PODCAST MOJA PLANÉTA S KUBJOM: Nadia Cisárová (Barcelona)

-

Novinky

Kubo pred kamerou, Kubo za kamerou

Stretli sa dvaja Jakubovia – Kubo Zavacký sa postavil za kameru, KubJa Kurek zase pred kameru a rozhodli sa spoločne vám priniesť podcast s názvom Moja planéta. V našich podcastoch sa vám budeme snažiť pravidelne prinášať hostí so zaujímavými príbehmi či povolaniami. Veríme, že každý človek má zaujímavý životný príbeh, stačí sa len pýtať tie správne otázky.

Malý princ ukrytý v názve

malý princ
Zdroj: bustle.com

Filozofia ukrytá v názve Moja planéta pramení z diela Antoine De Saint-Exupéryho: Malý princ. V tejto knihe Malý princ navštevuje rôzne planéty. Na každej z nich sa nachádza nejaký človek s určitými charakterovými vlastnosťami. Veríme, že každý človek sa na život pozerá z jedinečného uhla pohľadu, a teda každý tak trochu žije na inej planéte. Tým, že sa medzi sebou rozprávame a o tieto uhly pohľadu sa delíme, navzájom sa ovplyvňujeme a jeden druhého pozývame na svoje planéty.

Nadia Cisárová rozhovor – cestovateľka, sprievodkyňa, fotografka, lektorka jazykov a mnoho ďalšieho

Zdroj: Nadia Cisárová

Tentokrát prijala pozvanie do podcastu a vzala nás na svoju planétu fotografka, turistická sprievodkyňa či vedúca asociácie slovákov a čechov v Barcelone s názvom Koliba-Nadia Cisárová. Nadia v Barcelone žije od roku 2001 a okrem iného tu učí slovákov španielčinu  a španielov zase slovenčinu. Navyše má aj svoj vlastný podcast s názvom Plán B, v ktorom sa rozpráva so slovákmi a čechmi žijúcimi vo svete.

„V Saudskej Arábií si muži vyberajú ženy len podľa očí“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Podcast: OSTRÉ KOMANDO #5 - Spider-Man 3 a je ten Hollandov zlý?

Efekt motýlích krídel a randenie na blízkom východe

V našom podcaste sme sa s Nadiou rozprávali nielen o Barcelone. Ako sprievodkyňa CK precestovala krajiny blízkeho východu aj stredomoria. Priblížila nám kultúru randenia v Saudskej Arábií, ktorá je  šokujúco odlišná od tej našej a pre nás nepredstaviteľná. Okrem toho nám aj prezradila, čo znamená efekt motýlich krídel v rámci fotky a dala nám tipy na miesta v Španielsku či Grécku, ktoré stoja za návštevu. V závere podcastu nám Nadia ukázala slová v španielčine, ktoré znejú ako naše slovenské, no majú úplne odlišný význam (napr. débil=slabý a pod.).

Veríme a dúfame, že náš nový podcast Moja planéta bude pre vás zaujímavý najmä vďaka  našim jedinečným hosťom. Keďže tieto podcasty nemajú jednoznačné tematické zameranie, môžete očakávať naozaj pestrú a širokú škálu hostí.

Zaujal vás podcast s Nadiou? Tak si ju určite nájdite na Instagrame: @cisarovnnask alebo @milujembarcelonu, prípadne na jej stránke: cisarovnna.com a dajte nám tip na niekoho, koho by ste chceli vidieť nabudúce!

Páčil sa vám podcast Nadia Cisárová rozhovor? Ak sa vám náš podcast páčil, môžete si vypočuť aj ďalšie tu.

Ďalšie novinky

Populárne