pondelok, 27 júna, 2022

Robert Downey Jr.: Zaujímavé fakty, ktoré ste o ňom určite (ne)vedeli!

-

-REKLAMA-

Zaujímavé fakty – Robert Downey Jr.

Všetci ho poznáme ako milionára Tonyho Starka aka Iron Mana, Sherlocka Holmesa či ako všeobecne známu filmovú hviezdu. Je však mnoho informácií, ktoré ste o tejto hviezde nevedeli a my vám niektoré z nich ukážeme v tomto článku. Toto sú zaujímavé fakty o filmovej hviezde Robert Downey Jr.!

Pochádza z filmovej rodiny

Robert Downey Jr zaujímavé fakty
Zdroj: dailymail.co.uk

Robert Downey Jr. nie je jeden z tých hercov, ktorý sa k tomuto povolaniu dostali len tak náhodou. Práve naopak, jeho otec Robert Downey Sr. je filmový režisér, scenárista a svoje si skúsil aj ako kameraman. Jeho matka Elsie Ford bola zasa herečka.

Zákaz vstupu do niektorých krajín

-REKLAMA-

Možno vás to prekvapí, no tento populárny herec má zakázaný vstup do viacerých krajín. Za to môže jeho zlá história, v ktorej mal problémy s drogami. Herec nemohol dokonca ani len odpremierovať film Iron Man v Japonsku.

Okrem iného vie aj spievať

O schopnosti hrať nemusíme mať v prípade Roberta Downeyho Jr. pochybnosti. Vedeli ste, že herec si vyskúšal aj pozíciu v hudobnom priemysle? V roku 2004 vypustil do sveta album “The Futurist” krátko po tom, ako skončil s drogami.

História plná drog

Robert Downey Jr zaujímavé fakty
Zdroj: latimes.com
-REKLAMA-

Robert Downey Jr. je známy pre jeho drogovú históriu spojenú s viacerými škandálmi a hlavne problémami s políciou. Podľa viacerých správ sa ukázalo, že herec mal vzťah k drogám už od malička, k nim ho vraj dostal otec, keď mal len osem rokov.

Za jeho kariéru môže Elton John

Ako sme v predošlom fakte spomenuli, herec mal problém s drogami, čo viedlo k tomu, že skončil na odvykačke. Pochopiteľne kvôli tomu ho nikto nechcel zamestnať. Jeho kariéru mu však zachránil legendárny Elton John, ktorý ho najal do klipu pre jeho skladbu “I Want Love“.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Film Tenet: Recenzia! Dočkali sme sa výborného počinu?

Patrí medzi najlepšie platených hercov

Za svoje role dostal naozaj pekne zarobené. Robert Downey Jr. bol najväčším ťahačom celého MCU až do roku 2019, keď ako Tony Stark umrel vo filme Avengers Endgame. Jeho cena sa odhaduje na sumu okolo 300 miliónov dolárov. V rebríčku najlepšie platených hollywoodskych hercov podľa Forbes sa uplatnil 3 roky po sebe na prvom mieste, od 2012 do 2015.

Miluje bojové umenia

Robert Downey Jr. je taktiež známy pre jeho lásku k bojovým umeniam. Počas svojho voľného času sa im vo veľkej miere venuje.

Toto bol Robert Downey Jr. a zaujímavé fakty o jeho živote. Ktorý z nich vás zaujal alebo prekvapil najviac?

Zdroj titulného obrázka: imdb.com, pic2.me, pinimg.com

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img