streda, 30 septembra, 2020

Najlepšie seriály na Jetixe! Na akých šialenostiach sme vyrastali?

-

Najlepšie seriály na Jetixe!

Ak máte okolo 20 rokov, pri slove nostalgia sa vám nepochybne vybaví televízna stanica, ktorú sme hltali každý deň po príchode zo školy. Jetix je dnes už legenda pre mnohých z nás, a tak sme si povedali, že na ňu riadne zaspomíname. Vybrali sme pre vás 11 seriálov, s ktorými ste sa nepochybne na tomto kanále stretávali a určite si na ne radi spomeniete. Toto sú tie najlepšie seriály na Jetixe!

Poznámka: Keďže Jetix bol vlastnený spoločnosťou Disney, vysielal mnoho seriálov, ktoré boli vyrobené pod značkou Disney Channel. Tieto seriály však v dnešnom zozname nenájdete. O tých si povieme v neskorších článkoch, ktoré sa zamerajú na ďalšiu nostalgickú éru s kanálom Disney Channel, na ktorý sa Jetix v roku 2009 premenil.

Pucca

-REKLAMA-

Nechápem, koho toto napadlo, no rozhodne priniesol jednu z najlepších rozprávok môjho detstva. Seriál totiž sleduje mladé dievča Pucca, ktoré je zamilované do nindžu z jej dediny. Epizódy nám ukazujú jej pokusy dostať mladého nindžu (s cieľom pobozkať ho), zatiaľ čo si on robí svoj nindžovský biznis.

Kid vs. kat

Kanadský seriál o desaťročnom bratovi, ktorý sa snaží odhaliť veľké tajomstvo. Mačka jeho sestry je totiž mimozemšťan. Aké má plány a prečo je na Zemi? Úprimne, to som sa nikdy z tohto seriálu nedozvedel. Epické bitky chlapca s mačkou si však pamätám dodnes.

Spider-Man/X-Men

Tieto dva legendárne Marvel seriály som sa rozhodol spojiť. Pre mnohých z nás išlo o zoznámenie s týmito postavami, ktoré to dnes ťahajú v moderných blockbustroch. No nech mám nové filmy akokoľvek rád, tieto komiksu-verné seriály mi naveky ostanú pri srdci.

Totally Spies! – Špiónky

Nepochybne ide o legendu stanice Jetix. Sam, Alex, Clover a Jerry sú mená, ktoré budem mať navždy vryté v pamäti. Myslím, že tu sa ani nedá čo viac povedať, toto bola jednoducho jazda. Seriál bol natoľko populárny, že sa dožil až šiestich sérii so 156 epizódami. No a dokonca bol spravený aj film o tom, ako sa hlavné špiónky spoznali.

Co je Andy?

Dávno pred Deadpoolom tu bol ešte iný cool chalan, ktorý cez kamery priamo rozprával k divákom. Najcoolovejší prankster na škole, Andy. Ak ste mali na škole niekoho podobného, je dosť možné, že sa len inšpiroval týmto seriálom.

Tři kamarádi a Jerry

„Já se chci cicmat s Lindou.“ Takéto repliky ponúkol len jeden seriál. Táto švédsko-nemecká verzia South Parku pre deti rozhodne patrila medzi seriály, čo definovali Jetix. Štyria kamoši a ich každodenné životy na strednej s trefnými poznámkami. Čo viac chýba 10-ročným divákom.

Naruto/Pokémon

Ešte predtým, ako sa po večeroch z Minimaxu stával Animax, Naruta nám na obrazovkách predstavil Jetix. Spoločne s ďalšou milovanou anime značkou, Pokémon. Pri Narutovi to malo len jedinú nevýhodu, Jetix vtedy musel cenzurovať drsné krvavé scény.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Noví mutanti - Komiksová pecka nebo propadák?

W.I.T.C.H.

Pri tvorení takýchto zoznamov treba byť objektívny. Síce som z tejto šou nevidel asi vôbec nič, veľa dievčat v mojom veku si tento seriál o piatich kamarátkach s magickými schopnosťami zamilovalo. Adaptácia talianskeho komiksu, ktorá to dotiahla až na úctihodných 52 epizód.

Kapitán Flamingo

Áno, aj toto existovalo. Keď superhrdinovia začali byť populárni, bolo potrebné to využiť. Kapitán Flamingo bol chlapec, ktorý však len chcel byť superhrdinom. Žiadne schopnosti nemal, no to ho od pomáhania deťom rozhodne nezastavilo.

Tutenstein

Nepochybne jeden z najcoolovejších názvov seriálu v dejinách. Mladý, dávno mumifikovaný faraón sa prebudí o 3000 rokov neskôr do sveta, kde jeho Ríša už dávno nevládne. Čo by ste urobili na jeho mieste vy? Kto vie, no Tutenstein vyskúšal skateboard.

Galactik Football

O čom, prosím vás, toto bolo? Futbal v galaxii s rôznymi magickými a špeciálnymi schopnosťami vrátane teleportovania. Netuším koho toto bláznovstvo mohlo napadnúť, no rozhodne sa vrylo do mojej pamäti desaťročného. A síce teraz len neveriacky hladím, o čom vlastne tento seriál vlastne bol, môžem vám povedať, že na neho do smrti nezabudnem.

Vyrastali sme na šialenostiach, no stavím sa, že aj tak to bolo lepšie než to, čo ponúkajú detské stanice svojim divákom teraz. Toľkoto bláznivých nápadov pokope sa totiž len tak nevidí a značí to len jednu vec. Tvorcom na tom naozaj záležalo. A či boli úspešní? Vzhľadom na to, že si na tieto programy spomeniem aj vo svojej dvadsiatke značí, že asi niečo zafungovalo ako malo.

Milovali ste tieto seriály na Jetixe? Tiež sa vám nechce veriť, aké šialenosti sme to vlastne sledovali?

Zdroj: cs.wikipedia.org

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttp://plotpoint.sk
I want to be Ben Affleck
- Advertisement -

Populárne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -