streda, 25 novembra, 2020

Recenzia: Logic – No Pressure! Dokázal raper majestátne ukončiť kariéru?

-

Recenzia: Logic – No Pressure

Rap. Od 90. rokov minulého storočia si tento hudobný štýl získal veľké množstvo fanúšikov a stal sa novodobou vlnou, ktorú sa nepodarí len tak ľahko zosadiť. Je to práve kvôli prostrediu a prostriedkom, v akých sa začal tento štýl budovať. Dnes si už môžu raperi dovoliť najlepší sortiment, s akým budú nahrávať svoje nové songy, pričom v 90. rokoch si na svoje audio zostavy zháňali peniaze všetkými možnými spôsobmi, často nelegálnymi.

V posledných rokoch sa ľudstvo posunulo z oldschool boombapu do trapu, pričom prišla nová vlna mladých ľudí, ktorí sa aklimatizovali práve tomuto novému štýlu. Ale raper Logic bol vždy verný tradícii, a práve preto bol pre neho štýl boombapu s trapovými prvkami práve významným. Ako teda dopadol album No Pressure, ktorým oznámil raper Logic koniec svojej kariéry?

Raper Logic
Zdroj: pioneerpress.com

Dôstojný koniec kariéry?

-REKLAMA-

Album No Pressure sa dočkal svojho vydania 24.7.2020. Logic sa rozhodol na album vsunúť veľký počet pesničiek, až 15. Práve veľký počet songov tvorí celkovú dĺžku albumu, ktorá sa pohybuje na jednej hodine. Raper Logic sa práve vyznačuje svojimi preplnenými albumami, pričom album Everybody, ktorý vyšiel v roku 2017 má celkovú dĺžku až 70 minút. Album No Pressure ponúka starý Logicov štýl, ktorého sme sa nedočkali na albume Confessions of a Dangerous Mind. Výborný soul boombap sprevádza svojím význačným štýlom, ktorého lyricizmus je oproti starším albumom značne lepší. Práve slabý lyricizmus bol pre Logica v minulých albumoch problémový kvôli nelogickým rýmom a slabej artistickej stránke.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dameho album "100ry" je hotový! Čo už o ňom vieme?

No Pressure všetko mení. Logic rozpráva vo svojich songoch o svojej kariére, čo prežil a ako sa pripravuje na otcovstvo už svojho narodeného synčeka Bobbyho. V songoch reflektuje na zlé a dobré veci, ktoré zažil a ako sa teší na novú cestu vo svojom živote. Práve tento krásny lyricizmus sprevádzajú výborne samplované beaty, ktoré ulahodia každému poslucháčovi. Master celého album je taktiež výborný, pričom Logic spolupracoval na albume so svojimi typickými kolaboratormi.

Raper Logic
Zdroj: hypebeast.com

Názor nášho autora – Santiago

Na začiatok musím povedať, že ma album No Pressure veľmi milo prekvapil. Osobne som neočakával, že sa Logicov posledný album bude hýbať takmer čisto v jednom štýle a bez featov. Aj keď som očakával klasický boombap, čakal som aj trochu viac trapu a minimálne spoluprácu s Lucasom Joynerom, pretože toto duo šlape ako hodinky. Možno sa toho dočkáme v Deluxe verzii tohto albumu. Uvidíme, ako sa albumu bude dariť v americkom rebríčku Billboard 200.

Raper Logic si teda pre nás nachystal klasiku, v ktorej vysvetľuje svoje rozhodnutie skončiť, a vychytáva v ňom svoje kariérne momenty. Podľa mňa je to veľmi slušná rozlúčka, ktorá fanúšikom podáva vysvetlenie z jeho pohľadu na vec. Z laickejšieho hľadiska obyčajného Slováka so základnou angličtinou musím priznať, že ma album po šiestej skladbe trošku prestával baviť, lebo mi prišiel jednotvárny. Rád by som vyzdvihol skladbu „Soul Food II“, kde vám odporúčam pozrieť text.

Logic je pre mňa veľmi technicky silný rapper, ktorý patrí medzi najrýchlejšie rapujúcich interpretov súčasnosti. Ak ste fanúšikovia rýchleho rapu, tak vám vrelo odporúčam jeho tvorbu. Ale osobne si myslím, že si 29-ročný Logic koniec kariéry rozmyslí a časom sa vráti s novým albumom. Nedivil by som sa, ak by to bolo dokonca plánované. Návrat skoro vždy pritiahne pozornosť a tá je v tomto odvetví veľmi dôležitou záležitosťou. Do tej doby bude tento šikovný rapper svojim fanúšikom určite chýbať.

Verdikt

Album No Pressure je výborným koncom kariéry, ktorý ulahodí každému, kto má rád výborné double time rapy a oldschoolový štýl. Raper Logic sa rozhodol o majestátny koniec a to krásne dodržal. Songy sú plné energie a výborného lyricizmu. Album si tým pádom zaslúžil od nás hodnotenie 8,5/10. Album No Pressure sa bez pochýb jedná o najlepší Logicov album. Album je krásnym memoárom získaných schopností od začiatku kariéry, čo raper Logic dokazuje v každom songu. Jediným problémom albumu sú nezaujimavé spolupráce, ktoré budú môcť znamenať jeho skorú strátu v rebríčkoch.

Hodnotenie: 8,5/10

Páčila sa vám naša Recenzia: Logic – No Pressure? Budú vám chýbať nové albumy?

Zdroj: YouTube

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Rozhovor: Kanaďanka Hailey žijúca na Slovensku! Aké sú jej dojmy?

Rozhovor: Kanaďanka Hailey žijúca na Slovensku! Dnes by som vám VEĽMI RADA predstavila Hailey, Kanaďanka žijúca na Slovensku. Musím sa priznať, že má moje obrovské...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

Zomrel Diego Maradona: Futbalový boh, ktorý sa neštítil hanby!

Zomrel Diego Maradona Futbal. Hra, ktorá definovala mnoho generácií mladých ľudí po celom svete. Práve kvôli tomuto športu sa spojilo mnoho dlhoročných nepriateľov a taktiež...

Grammy Awards 2021: The Weeknd bez jedinej nominácie!

Grammy Awards 2021: The Weeknd si pravdepodobne neodnesie nič! V hudobnom svete sa schyľuje k odovzdávaniu najprestížnejších hudobných ocenení Grammy Awards 2021, ktoré sa opäť...
- Advertisement -