utorok, 4 augusta, 2020

Aký je posledný album zastreleného rappera menom Pop Smoke?

-

Pop Smoke – posledný album

Za poslednú dobu sme v rape mohli počuť posmrtný album rappera menom Mac Miller a tiež očakávame príchod pripravovaného posmrtného albumu mladíka menom JuiceWRLD. Ale na rade je Pop Smoke a jeho Shoot for the Stars, Aim for the Moon. Rapper, ktorého zastrelili 19.2.2020, sa tak dočkal svojho prvého štúdiového albumu.

Pop Smoke - Shooting Stars Aim on the Moon cover
Zdroj: flipboard.com

Na tomto albume sa podieľalo veľa zaujímavých mien, ako napríklad Quavo, Lil Baby, DaBaby, Roddy Ricch, Swae Lee alebo Lil Tay. Zúčastnení si tak uctili odchod z jedného z najviac rastúcich talentov v americkom Drill TRAPe. Projekt oficiálne vyšiel 3.7.2020 a má 19 skladieb. V deň vydania skladby z tohto albumu obsadili prvých 16 priečok v US Apple Music Songs chart. Na album s názvom „Shoot for the Stars, Aim for the Moon“ osobne dohliadal 50 Cent, ktorý bol Pop Smokovou najväčšou inšpiráciou.

Pop Smoke – úmrtie

-REKLAMA-

Bashar Barakah Jackson známy pod prezývkou Pop Smoke sa dožil veku iba 20 rokov. Podľa oficiálnych údajov bol pri prepadnutí štvoricou mužov dvakrát postrelený, pričom sa incident odohral u neho doma v Hollywood Hills. Polícia v inkriminovaný večer prišla na miesto činu po šiestich minútach od anonymného nahlásenia streľby a Pop Smokea našli ležať na zemi s dvoma zásahmi v hrudi. Po prevezení do nemocnice ho prehlásili za mŕtveho.

Pop Smoke dead
Zdroj: TMZ.com

Za svoju kariéru stihol spolupracovať s mnohými menami, no za zmienku stojí jeho spolupráca so skupinou Travisa ScottaCactus Jack a objavil sa na ich albume „JackBoys“. Medzi jeho najznámejšie skladby patria Dior a Welcome to the party. Stihol nahrať dva mixtape albumy a album Shoot for the Stars, Aim for the Moon je jeho jediný štúdiový album.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hot16bars Challenge part 2 je tu! Pokračuje ďalší nával horúcich riadkov

„Posthumous albums“

Posmrtné albumy bývajú pomerne častou záležitosťou. Nahrávacie spoločnosti sa po smrti interpretov, ktorí sú im upísaní, častokrát snažia zarobiť posledné peniaze a pri menách ako Elvis Presley sa môže tento úkon opakovať naozaj dlhú dobu. Otázkou je, či sú rapové albumy iné? Alebo lepšie povedané, berie sa v rape dôraz na odkaz a ohľad na meno, ktoré chceme po interpretovi zanechať? Nie je to všetko len marketing, z ktorého sa ťaží práve vďaka smrti interpreta? Dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte!

Zaujímavosť: Počet posmrtných albumov, ktoré sa nejakým spôsobom spájajú s Elvisom Presleym, je 101.

Zdroj: YouTube, Wikipedia, genius.com

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je niečo úžasné a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že možem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím 😀 .
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Kto je najlepší medveď v zábavnom priemysle? Toto je 6 kandidátov!

Kto je tu GOAT? Najlepší medveď je najlepší medveď. Určite sa dnes nebudeme rozprávať o medveďoch tancujúcich v cirkusoch alebo medveďoch, ktorých môžete vidieť v...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -