piatok, 14 augusta, 2020

Netflix prichádza s novinkou! Budete si môcť nastaviť rýchlosť obsahu

-

Netflix ponúkne možnosť nastaviť si rýchlosť obsahu!

Netflix je do dnešného dňa streamovacou platformou s najväčším počtom predplatiteľov na svete. Niet sa čomu čudovať, svoju vernú fanbase získal svojím populárnym obsahom a rovnako celkovým vzhľadom a funkcionalitou prehrávača. Niektorým však možno chýbala do dnešného dňa jedna funkcia.

Určite poznáte klasické spomalenie a zrýchlenie v hociktorom prehrávači, túto možnosť ponúka aj samotný YouTube na svojich videách. Donedávna túto funkciu Netflix, žiaľ, neponúkal, avšak to sa už čoskoro zmení. Netflix totižto prináša možnosť nastaviť rýchlosť obsahu. Kedy sa jej dočkáme a aké budú jej možnosti?

Netflix
Zdroj: variety.com

-REKLAMA-

To, že si Netflix drží svoje prvenstvo na trhu zábavy už zopár rokov, má svoje dôvody. Platforma pravidelne totižto prichádza s novinkami (seriály, filmy) a zaujímavými možnosťami, ktorými si používatelia o to viac službu zamilujú a pravidelne predplatia.

Netflix je k tomuto zároveň nútený zo strany konkurencie, ktorá je tejto službe hneď za chrbátom a číha na každú príležitosť získať divákov. V posledných mesiacoch na trhu online streamovacích služieb pribudli hneď dvaja obrovskí hráči, ktorými sú Warner Bros. s ich HBO MAX a Disney s platformou Disney+. O to viac sa Netflix musí snažiť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Eufória - 2. séria! Kedy príde pokračovanie minuloročnej pecky?

Aké možnosti nová funkcia poskytne?

Netflix rozprával o možnosti nastaviť si rýchlosť obsahu už v minulom roku, kedy sa taktiež aj začalo testovanie. A feedback bol naozaj pozitívny. Ako uvádza portál The Verge, streamovacia služba poskytne možnosť spomaliť obsah na rýchlosť 0.5x (popr. 0.75x) a zároveň zrýchliť na 1.5x (popr. 1.25x). Funkcia by mala byť zatiaľ dostupná len pre Android zariadenia (zatiaľ mimo Slovenska). Časom sa však určite dostane aj na webovú verziu, iOS či TV aplikácie.

Animáky na Netflixe
Zdroj: wgna.com

Ako vravím, spätná odozva na túto možnosť bola veľmi dobrá, nakoľko umožnila horšie počujúcim osobám lepšie porozumieť a taktiež pomôcť ľuďom, ktorých rodný jazyk nie je angličtina. Podľa môjho názoru je táto funkcia vynikajúcim prírastkom do balíku Netflixu, nakoľko môže nielen pomôcť osobám so zdravotným hendikepom, ale taktiež umožniť učenie sa cudzích jazykov skrz seriály a filmy.

Čo si možnosti nastaviť si rýchlosť obsahu na Netflixe myslíte vy? Využijete ju?

Zdroj: screenrant.com

-REKLAMA-
Avatar
Viliam Šuška ml.https://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

La Casa De Papel kvíz: Preverte si svoje znalosti o tomto fenoméne!

La Casa De Papel kvíz? Seriál La Casa De Papel si zamilovalo veľké množstvo ľudí po celom svete. Krátko po svojom príchode na streamovaciu platformu...

Aktuálne

Kniha alebo film? – Harry Potter a Tajomná komnata

Druhý diel: Harry Potter a Tajomná komnata Po ukončení čítania Kameňa Murdcov som mal teda dostatočne dobrú predstavu, čo od knižnej série čakať ďalej. Na...

ANIME NOVINKY #9 – Shin Godzilla vs. Zilla, Harry Potter v sukni a ďalšie!

Anime novinky #9 Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ...
- Advertisement -