piatok, 15 októbra, 2021

TOP 10: Filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre! Aké sme vybrali?

-

-REKLAMA-

Filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre

Je veľa sci-fi filmov, ktoré sa snažia priblížiť našu predstavivosť do reálnej audiovizuálnej stopy. Práve kvôli tomu sa mnoho režisérov presunulo na tvorenie scif-fi snímok, ktoré nám otvárajú všetky možné teórie. Ale ktoré filmy by sa dali hodnotiť medzi najlepšie? Odpoveď na túto otázku je čisto subjektívna pri každom človeku. Niekoho môžu zaujať medziplanetárne vojny, niekoho čisté bádanie sprevádzané upokojujúcou hudbou. Predsa len vesmír sme mohli vidieť iba z fotiek a videí, ktoré do roku 2012 neboli vo veľmi dobrej kvalite. Práve kvôli tomuto faktu sme sa vám rozhodli priniesť rebríček filmov, ktoré sa radia medzi najlepšie vesmírne snímky. Poďme sa na to teda pozrieť!

Filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre
Zdroj: Googlesites.com

10. Europa Report

-REKLAMA-

Film Europa Report nám rozpráva príbeh formou “found footage”. Tím astronautov má za úlohu ísť na mesiac planéty Jupiter preskúmať možné známky života pod povrchom ľadu mesiaca. Samozrejme, tým, že je film tvorený formou found footage, tak veľa vecí nedopadne podľa očakávaní. Ak pominieme niektoré viditeľné chyby z vedeckého hľadiska, tak vám film môžeme vrelo odporúčať! Film obsahuje krásne CGI a sledovať krásne vyrenderovaný Jupiter je slasť pre oči.

Filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre
Zdroj: Indiewire.com

9. Ad Astra

Film Ad Astra je veľmi špecifický a musí byť povedané, že sa recenzenti filmu rozdeľujú na dve skupiny. Je pravda, že film je po príbehovej stránke veľmi naivný, ale príbehovú stránku krásne kompenzuje vizuál filmu a použitie rôznych sci-fi prvkov. Hviezdne obsadenie filmu dotvára veľmi peknú atmosféru, kde vákuum je silnejšie než každý z nás. Príbehovo ide o vzťah medzi synom a otcom, ktorý je vo viacerých momentoch veľmi nedorobený, a práve preto vás upozorňujeme, že z niektorých dialógov sa budete chytať za hlavu.

-REKLAMA-

Film Ad Astra
Zdroj: bookandfilmglobe.com

8. Life

Práve film Life ma ako autora článku veľmi príjemne prekvapil. Tímu astronautov sa úspešne podarí nájsť spočiatku bunkový život na planéte Mars a neskôr oživiť. Táto jednoduchá synopsa vám už asi napovie, ako sa bude príbeh filmu vyvíjať. Herecké obsadenie je taktiež výborne, pričom by sa dalo povedať, že najviac z tohto obsadenia hviezdi Jake Gylenhaal, ktorého môžete poznať z filmov ako sú Nightcrawler, Donnie Darko alebo Southpaw.

Film Life
Zdroj: IMDB.com

7. First Man

Film First Man sa zaoberá legendárnym životom amerického astronauta Neila Armstronga. Tento príbeh už bol síce veľakrát ukázaný, ale to, ako ho dokázal ukázať režisér Damien Chapelle, bolo jedinečné. Krásne vytvorená atmosféra príchodu ľudí prvýkrát na mesiac v absolútnom tichu doniesla zimomriavky každému z nás. Práve preto vám môžeme tento film vrelo odporučiť, pričom herec Ryan Gosling stvárňuje legendárneho astronauta výborne.

Film First Man
Zdroj: Popularmechanics.com

6. Gravity

Tento výber by sa taktiež dal hodnotiť za kontroverzný. Je to z toho dôvodu, že ľudom sa nepáčila herečka Sandra Bullock, ktorá ešte podľa mnohých nevie veľmi hrať. Z môjho pohľadu ide o výbornú drámu s kvalitnými sci-fi prvkami, pričom jediný cieľ príbehu je prežiť v prostredí, ktoré je pre človeka smrteľné. CGI by sa dalo hodnotiť taktiež kladne až na malé chyby krásy, ktoré ľudskému oku neutečú.

Filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre
Zdroj: Indiewire.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Názory redakce: Rick and Morty 5. série - Velká porce originálních dobrodružství!

5. Star Wars – Celá séria

S týmto výberom už zachádzame do absolútneho sci-fi. Režisér George Lucas dokázal vytvoriť fantastickú sériu, ktorá síce svojimi prequelmi ľudí veľmi nepotešila, ale stále si udržala kvalitu. Samozrejme, najlepšie filmy série sú z minulého storočia, kedy sme sa dočkali príbehu Lukea Skywalkera. Sequely tejto série by som žiadnemu čitateľovi neodporúčal.

Disney Star Wars
Zdroj: music-zone.eu

4. Alien 1,2

Legendárna séria režiséra Ridleyho Scotta si dokázala získať srdce každého z nás. My vám odporúčame si pozrieť prvé dve časti tejto série, keďže pád kvality je už pri tretej časti značne cítiť. Ak sa vám budú páčiť filmy, tak vám určite vieme odporučiť seriál Raised by Wolves, ktorý môžete nájsť na streamovacej službe Hbo Go.

Alien seriál
Zdroj: 1ZOOM.com

3. Wall-E

Tentokrát sa dostávame na tretiu priečku, kde som sa rozhodol vybrať animovaný film Wall-E. Film totižto nesie krásnu správu a taktiež varovanie pre ľudstvo. Osamelý robot, ktorého každodennou prácou je zbieranie odpadkov na zničenej planéte, mi dokázal spraviť veľmi príjemný pocit na duši a zaslúži si tretiu priečku v našom rebríčku.

Filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre
Zdroj: theartofvibing.com

2. Interstellar

Ak ste sa dostali až po túto časť článku, tak vám už muselo byť jasné, ktorý film sa bude radiť medzi tie najlepšie. Sci-fi snímka Christophera Nolana bola vizuálne najrevolučnejší sci-fi film doposiaľ a výborné herecké obsadenie, ktoré dotváralo atmosféru robí tento film najlepšou sci-fi snímkou po našom prvom kandidátovi. Ak ste doposiaľ tento film nevideli, tak si nájdite čas, keďže vám otvorí taktiež veľmi veľa teórií.

Interstellar
Interstellar. Zdroj: Screendaily.com

1. 2001: A space odyssey

Snímok režiséra Stanleyho Kubricka by sa dal do dnešného dna považovať za ten najlepší, aký bol v histórii kinematografie stvorený. Výborne vymyslený príbeh, ktorý vás bude držať v napätí do samotného konca sprevádzaný klasickou hudbou a tichom vesmíru, ktorý je mystický je recept na úspech.

Film 2001: A space odyssey
Zdroj: NPR.com

Tak čo? Potešili vás naše filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre? Je podľa vás rebríček dobrý?

Zdroje titulného obrázku: WarnerBros.com, Digitaltrends.com

-REKLAMA-
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img