sobota, 10 apríla, 2021

Uvidíme ešte Star Wars trilógiu od Riana Johnsona?

-

Star Wars trilógia Riana Johnsona

Star Wars sa momentálne nachádza na menšej filmovej prestávke, ktorú vypĺňajú len seriály na Disney+. Po tom, čo Disney vyprodukovalo 5 filmov za 5 rokov, bolo cítiť, že fanúšikovia boli týmto obsahom prehltení. Z filmov, ktoré najprv pôsobili ako udalosti, sa neskôr stali len obyčajné blockbustre a s tým nepochybne nebolo štúdio spokojné. Nevraviac o tom, že posledné epizódy hlavnej ságy boli mimoriadne kontroverzné.

Prvým filmom, ktorý započal vlnu nenávisti na nové filmy, bola ôsma epizóda od Riana Johnsona. Aj napriek tomu, že Rian v mojich očiach predviedol fenomenálnu prácu, mnohí fanúšikovia mu vyčítali, akým spôsobom sa rozhodol príbeh rozšíriť a ako pracoval s postavami starej trilógie. Dodnes je teda jeho film braný ako ten, ktorý rozdelil fanúšikovskú základňu na dva tábory. Lucasfilm však bolo až do premiéry filmu s Rianovou prácou natoľko spokojné, že sa mu ihneď rozhodli zveriť do rúk úplne novú trilógiu mimo hlavnej ságy.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  The Book of Boba Fett: Najznámejší bounty hunter dostane vlastný seriál!

Star Wars sequely sú lepšie ako prequely
Zdroj: wallpapersden.com

Uvidíme ešte túto trilógiu?

Po rozpoluplých recenziách na Epizódu VIII však začala na sociálnych sieťach panovať neistota, či Rian vôbec ešte dostane šancu urobiť svoju trilógiu. Nepochybne vtedy zverejnenie novej trilógie do jeho rúk začalo spochybňovať aj samotné štúdio. Keďže sú to teda už roky, čo Lucasfilm neposkytlo verejnosti žiadnu novinku ohľadom pripravovanej trilógie, internet začal špekulovať, či sa náhodou tento projekt nakoniec nezrušil.

-REKLAMA-

Vo včerajšom interview s Rianom Johnsonom, ktoré viedla žurnalistka Sariah Wilson, sme sa teda konečne dozvedeli definitívnu odpoveď na otázku, či je jeho trilógia stále v príprave. Režisér potvrdil, že trilógia je stále v pláne a bude na nej pracovať hneď po tom, ako dokončí svoje práve rozrobené projekty. Momentálne Johnson pripravuje pokračovanie detektívky Knives Out, ktorá bola v roku 2019 hodnotená medzi najlepšími filmami roka. Veríme teda, že hneď po dokončení tohto projektu uvidíme Riana späť v plánovaní ďalšieho dobrodružstva v preďalekej galaxii. Taktiež veríme, že sa v očiach Star Wars fanúšikov týmto projektom vykúpi. Ani jeho najväčší nepriaznivci totiž nemôžu uprieť fakt, že Johnson momentálne patrí medzi najšikovnejších filmárov v Hollywoode.

Kedy podľa vás Star Wars trilógia Riana Johnsona spatrí svetlo sveta? Tešíte sa na jeho nové filmy vo vesmíre Star Wars?

Zdroj: comicbook.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img