Post Malone – Nový rekord v rebríčku BillboardHot100?

-

Novinky

Post Malone – nový rekord na čísle 38!

Post Malone je bezpochyby jedným z najlepších svetových interpretov súčasnosti. Jeho hudba nás baví a tomuto faktu nasvedčuje aj rekord, ktorý sa mu podaril stanoviť s jeho skladbou z albumu „Hollywood’s Bleeding“. V najprestížnejšom svetovom hudobnom rebríčku Billboard Hot100 sa jeho skladba „Circles“ udržala až 38 týždňov. To je 266 dní! Post Malone tak vytvoril nový rekord udržania sa v top 10 v tomto extrémne nabitom rebríčku.

Tento song bol vydaný 30. augusta v roku 2019. Vďaka nemu si Post Malone pripísal na konto už štvrtý song, ktorý skončil v tejto hitparáde na mieste číslo jedna. Na druhom mieste v rebríčku „longest run“ môžeme nájsť rovno trojicu songov, ktoré sa zhodne udržali v Billboard Hot100 v top10 po dobu 33 týždňov:

Ed Sheeran – Shape of Yout (2017)
Maroon 5 ft. Cardi B – Girls Like You (2018)
Post Malone ft. Swae Lee – Sunflower (2018)

Áno, čítate správne. Post Malone figuruje aj na druhom mieste v tomto rebríčku. Skladbu „Sunflower“ sme mohli počuť ako titulnú skladbu ku filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse, čo jej určite prispelo na počúvanosti. Vo filme sme dokonca mohli vidieť, ako si ju pospevuje nervózny Spider-Man Miles Morales. Ak ste film ešte nevideli, tak vám ho vrelo odporúčam.

Post Malone má teda na konte štyri top 1 hity v rebríčku Billboard Hot100, ale práve spomínaná skladba „Circles“ je jediná skladba z týchto štyroch, na ktorej 24-ročný spevák a rapper vystupuje sám. Na ostatných skladbách mal prizvaných hostí, ale úspech v podobe rekordu „longest run“ si Post vydobyl sám za seba.

View this post on Instagram

#PostMaloneXArnette 😎

A post shared by @ postmalone on

Kto je Post Malone?

Austin Richard Post sa narodil 4.7.1995 v New Yorku. Je to spevák, rapper, skladateľ a hudobný producent. Jeho prvý song, ktorý zaznamenal úspech a získal pozornosť nahrávacích študií v USA, bol „White Iverson“.

Skladba, ktorá bola oficiálne vydaná 4.2.2015, má dnes na YouTube viac ako 818 617 000 videní. Po tomto songu Post Malone podpísal zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Republic Records. V rovnakom mesiaci taktiež vystupoval na oslave 18. narodenín „Kardašianky“ Kylie Jenner, kde sa stretol s Kanye Westom, ktorému sa Post Malone zapáčil. Z ich spoločnej spolupráce vznikla skladba „Fade“, kde bol do tretice pozvaný spevák a rapper Ty Dolla Sign.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Refrénový kráľ Elpe vydáva novú skladbu! Ako znie?

Albumy

Post Malone je v hudobnom svete známy už piaty rok a za tú dobu sa už rozhodne stihol zapísať do pamäti ľudí po celom svete. Okrem množstva spoluprác, na ktorých sme ho mohli vidieť a počuť, predstavil svetu pod svojim menom 3 vlastné štúdiové albumy„Stoney“, „Beerbongs & Bentleys“ a „Hollywood’s Bleeding“. Poďme si ich len tak jemne predstaviť.

Stoney (2016)

Cover albumu Stoney

Debutový album „Stoney“ uzrel svetlo sveta v decembri roku 2016. Na tomto albume sa nachádzajú spolupráce s menami ako Justin Bieber, 2 Chainz, speváčka Kehlani a Quavo zo skupiny Migos. Na albume sa produkčne podieľali mená ako DJ Mustard, Metro Boomin a Pharrell Williams. Projekt sa celkovo dostal na štvrté miesto v rebríčku Billboard200. Post Malone koncertoval so svojím albumom spoločne s Justinom Bieberom, ktorému robil predskokana počas jeho turné k albumu „Purpose“.

Na tomto albume sa nachádza aj song „Congratulations“, ktorý je od októbra 2019 klasifikovaný ako diamantový! Na celom svete je len 34 songov, ktorý držia tento status! Na prvý štúdiový album v kariére to rozhodne nie je zlé, čo poviete?

Status Diamant je 10x Platina. To znamená, že song „Congratulations“ bol legálne stiahnutý (cez streamovacie služby) alebo kúpený v počte 10 000 000 kusov. Po celom svete existujú organizácie, ktoré sledujú predaj songov a albumov, v USA to je spoločnosť RIAA (Recording Industry Association of America). Tam sa tracky oceňujú na Zlaté (500 000 ks), Platinové (1 000 000 ks) a Diamantové (10 000 000 ks). Podrobnejšie si to určite rozoberieme v ďalších článkoch. 🙂

Beerbongs & Bentleys (2018)
Cover albumu „Beerbongs and Bentleys“

Po dvoch rokoch vydal Post Malone ďalší album a to už bolo niečo. Album okamžite naskočil do rebríčku Billboard200 na prvé miesto. Na albume sú najhorúcejšie mená, ako napríklad Swae Lee, Nicky Minaj, G-Eazy, Ty Dolla Sign, 21 Savage a ďalší. Na produkciách sú mená ako Scott Storch alebo PartyNextDoor. V deň vydania tohto albumu zaznamenal Post Malone rekord v podobe streamov cez službu Spotify. Album si hneď v prvý deň pustilo 47,9 milióna ľudí! Album taktiež vyhral ocenenie „American Music Award“ v kategorí Hip-hop/Rap a už je 3x platinový.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Výsledky Ruka Hore Awards 2021 spoznáme už čoskoro! Kedy a ako?

Na albume nájdeme skladby ako Better Now, Over Now, Psycho, a Candy Paint. Najväčší hit z tohto albumu je jednoznačne track s názvom „rockstar“, ktorý sa umiestnil v Billboard Hot100 na prvom mieste.

Hollywood’s Bleeding (2019)
Cover albumu Hollywood’s Bleeding

Na rad prichádza tretí a jednoznačne najhlasnejší projekt tohto talentovaného chlapíka, album Hollywood’s Bleeding. Album je z pohľadu predaja a štatistík úplný vesmír. Post Malone napchal do jedného CD interpretov, ako napríklad Future, Halsey, Meek Mill, Ozzy Osbourne, Travis Scott, SZA, Swae Lee, Young Thug a DaBaby. Pre hudobných fanúšikov to bol veľký sviatok. Projekt opäť debutoval na prvom mieste rebríčku Billboard200 a tým sa stal druhým albumom v kariére Post Malona, ktorý bol na mieste číslo jeden v tomto rebríčku. Album vyšiel po šiestich týždňoch, odkedy interpret oznámil, že na ňom pracuje, a aj tento projekt bol rovnako ako predošlý ocenený cenou „American Music Award“ v kategórii Hip-hop/Rap.

Post Malone na odovzdávaní cien „American Music Awards“

Skladby z albumu sú horúce hity ešte aj dnes a od vydania albumu zaznamenali slušné umiestnenia. Skladba „Wow“ skončila na mieste číslo 2., skladba „Goodbyes“, kde je na feate Young Thug skončila na mieste číslo 3., „Enemies“ v spolupráci s rapperom DaBabym vyšplhala na miesto číslo 16. a unikátne zoskupenie na songu „Take What You Want“ v podobe Travisa Scotta a Ozzyho Osbourna skončilo na mieste číslo 8. v rebríčku Billboard Hot100. O vyššie spomínanej skladbe „Circles“ písať snáď nemusíme.

Post Malone je výborný muzikant a dalo by sa o ňom napísať oveľa viac. Jeho 5-ročná jazda je naozaj senzačná a my dúfame, že má pred sebou ešte dlhú a úspešnú cestu. Uvidíme, čo nám Post prinesie nabudúce a taktiež sme zvedaví, ktorá skladba bude tá, čo prekoná rekord, ktorý stanovil. Zjavne robí veci správne, keďže jeho kariéra ide len a len nahor a po piatich rokoch sa stal dokonca predmetom songu, ktorý vznikol ako pocta pre to, kto Post Malone je.

Verím, že ste sa v článku dozvedeli niečo nové a ak ste náhodou niečomu neporozumeli, neváhajte napísať komentár. Určite vám odpovieme! 

Aký je tvoj názor na Post Malonea?  Daj nám vedieť!

Zdroj: YouTube, Wikipedia, Billboard, Insider, Instagram, riaa.com

Ďalšie novinky

Populárne