streda, 20 januára, 2021

The Weeknd získal tri ocenenia na AMA 2020! Prečo mal obväz na tvári?

-

The Weeknd a obviazaná tvár na AMAs 2020!

Hviezda R&B, The Weeknd, získala na nedeľňajších American Music Awards tri ceny. Kanadský spevák bol vyhlásený za najlepšieho sólového umelca. Ďalšie dve ceny získal v kategórii Najlepšia pieseň – Soul/R&B s piesňou „Heartless” a v kategórii Obľúbený album – Soul/R&B s albumom „After Hours”.

Pri preberaní ceny za najlepší album R&B na nedeľnej ceremónii povedal:

„Minule som dostal túto cenu, ktorú mi odovzdal zosnulý skvelý Prince. A viete, je to dôvod, prečo neustále bojujem proti žánru R&B a rád by som mu venoval toto ocenenie. Ďakujem“.

-REKLAMA-

Weeknd mal pri preberaní cien obviazanú tvár a nijako sa nezmieňoval o svojom neobvyklom vzhľade, ktorý u niektorých divákov vyvolával obavy.

Prečo mal pri preberaní cien obväz na tvári?

Vystupovanie s obväzom a pôsobivým makeupom na tvári súvisí s novým albumom „After Hours”. Ako informuje BBC, začiatkom tohto roka vystúpil na scénu so zakrvavenou tvárou na MTV VMA. Líčenie a obväzy sú však súčasťou posolstva proti jazde pod vplyvom alkoholu, ktoré vo svojej novej hudbe propaguje.

Spevák v rozhovore pre Esquire začiatkom tohto roka vysvetlil, o čom je jeho úspešný singel „Blinding Lights”. Je o tom, keď chcete vidieť niekoho v noci a ste pod vplyvom alkoholu. Idete za ním, no oslepujú vás pouličné svetlá. The Weeknd dodal:

„I don’t want to ever promote drunk driving, but that’s what the dark undertone is.“

„Nechcem nikdy propagovať ŠOFÉROVANIE pod vplyvom alkoholu, ale taký je tmavý podtón.“

Chcel, aby bola jeho šou a celé turné veľkolepejšie a ambicióznejšie, ako to, čo urobil predtým. Spolu so svojím tímom si predstavil divadelný zážitok, napríklad hru s tromi dejstvami alebo rockovú operu, ktorá rozpráva príbeh postavy z videa „Blinding Lights“. Postava zakrvaveného zbitého muža v červenej bunde šoféruje v opitom stave. Sprevádzajú ho možno aj drogy alebo sa snaží niekoho zabiť. 

Išlo by o novú verziu Weeknda, ktorá by ho posunula do druhého desaťročia jeho kariéry. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Peter Sagan štartoval na Strade Bianche po 4-mesačnej prestávke! Ako dopadol?

Myslím, že toto sa mu celkom aj podarilo. Jeho album je naozaj vydarený a je to niečo úplne iné, ako sme u Weeknda zvyknutí. Prišiel s niečím novým a jeho videoklipy a samotné piesne sú nenahraditeľné.

Poznámka autorky: Podľa mňa si The Weeknd ocenenia naozaj zaslúžil. Skutočne je to niečo nové a ihneď sa jeho album stal obľúbeným. Mne osobne sa album veľmi páči a mohla by som ho zaradiť aj medzi môj najobľúbenejší za tento rok.

Čo myslíte zaslúžil si ocenenia? Páči sa vám album After Hours? Ak sa chcete dozvedieť o spevákovi viac, pozrite si článok od mojej kolegyne Rebeky. 

Zdroje: YouTube, Instagram, theamas.com, bbc.com, esquire.com 

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -