Filmová hviezda Johnny Depp: Zaujímavosti, ktoré ste nevedeli!

-

Novinky

pinimg.comJohnny Depp: Zaujímavosti, ktoré ste nevedeli

Asi každý máme vzor. Či už je to hudobník, herec, umelec… Informácie o tom, akú majú výšku, s kým aktuálne randia alebo aké mená vybrali pre svoje deti si v dnešnej dobe zistíte za pár minút. K zákulisným faktom sa už však tak ľahko nedostanete! Dnes som si vybrala z dlhého zástupu top hercov jedného a rada by som odhalila pár jeho zaujímavých skutkov – či už pozitívnych alebo negatívnych. Asi vás to prekvapí, ale aj filmová hviezda je len obyčajná ľudská bytosť. Toto je Johnny Depp a zaujímavosti, ktoré ste možno nevedeli.

Začiatky kariéry z menej známej perspektívy

Johnny Depp sa už dlho radí medzi top hercov, no napriek tomu, že bol mnohokrát nominovaný na Oscara, domov si neodniesol ani jedného. Svoju kariéru si začal budovať už v pätnástich rokoch, kedy sa rozhodol odísť zo školy a založiť kapelu. Ich chlapčenská kapela The Kids sa natoľko uchytila, že mali už po veľmi krátkom čase možnosť otvoriť koncert Iggyho Popa.

Následne ho rodičia donútili vrátiť sa do školy. No teraz pozor! Riaditeľ školy Johnnymu povedal, aby nasledoval svoj sen, a tak sa rozhodol odísť do LA. Na konci 80. rokov mu skrížila cestu dnes uznávaná filmová hviezda Nicolas Cage. Čoskoro sa stali spolubývajúcimi. Vtedy sa Johnny snažil presadiť ako hudobník a až Nicolas mu navrhol, aby si skúsil rolu vo filme. Hneď nato kontaktoval jeho agenta a vybavil Johnnymu konkurz do filmu Nočná mora z Elm Street.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Johnny Depp: Je kariéra tohto veľkého herca u konca?
Filmová hviezda
Zdroj: sk.pinterest.com

Ani celebritám sa všetko neprepečie

Počas jedného večera, ktorý naša filmová hviezda strávila v miestnom podniku, zdevastoval biliardový stôl. Na stole bol jeho obraz zo seriálu 21 Jump Street, ktorý sa mu nepáčil, a tak sa ho rozhodol celý pokresliť! Keď na miesto dorazili policajti, uvedomili si, kto je to a nechali ho prácu dokončiť. Teraz si asi poviete, no jasné hollywoodskym hviezdam sa všetko prepečie. Pravda je taká, že medzi svojím 30 až 35 rokom života bol 2-krát zatknutý! Prvýkrát mal potýčku kvôli hotelovej izbe v New Yorku a druhýkrát sa pobil s paparazzim v Londýne. Johnny má vlastnosť, ktorá by mala byť úprimne tiež trestná a to, že sa nerád sprchuje! Medzi tieto celebrity patrí aj – na Plotpointe už spomínaný – Leonardo DiCaprio alebo slávny Brad Pitt.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Blue Beetle: Trailer představuje nového hrdinu ze stáje DC Comics!

Johnny a svet šoubiznisu

Asi vás neprekvapí, že v roku 2009 People Magazine zvolil Johnnyho Deppa za „Sexiest Man Alive“, čiže najsexi žijúceho muža! Asi viete, že bol vo vzťahu s Winonou Ryder, ktorej meno dlhý čas zdobilo jeho telo. Po tom, ako sa rozišli, sa filmová hviezda rozhodla tetovanie zmeniť na „WINO FOREVER“. Toľko slov v jednom tetovaní! So záľubou pokračoval aj naďalej. Na hánkach má vytetované slovo SCUM – prezývka Amber Heard, ktorá znamená niečo ako špina. Na pravom bicepse mal vytetovanú siluetu sexi blondínky, ktorú nechal zmeniť na niečo, čo pripomína náhrobný kameň. Popravde po tom, čo za problémy mu Amber spôsobila, sa ani nečudujem.

Filmová hviezda
Zdroj: baylaser.ca

Vedeli ste, že Johnny Depp spolupracoval s Timom Burtonom až na 8 filmoch? Taktiež by som rada spomenula jeho najznámejšiu rolu a tou je Jack Sparrow. Je faktom, že všade nosí svoj pirátsky kostým, no dôvod, prečo tak robí, je pre ľudí v podstate neznámy. Jonnyho dcéra kedysi ochorela a v tom čase sa rozhodol darovať nemocnici Great Ormond Street 1 milión dolárov. To ho následne doviedlo k spomínanému čítaniu pre deti na klinikách v jeho populárnom kostýme. So svojou rolou piráta z Karibiku sa tak stotožnil, že pár zlatých zubov mu v ústach figuruje dodnes! Ďalšia rola, na ktorú filmová hviezda spomína ako na jednu z jeho obľúbených, je Nožnicovoruký Edward. Tvrdá práca na začiatkoch kariéry sa mu vrátila v podobe niekoľkých stoviek miliónov dolárov na účte a ostrovom na Bahamách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Marvel rychlovky: Nové informace z Marvel Cinematic Universe!

Dúfam, že som vám dnes priniesla informácie, ktoré sú pre vás nové a hlavne, ktoré vás zaujali! Jonnhy Depp je pre mňa filmová hviezda, ktorej herecké výkony vážne obdivujem. Či už ako Willyho Wonka z Charlieho továrne na čokoládu, alebo ako jeho debut Glena Lantza z filmu Nočná mora z Elm Street.

Zaujímavosť k proseccu: Raz keď Johnny natáčal v Londýne, dostal Jack Sparrow list od nejakého dievčatka s prosbou o pomoc pri organizovaní vzbury proti jej učiteľke. Johnny sa v kostýme dostavil do školy a vzburu žiakom vyhovoril!   

Páčil sa vám článok Johnny Depp: Zaujímavosti? Ktorá ďalšia celebrita vás zaujíma?

Zdroj titulného obrázka: pinimg.com, amazon.com, pinimg.com

Ďalšie novinky

Populárne