pondelok, 27 júna, 2022

Ľudia zo sveta: Rente a jeho útulný domček pri mori!

-

-REKLAMA-

Ľudia zo sveta: Prívetivý Rente

Jedným z mnohých dôvodov, prečo rada cestujem, sú práve zaujímaví ľudia, ktorých mám na cestách možnosť stretnúť a ktorí žijú netradičným, často inšpiratívnym životom.

No a nedávno som v tajomnom kúte La Palmy natrafila na unikátneho pána. Rente žije vo svojom domčeku pri mori už tridsať rokov a svojou obrovskou pohostinnosťou teší každého, kto sa v jeho končinách objaví.

Nečakané pozvanie

-REKLAMA-

Pred pár týždňami som bola s priateľmi na prieskume severnej časti ostrova La Palma. Zvolili sme si ľahký turistický chodníček, ktorý vyústil na pobreží, v malebnej dedinke La Fajana de Franceses. Výhľad na šíri oceán bol krásny, počasie skvelé a my sme sa prechádzali popri útesoch. Takto sme natrafili na malý skrytý domček a jeho majiteľa.

Dom pri mori
Zdroj: Autorka článku

Usmiaty Rente na nás mával už z diaľky, a tak sme nedbali a podišli bližšie. “Cerveza?” pýta sa a veľkolepým gestom nás pozýva dnu.

A tak sme sa ocitli vnútri malebného kamenného príbytku vyzdobeného mozaikou z mušlí a úlomkov kachličiek. Na stenách visia rôzne artefakty, fotky, obrázky a iné spomienkové drobnosti. Na stole je vytvorený provizórny bar a náš španielsky hostiteľ nám zvesela začína nalievať.

Atmosféra v domčeku
Zdroj: Autorka článku

Ľudia z celého sveta

-REKLAMA-

Ako vysvitlo z konverzácie, Rente v tomto domčeku žije už tridsať rokov a dennodenne k sebe pozýva nových návštevníkov, ktorí zájdu do týchto končín. Takýmto spôsobom stretáva ľudí z celého sveta, aj keď on sám necestuje. Fakt, že hovorí iba po španielsky, i keď mnohí jeho hostia nie, mu vôbec neprekáža. Dobrosrdečne ti naleje zopár pohárikov, ukáže fotky a pohľadnice, ktoré mu ľudia poslali, a ver mi, nejako sa už dorozumiete.

Okrem fotiek a pohľadníc má Rente aj zbierku kníh pre hostí, do ktorých mu ľudia môžu čosi na pamiatku napísať alebo nakresliť. Keďže návštevníkov má naozaj hodne, za tých tridsať rokov už nazbieral deväťdesiat takýchto kníh.

Rente a jeho bar
Zdroj: Autorka článku

Jednoduchý, ale šťastný život

Jednoduchý príbytok, svojpomocne postavený krb, sprcha, malá kuchynka a posteľ. Okrem toho nádherný výhľad na more, prekrásna príroda a žiadni otravní susedia. Rente sa osamelý necíti. Spoločnosť mu robí jeho chlpatý psí spoločník Frodo, ako aj ľudia, ktorí jeho domček nájdu, či stovky spomienkových predmetov všade naokolo.

Možnože takýto život nie je pre každého. Je simplicitný, ale za to šťastný. A Rente s jeho obrovským úsmevom na tvári to iba potvrdzuje.

Interiér domčeka
Zdroj: Autorka článku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 10: Zaujímavé fakty o vašich obľúbených seriáloch #10

Natoľko sme ostali očarení celým prostredím i príbehmi, že sme sa ani nenazdali a prešlo pár hodín.

Je čas ísť.

Rente nám nalieva posledný pohárik a vraví, že sme u neho kedykoľvek vítaní.

Pripijeme si teda posledný raz, spravíme si rozlúčkovú fotku na pamiatku a kráčame naspäť k turistickej cestičke. Na vrchole útesu sa obzrieme znova na Renteho dom a vidíme, ako nám z okna máva ostošesť.

Pamätná fotka
Zdroj: Autorka článku

Krásna skúsenosť a stretnutie so skvelým človekom. Je skutočne inšpiratívne vidieť, akým spôsobom ľudia z iných kúskov sveta žijú a čo ich robí šťastnými.

Presne pre takéto zážitky rada cestujem. Čiže buď na pozore a striehni na ďalšie cestovateľské príbehy z môjho repertoára.

Toto bol Rente zo série Ľudia zo sveta. Ak ťa príbeh z malebného zákutia tohto ostrova zaujal, prečítaj si viac o La Palme.

-REKLAMA-
Andy Kramárová
Andy Kramárováhttp://plotpoint.sk
Umelkyňa a cestovateľka v jednom balení. Som vyštudovanou absolventkou divadelnej fakulty VŠMU, ktorá sa rozhodla neísť po ceste šoubiznisu, ale vytvoriť si svoj vlastný model pre šťastie.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img