piatok, 5 marca, 2021

Tip na thriller #5: Angel Heart – Mysteriózna neo-noirová kríza identity!

-

Mysteriózny neo-noirový thriller Angel Heart!

V tejto nepravidelnej rubrike vám predstavím tie najlepšie kúsky z filmového žánru thrillerov. Budem sa snažiť, aby išlo o menej známe klenoty, ale určite sa dostane aj na masovo obľúbené filmy. Už sme si predstavili štyri skvelé thrillery, na ktoré ste mali aj veľmi pozitívne reakcie. Ako prvý som vám odporučil film Najhoršie obavy s Benom Affleckom ako Jackom Ryanom, ako druhý Talentovaného pána Ripleyho s Mattom Damonom, ako tretí som vám predstavil psychologický anime thriller Perfect Blue a naposledy to bol zamotaný thriller Vedľajšie účinky. Dnes sa pozrieme na neo-noirový thriller Angel Heart!

Robert De Niro Angel Heart
Zdroj: redd.it

-REKLAMA-

Mysteriózny thriller je subžáner sám o sebe. Preto vám odporúčam tento klenot z roku 1987, ktorý natočil režisér Alan Parker. Režisér jedného z najznámejších klipov hudobnej histórie – The Wall od skupiny Pink Floyd. Zobral si k tomu knižnú predlohu Williama HjortsbergaPadnutý anjel a k tomu hereckú podporu – Mickeyho Rourka a Roberta De Nira. Oproti knižnej predlohe zmenil časť lokácií za “exotické” New Orleans kvôli prelínanie sa deju s okultizmom a voodoo. Pôvodne autor knižnej predlohy Hjortsberg pracoval na filmovej adaptácii svojho románu od roku 1978. V prvej verzii, ktorú pripravovalo štúdio Paramont, mal hlavnú úlohu hrať Dustin Hoffman. K samotnej realizácii nakoniec nedošlo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  8MM - Filmové pecky, na ktoré sa zabudlo #3 Tentokrát temný thriller!

Mickey Rourke Angel Heart
Zdroj: mossfilm.com

Mysteriózna detektívka plná okultizmu

-REKLAMA-

Ale aby sme sa dostali aj k náčrtu deja… Súkromný detektív Harry Heart (Mickey Rourke) dostane novú zákazku od tajomného pojedača vajec Louisa Cyphrea (Robert De Niro). Na prvý pohľad jednoduchú zákazku. Nájsť nezvestného muža. Ale to ho samozrejme zavedie do rôznych častí prehnitého mesta, ale aj do “exotickej”, pohanskými a voodoo rituálmi bohatú New Orleans. Temná, spletitá a snová cesta detektíva Hearta sa dostane až do maximálneho vypätia, keď sa dostáva k svojmu cieľu tak blízko, ako bolo v jeho silách.

Angel Heart Zrkadlo
Zdroj: titlerollreviews.wordpress.com

Angel Heart je často opomýnaný klenot, ktorý často kritici radia nielen medzi thrilleri, ale aj veľmi špecifický subžáner “neo-noirový psychologický horor“. Vynikajúce obsadenie v čele s Mickeym Rourkom (ktorého by ste podľa dnešnej podoby nespoznali) a démonickým Robertom De Nirom. Ak chcete pravý filmový zážitok, tak určite siahnite po Angel Heart. Tie necelé dve hodiny stoja za to! Režiséra Alana Parkera tu určite nemáme naposledy. Tento skvelý režisér nás nanešťastie opustil minulí rok vo svojich 76 rokoch.

Videli ste už neo-noirový thriller Angel Heart? Čítali ste niekto jeho knižnú predlohu? A poznáte aj ďalšie thrilleri Alana Parkera?

Zdroj: ČSFD.cz

-REKLAMA-
Avatar
Martin Sugarhttp://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -