streda, 4 augusta, 2021

Olympijské hry štartujú v piatok! Koľko medailí prinesú Slováci z Tokia?

-

-REKLAMA-

Olympijské hry štartujú v piatok

Oslava športu a najväčšia udalosť štvorročného cyklu. Do začiatku letnej olympiády v japonskom Tokiu zostávajú štyri dni. Veľkolepý dvojtýždňový program odštartuje otvárací ceremoniál v piatok o 13:00 nášho času. Slovensko vyšle do dejiska hier 41 športovcov, čo je najmenej v samostatnej ére. Ešte pred otváracím ceremoniálom sa na futbalových štadiónoch v Japonsku rozbehnú skupinové fázy ženského aj mužského futbalového turnaja. Olympijské hry štartujú v piatok bez divákov na tribúnach.

Želiezkom v ohni “vodáci” a strelci

Ako to už býva zvykom, najväčšie šance na cenné kovy sa dávajú rýchlostným kanoistom, vodným slalomárom a strelcom. V streleckých disciplínach si môže napraviť chuť Juraj Tužinský, ktorému medaila v Riu pred piatimi rokmi unikla iba o vlások. V ženskej časti sa vysoké priečky očakávajú od Danky Bartekovej, bronzovej medailistky v Skeete z Londýna, a Zuzany Rehák-Štefečekovej, ktorá si v Pekingu a Londýne vystrieľala dve striebra.

-REKLAMA-

londýn 2012
Zdroj: sport-aktuality.sk

Medzi vodnými slalomármi sa na divokej vode v Kasai Centre predstavia Jakub Grigar v K1, Matej Beňuš v C1 a Eliška Mintálová v K1 žien či Monika Škáchová v C1. Obľúbená medailová disciplína C2, v ktorej zahviezdili pod piatimi kruhmi bratia Hoschschornerovci či bratranci Škantárovci bola z programu stiahnutá. Obrovské nádeje sa vkladajú do rýchlostných kanoistov. Omladená K4 v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Adam Botek a Denis Myšák bude opäť pomýšľať na medailové umiestnenia. Samuel Baláž spolu s Adamom Botekom si môžu úspech zdvojnásobiť aj na 1000m v “dvojlodi”.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Čierny víkend vo Val di Fassa: Dominancia Gutovej-Behramiovej v zjazde!

Matej Tóth obhajuje triumf z Ria

-REKLAMA-

Chodec na 50KM Matej Tóth sa pred neuskutočnenou olympiádou minulý rok takmer rozhodol ukončiť kariéru. Nakoniec 38-ročný rodák z Nitry odolal a miestenku v Tokiu si vybojoval na Dudinskej 50-ke. Chodecká 50-ka sa v Tokiu pod piatimi kruhmi uskutoční posledný raz, a tak by sa Matej Tóth stal v prípade víťazstva večným šampiónom. Na premiérovej olympiáde sa predstaví slovenský Usain Bolt, Ján Volko, na šprintérskej 100-ke aj 200-ke. Ženskú časť bude na 400m cez prekážky hájiť Emma Zapletalová, ktorá sa pred pár dňami stala v slovenskom rekorde majsterkou Európy do 23 rokov.

Matej Toth
Zdroj: sport-sme.sk

Cyklistická trať bude v Tokiu bez Petra Sagana. Niekoľkonásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France odstúpil počas priebehu známych cyklistických pretekov a nepredstaví sa ani v Japonsku. Na profilovo zaujímavú trať nastúpi jeho starší brat Juraj a Lukáš Kubiš. Obrovský úspech sa podaril v boxe. Prvýkrát sa v ére samostatnosti predstaví slovenský boxer na olympiáde. Andrej Csemez, zverenec Tomiho “Kida” Kovácsa si vybojoval miestenku do 75KG.

Budete sledovať veľkolepé otvorenie 32. letných olympijských hier v Tokiu? Podarí sa Slovákom vyšplhať na stupeň víťazov? 

Zdroj: olympic.sk
Zdroj titulného obrázka: olympic.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img