piatok, 7 mája, 2021

Vrah Ted Bundy: Svoje obete dokaličoval a ženy ho milovali!

-

CITLIVÝ OBSAH: 18+

Nasledujúci článok nie je vhodný pre mladšie publikum. Obsahom článku môže byť:
  • krv, násilie, nahota, sex či iný nevhodný obsah pre citlivejšie povahy
  • predmety či služby dostupné len pre osoby staršie ako 18 rokov 

Násilie a vrah Ted Bundy

Násilie. V dnešnej dobe sa snažíme tento pojem eliminovať, aby sme dospeli k vytúženému mieru, o ktorý dušuje snáď každý z nás. Násilie sa dá prejaviť mnoho formami. V dnešnej dobe sa stáva práve verbálna forma násilia tou najviac využívanou, keďže justičný systém ju nedokáže zakázať. Ale v ojedinelých prípadoch sa môže stať, že násilie sa prenesie do fyzickej formy.

Práve toto si môžu zažívať ľudia v manželstvách, kedy sa emócie a hnev vyústi do bolesti a plaču. Fyzické násilie je hlavne využívané osobami, ktoré majú sklony k psychickým poruchám. Najviac morbídny úkaz psychických porúch sa práve preukazuje pri obetiach sériových vrahov. Práve takýmto vrahom bol aj Ted Bundy.

-REKLAMA-

Ted Bundy
Ted Bundy. Zdroj: ABCnews.com

Detstvo

Ted Bundy sa narodil v roku 1946 v meste Burlington, ktoré sídli v štáte Vermont. Od malička žil v meste Philadelphia práve so starými rodičmi z matkinej strany. Bolo tomu tak kvôli tomu, že otec Teda Bundyho sa o syna nikdy nezaujímal a samotná matka nevedela, kde sa nachádza v deň narodenia jej syna.

Starí rodičia Teda Bundyho sa práve kvôli tomuto faktu rozhodli, že ho budú vychovávať ako vlastného syna. Ted sa mal dobre, mal čo jesť, starí rodičia ho vedeli z výplaty aj obliecť a taktiež ho dostať na University of Washington, kde študoval čínštinu. Ted Bundy sa neskôr vybral študovať psychológiu, pričom počas tohto času začal pracovať ako operátor na linke proti samovraždám.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  NASA hlási prvý let Crew Dragon: Kto tvorí posádku?

Prvé obete Teda Bundyho sa datujú do roku 1971, aj keď sa jedná čisto o odhad. Nik nevie, o ktoré obete sa jedná, a práve túto informáciu si zobral so sebou do hrobu. Svoje najväčšie vyčíňanie začal Ted Bundy práve v roku 1974, kedy sa jeho prvou obeťou násilia stala Joni Lenzová. Joni bola tanečníčkou a študentkou University of Washington. Práve po príchode do jej apartmánu ju Ted Bundy začal biť kovovou tyčou, s ktorou ju neskôr aj sexuálne obťažoval. Našťastie, Joni tento útok prežila. Bohužiaľ, jej tento útok zanechal dlhodobé zdravotné následky.

Vrah Ted Bundy
Zdroj: greenlane.com

Obete a Modus Operandi

Presné číslo osôb, ktoré Ted Bundy zabil v 70. rokoch minulého storočia, nie je známe. Odhady rozprávajú o približne tridsiatich osobách ženského pohlavia. Práve v ženskom srdci spočíval Tedov Modus Operandi. Ted bol sympatický, vizuálne veľmi pekný chlap, ktorý ponúkal dievčatám odvoz. Ľudia neboli v tej dobe učený od útleho destva, aby si dávali na ľudí pozor a práve táto neznalosť ľudskej nátury priviedla 30 mladých dievčat do rúk monštra.

Počas súdneho sporu sa Ted Bundy reprezentoval sám a tým pádom si ho mnoho žien zaľúbilo. Bolo to kvôli tomu, že vedel ako výborný manipulátor hrať na emócie. Ale ani to mu nepomohlo, keďže posledný verdikt nad jeho telom spravilo elektrické kreslo 24.1.1989. Ted Bundy sa svojím beštiálnym správaním na telách obetí stal jedným z najznámejších sériových vrahov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Millarworld: Netflix pripravuje kopec superhrdinských filmov a seriálov!

Poznáte tento dokument? Zaujal vás vrah Ted Bundy?

Zdroj: Wikipédia, Netflix

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img