Jack Harlow – Whats Poppin (ft. DaBaby, Tory Lanez a Lil Wayne)

Neviem, čo tu táto skladba robí…

Okey ľudia, teraz sa musím priznať, že vždy keď počujem „Whats Poppin“, mám chuť vyskočiť z auta alebo rovno aj zo života. 😀 Ale ak to mám objektívne popísať, tak sme dostali „Super feat“, na ktorom sa stretli úspešní interpreti, a z toho vznikol hit. Určite si to išlo veľa ľudí a pokým hudba baví, tak je dobrá.

Čo vy na to?

2. The Weeknd – Blinding Lights

Skladbu Blinding Lights“ netreba nijako zvlášť predstavovať. Svetový megahit je naozaj príjemná vec, ktorú si dokážu vypočuť fanúšikovia rôznych hudobných žánrov. Táto skladba je podľa mňa skladbou roka a tomuto tvrdeniu nahráva aj pretrvávajúca účasť tohto songu v rebríčku Billboard Hot100, v ktorom figuruje prakticky už od svojho vydania (november 2019).

Na skladbe pracoval aj hitmaker Max Martin a keď budete dobrí, tak si niečo o tomto mene povieme nabudúce. 🙂

1. DaBaby – Rockstar (ft. Roddy Ricch)

Tohtoročný víťaz hudobných cien BET AwardsDaBaby a nováčik roku tých istých ocenení – Roddy Ricch spojili svoje sily na skladbe menom „Rockstar“ a my poznáme skladbu číslo 1 tohto rebríčku.

Ako ste si mohli všimnúť, v tomto rebríčku sa viackrát opakujú niektoré mená. Môže za to fenomén, ktorý nesie meno „Primetime“. Vyššie spomenutí interpreti mali alebo ešte stále majú vysoké čísla hranosti v rádiách, z čoho vyplýva, že pozornosť bola smerovaná práve k nim. Ďalším faktom je, že takmer všetky tieto skladby boli v rebríčku Billboard Hot100 na samom vrchole. Na portáli Billboard.com si môžete nájsť rebríček Artist 100, ktorý sa dá považovať za ukazovateľ toho, kto je v súčastnosti zaujímavý a kto zasa menej. Verím, že ste sa dozvedeli niečo nové!

Kto podľa vás zažíva na domácej scéne „Primetime“ práve teraz? Dajte nám vedieť!

Zdroje: billboard.com, youtube.com
Zdroj titulného obrázka: YouTube/Post Malone (Screenshot)

Ďalšie novinky

Populárne