sobota, 10 apríla, 2021

The Conqueror: Film, ktorý zabil skoro všetkých svojich hercov!

-

The Conqueror: Film, ktorý zabil skoro všetkých svojich hercov!

Najdesivejšie príbehy píše sám život. Tento príbeh nám ukáže čo sa môže stať, ak budeme slepo veriť všetkému, čo nám tvrdia ostatní, a to najdôležitejšie bude pre nás nie ľudský život, ale peniaze! Ako mohol film The Conqueror zabiť skoro celý filmový štáb?

Conqueror
Zdroj: movie-poster-galaxy.com

Film, ktorý zabil skoro celý filmový štáb!

-REKLAMA-

Epický film z roku 1956 režíroval Dick Powell, scenár napísal Oscar Millard, westernová hollywoodska hviezda John Wayne si vo filme zahral mongolského dobyvateľa Džingischána a po jeho boku sme videli hviezdne mená ako Susan Haywardová, Agnes Mooreheadová či Pedro Armendáriz. Tento blockbuster produkoval megaloman a podnikateľ v jednom Howard Hughes. A práve ten rozhodol, že sa bude nakrúcať v blízkosti St. George v Utahu.

A to je ledva 220 kilometrov od Nevada National Security Site. V roku 1953 sa tu uskutočnilo 11 skúšok jadrových zbraní v rámci operácie Upshot–Knothole. A o tomto všetkom samotní tvorcovia informácie mali! Dokonca sa o nich informovali od vlády, ktorá všetkých ubezpečila, že testy nespôsobujú žiadne riziko.

Conqueror
Zdroj: theguardian.com

-REKLAMA-

Nakrúcalo sa na mieste Snow Valley, ktoré bolo pokryté jedovatým prachom. Ten sa tam navial a usadil po niekoľkých rokoch testovania atómovými bombami. Bojové scény filmu sa tu nakrúcali takmer všetky a herci s kaskadérmi dýchali celý čas tento smrteľný prach. Dokonca sa museli váľať po zemi a natierali sa ešte viac rádioaktívne znečistenou zemou.

Toxický prach poletoval všade a to zasiahlo aj stravovanie. Skoro všetky potraviny boli pokryté vrstvou nečistôt. Po dobu 13 týždňov boli filmári a herci vystavení tomuto toxickému prostrediu. A na konci nakrúcania producent Howard Hughes dokonca zhromaždil a dopravil 60 ton rádioaktívnej púštnej zeminy späť do Hollywoodu. Tá sa použila v štúdiu, aby sa zábery v interiéri zhodovali.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Človek bez domova a jeho život? Martin ti ukáže, ako vyzerá!

Conqueror
Zdroj: theretroset.com

The Conqueror: Obete filmu…

Režisér filmu Powell zomrel na rakovinu v januári 1963. Armendáriz spáchal samovraždu v júli 1963 potom, čo sa dozvedel, že jeho stav sa stal terminálnym. Hayward, Wayne a Moorehead všetci zomreli na rakovinu v 70. rokoch. Hoyt zomrel na rakovinu pľúc v roku 1991.

Celý filmový štáb mal dokopy 220 ľudí. People (magazín) zistil, že do konca roku 1980 sa vyvinula až u 91 ľudí nejaká forma rakoviny. A žiaľ 46 z nich zomrelo práve na toto ochorenie. Dokonca po návšteve nakrúcania niekoľko príbuzných Wayna a Haywarda, malo tiež problémy s rakovinou. Rakovinu kože dostal Michael Wayne, jeho bratovi Patrickovi bol nádor odstránený z prsníka a Haywardovému synovi Timovi Barkerovi bol nádor odstránený z úst.

Conqueror
Zdroj: reviewjournal.com

Za svoje rozhodnutia týkajúce sa celej produkcie filmu The Conqueror a hlavne jej lokácie sa cítil vinný Hughes až do konca svojho života. Kúpil dokonca každý kotúč filmu, za ktoré minul viac ako 12 miliónov dolárov. A hovorí sa, že film sledoval každý deň až do svojej smrti…

Nevedomosť je strašná vec však? Preto je najdôležitejšie, aby sme ostali všetci ľudskí.

Zdroj: gcaggiano.wordpress.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img