piatok, 5 marca, 2021

Godzilla vs. Kong príde omnoho skôr! Ako a kedy film uvidíme?

-

Godzilla vs. Kong príde skôr

Minulý rok dominovali predovšetkým články o tom, ako sa každý film posúval na neskorší dátum premiéry. Mohla za to pandémia, ktorá neumožňovala filmom otvoriť v takom čase, aby filmy dokázali profitovať. Tento systém následne ovplyvnil celý rok a každému muselo byť jasné, že to takto bude ešte hodnú chvíľu. Ale keďže štúdio Warner Bros. vie, že nemôžu svoje filmy odkladať do nekonečna, rozhodli sa konať.

Všetky svoje filmy sa rozhodli ponechať na dátumoch, ktoré im boli pridelené (poprípade ich len v rámci roka popresúvať) a v rovnakom čase ich vydať aj na platforme HBO Max. Išlo o brilantný ťah, ako z projektov ťažiť peniaze, vydávať nový a kvalitný obsah a zároveň chrániť množstvo ľudí pred nakazením vírusom. Takéto radikálne riešenie sa však nepozdávalo všetkým a tento akt mal následky.

-REKLAMA-

Producenti filmov boli o tomto úkone oboznámení len pár hodín pred zverejnením správy do sveta. Začali teda veľké spory. Mnohí totiž chceli, aby ich filmy vyšli len v kinách. Či už to bolo kvôli pocitu, že nechcú prispievať k zničeniu kinového biznisu, alebo že stratia percentá zo zisku, sa bohužiaľ nikdy nedozvieme. Každopádne štúdio Warner Bros sa  už niečo vyše mesiaca snaží túto situáciu vyriešiť a vyzerá to tak, že boli úspešní.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Popkulturní novinky: Spider-man Miles Morales na Ps5 a další

Spor vyriešený?

-REKLAMA-

Dnes totiž prišla správa, že Godzilla vs. Kong už oficiálne vyjde v jeden rovnaký deň ako v kinách, tak aj na HBO Max. A ešte k tomu omnoho skôr. Film sa oficiálne presunul z mája na 26. marca. Čím si teda dokázalo štúdio získať producentov spoločnosti Legendary, netušíme, no veríme, že podobne to bude aj s ďalšími projektami, ktoré sa ohlásili, že vyjdú naraz v kine a na HBO Max.

godzilla vs. kong
Zdroj: twitter.com

Môžeme zatiaľ len špekulovať, či štúdio zvolilo na producentov taktiku, že ich povyplácalo vopred a dalo im aj sľúbené bonusy (ktoré dokonca pri tradičnom zverejnení ani nemuseli nutne získať). Hlavné však je, že sa plán HBO Max napĺňa a snáď bude úspešný. Spokojní sú teda kinári, HBO Max, producenti a určite najmä štúdio Warner Bros. Po filmoch Wonder Woman 1984, The Little Things, Tom & Jerry a Mortal Kombat bude teda Godzilla vs. Kong ďalším veľkofilmom, ktorý debutuje týmto zaujímavým spôsobom. U nás na Slovensku budeme bohužiaľ iba musieť čakať, kým otvoria kiná.

Čo hovoríte na to, že Godzilla vs. Kong oficiálne vyjde v USA na HBO Max a v kinách zároveň? Ide podľa vás o skvelú taktiku? Tiež momentálne závidíte Amerike ich prístup k tejto platforme?

Zdroj: collider.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttp://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -