streda, 20 januára, 2021

Zomrel Diego Maradona: Futbalový boh, ktorý sa neštítil hanby!

-

Zomrel Diego Maradona

Futbal. Hra, ktorá definovala mnoho generácií mladých ľudí po celom svete. Práve kvôli tomuto športu sa spojilo mnoho dlhoročných nepriateľov a taktiež upevnili silné priateľstvá. Práve futbalisti sú tí, ktorí sa stávaju idolmi dospievajúcich chlapcov. Posledná generácia si stále môže užívať triky Ronalda a Messiho, starší si spomínajú na výborného Ronaldinha alebo Kaku a niektoré generácie ešte aj na Diega Maradonu. Práve Diego Maradona sa stal pre celý svet najviac kontroverzným futbalistom všetkých čias, keďže dokázal počas svojej monumentálnej kariéry byť najlepším futbalistom na svete. Taktiež jeho vyjadrovanie a drogové prehrešky mu dopomáhali tvoriť jeho verejnú osobnosť futbalového boha, ktorý sa ničoho nebál.

Maradona zomrel
Zdroj: Skysports.com

Príčina

-REKLAMA-

Rok 2020 je veľmi neprajný snáď voči každému na tomto svete. Na začiatku roka sme sa báli vojny kvôli ostrému konfliktu v stredovýchode, neskôr prišla pandémia vírusu COVID-19. Tento rok sme stratili taktiež mnoho milovaných športovcov a hercov, medzi ktorých sa 25.11. pridáva aj legenda Diego Maradona. Diego Maradona zomrel podľa dostupných informácií na srdcové zlyhanie, ktoré bolo podľa všetkého spôsobené jeho dlhoročnou životosprávou. Diego Maradona nikdy nebol žiadny anjelik a bolo o ňom známe, že dlhý čas holdoval tvrdým drogám, pričom v posledných rokoch bol už na lepšej koľaji v živote.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Premier League začína 17. júna. Získa Liverpool po 30 rokoch titul?

Tým, že zomrel Diego Maradona, tak je viac než pravdepodobné, že si jeho pamiatku uctia kluby ako sú SSC Neapol a FC Barcelona. Práve SSC Neapol sa stal klubom, kde Diego Maradona zadefinoval pojem legendárny, keď dokázal prepisovať rekordy klubu. Posledné roky sme mohli Diega vidieť napríklad na stoličke trénera argentinského republikového tímu, ktorý opustil po ukončení majstrovstiev sveta 2010. Práve Diego Maradona bol tým, kto spájal ľudí svojimi výbornými gólmi a taktiež osobnosťou, ktorú si zamiloval veľký počet divákov po celom svete. Ohľadom možných noviniek o smrti tejto futbalovej legendy vás budeme ešte informovať.

Maradona zomrel
Zdroj: Pinterest.com

Aký ste mali názor na Diega Maradonu?

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -