nedeľa, 13 júna, 2021

Kryptomena Shiba Inu: O čo ide v tomto projekte a oplatí sa kúpiť?

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Kryptomena Shiba Inu?

Ak ste sledovali novinky z finančného sektoru, tak ste si určite v posledných týždňoch všimli veľké správy zo sveta kryptomien. Spoločnosť Tesla sa rozhodla oficiálne ukončiť možnosť platby Bitcoinom kvôli veľkej emisnej stope, ktorá vzniká z neustáleho ťaženia. Elon Musk sa už mnohokrát vyjadril, že má v pláne nahradiť Bitcoin už dnes známym Dogecoinom, ktorý bol vytvorený za dve hodiny ako vtip. Ale na trhu sa nachádza oveľa viac mien s podobnou históriou a jednou z nich je práve kryptomena Shiba Inu! O čo ide v tomto ethereum tokene a oplatí sa kúpiť? Poďme sa na to pozrieť!

Kryptomena Shiba Inu
Zdroj: UKTN.com

Mínus – Market Cap

-REKLAMA-

Rád by som začal mínusom tejto kryptomeny a tým je celkový market cap pre tento token. Pri vytvorení tokenu bol celkový počet tokenov rozdelený 50/50. Polovica bola zaslaná stránke Uniswap, pričom druhá polovica bola zaslaná tvorcovi platformy Ethereum – Vitalikovi Buterinovi. Momentálny market cap sa pohybuje v triliónoch, pričom 45% celkového obehu bola zničená dnes v ranných hodinách. Z matematického hľadiska tvorí tento fakt veľmi veľkú prekážku pred dosiahnutím sumy 0,01 amerického dolára. Túto prekážku by mohol zničiť práve systém ShibaSwap, ktorý sa čoskoro dočká vydania. Tento systém bude ponúkať majiteľom tokenu Shiba Inu možnosť svoju sumu spáliť a percentuálne zväčšovať jej cenu. A tak je systém veľmi podobný Stake Miningu, ktorý je v kryptosfére celosvetovo známy.

Plus – Komunita

Počas môjho sledovania tohto tokenu sa komunita začala raketovo zväčšovať. Momentálne je na oficiálnom subreddite tejto kryptomeny zaregistrovaných 111 tisíc užívateľov, pričom sa toto číslo každým dnom zväčšuje v priemere o tri-štyri tisíce. Tým, že ide o komunitný token, tak existuje veľké množstvo oficiálnych serverov, ktoré môžete navštíviť. Komunita je veľmi priateľská a na oficiálnom Discord serveri sa ľudia podporujú, rozprávajú bez žiadnych predsudkov. Tento faktor je veľmi dôležitý, keďže kryptomena môže byť iba natoľko silná, ako je jej komunita.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Pobyt v tme: Ako prebieha terapia tmou a na čo sa pripraviť?

Vitalik Buterin
Zdroj: Binancewiki.com

Decentralizácia ale aj volatilita

-REKLAMA-

Tým, že Vitalik Buterin spálil svoj obnos Shiba Inu tokenov v hodnote 5 miliárd amerických dolárov dokázal vytvoriť decentralizáciu pre túto menu. Tento fakt bude v budúcnosti veľmi dôležitý kvôli tomu, že sa bude zvyšovať tzv. Support krivka, teda sumu, pod ktorú nebudú môcť ľudia s veľkým obnosom tokenov pozíciu shortovať. Tým, že ide o Meme kryptomenu, tak nastupuje aj veľká volatilita, čo môže byť pre mnohých majiteľov stresujúce. Cena tejto kryptomeny bude kolísať a nedosiahne stabilizovaný rast ako Bitcoin. Tento faktor by sa dal do budúcna odstrániť vytvorením veľmi silného PR a backingu veľkých korporátov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Illinois a kriminalita: Ozbrojená lúpež limonádového stánku?

Gas fees

Najväčším mínusom sú ohromne veľké Gas fees pre túto menu. Ak by ste mali záujem svoj obnos prenášať cez exchange stránky, tak zaplatíte veľmi veľkú sumu za tento prevod. Tento problém nastáva kvôli veľkej cirkulácii a je otázne, či sa s ním bude dať bojovať do budúcna.

Kryptomena Shiba Inu
Zdroj: Coindesk.com

Verdikt: Kryptomena Shiba Inu je veľmi zaujímavý experiment, ktorý vďaka svojmu rýchlemu rastu naberá profesionalitu každým krokom. Tento rast podľa všetkého nečakali ani samotní tvorcovia tokenu a snažia sa aklimatizovať vo sfére veľkých búrz a vymyslieť plán, ako budú napredovať. Zatiaľ je kryptomena Shiba Inu veľmi riskantná investícia, ale ide o krásne rozrastajúcu komunitu plnú veľmi príjemných ľudí. Predsa len, nie vždy je dôležitý cieľ, ale cesta, ktorá sa musí prejsť a z osobného hľadiska som veľmi rád, že môžem práve túto cestu sledovať. Tento článok mal poukázať na možné riziká a plusy kryptomeny do budúcna a v žiadnom prípade nejde o finančné poradenstvo.

Zdroje: Wallstreetjournal.com, coinmarketcap.com, Discord

Zdroj titulného obrázku: Tomsguide.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img