utorok, 30 novembra, 2021

Battlefield 2042 vypúšťa trailer na Hazard Zone! Čo od tohto módu čakať?

-

-REKLAMA-

Trailer ukazuje Hazard Zone v hre Battlefield 2042

Ešte pred vydaním nám tvorcovia novej hry Battlefield 2042 predstavujú mód Hazard Zone! Malo by ísť o nový jedinečný mód, ktorý v Battlefielde doteraz nebol. Čo môžeme od tejto novinky čakať? Podarí sa tvorcom priniesť po spackanej bete podarený mód?

-REKLAMA-

Nový mód Hazard Zone nás vsadí do lokality, v ktorej je potrebné lokalizovať určité body a následne utiecť. Presnejšie sa o to budú snažiť 4-členné skupiny hráčov, ktorých úlohou bude hľadať zostrelené satelity. Tie obsahujú dáta, ktoré máte získať. Cieľom je extrakcia priamo s informáciami.

Nebude to také ľahké, ako si myslíte. Proti vám budú bojovať ďalšie tímy s rovnakým cieľom. Okrem toho si však musíte dať pozor aj na AIčka, ktoré po vás pôjdú. Ujsť budete môcť len dvoma spôsobmi. Aby ste si však nemysleli, že však zabijeme tímy a hotovo, tak pozor. Čakajú nás taktiež aj búrky s tornádami a ďalšie environmentálne útoky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Warzone: Verdansk konečne končí a nahradí ho nová mapa! Kedy a aká?
Battlefield 2042 Hazard Zone trailer
Zdroj: youtube.com

Chýbať nebude ani progress systém. V priebehu hrania budete získavať hernú menu Dark Market Credist, za ktoré si budete môcť kupovať zbrane či celkovú výbavu, prípadne si ich zlepšovať. Pokiaľ sa stane, že niektorý člen z vášho tímu dostane knockdown, tak ho môžete zdvihnúť. Ak ho nepriatelia dorazia, resp. umrie, tak je tu možnosť respawnu.

-REKLAMA-

Hazard Zone by mal v hre Battlefield 2042 ponúknuť priestor pre 32 hráčov na PS5, Xbox Series X/S a PC. Staršie konzoly Xbox One a PlayStation 4 ponúknu o dva tímy menej, a teda 24 hráčov.

Veľmi nepodarená otvorená beta

Nedávno sme si mohli vyskúšať otvorenú beta, v ktorej sme po prvý raz spoznali svet 2042 z prvého pohľadu. Nepochybne môžem tvrdiť, že išlo o naozaj očakávanú príležitosť, na ktorú čakali milióny hráčov, predsa len, ide o najočakávanejšiu hru tohto roka. Po odskúšaní si nového Battlefieldu však prišlo vytriezvenie a radosť opadla. Novinka bola plná bugov, zpackaných mechaník a človek sa cítil, ako keby hral free-to-play hru, žiaden AAA titul.

Hra pôsobila naozaj chabo. Miestami pripomínala grafikou hry staré niekoľko rokov. To by sme však prekusli, je to predsa len beta. Problém však nastával v samotnom gameplayi. Bugy, bugy a ešte viac bugov. Teraz však prichádza otázka, podarí sa teda hre vlastne uspieť?

Battlefield 2042 Hazard Zone trailer
Zdroj: youtube.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nové Call of Duty Vanguard je vraj totálny prepadák! Aký je na to dôvod?

Na nový Battlefield sme si počkali 3 roky. Všetci vieme, ako dopadol predošlý diel Battlefield V. Hráči preto dúfali, že štúdio si dá na hre naozaj záležať a prinesie jedinečný zážitok, pri ktorom si naozaj s radosťou poviete “Only in Battlefield.” Ako sme sa však dozvedeli, hra je v zlom štádiu. Môže za to podľa všetkého manažment, ktorý odmieta akúkoľvek kritiku a nepodporuje nejaké kreatívne rozmýšľanie. Je tu stále však jedno ale!

Zachráni tento mód nový Battlefield?

Je veľmi pravdepodobné, že nový Battlefield bude skrátka zlý. Priznám sa, že sa mi to nepíše jednoducho, keďže som sa naňho naozaj tešil a celý rok sledoval všetky možné informácie vedúce k jeho vydaniu. Pravda je však taká, že ho môže zrejme zachrániť už len nový mód Hazard Zone. Prečo?

Battlefield 2042 Hazard Zone trailer
Zdroj: youtube.com

Dôvod je celkom prostý. Vývojarí prinášajú kombináciu hier Escape from Tarkov a Hunt: Showdown. Ak sa z týchto hier naozaj inšpirovali dostatočne, tak verím, že môže ísť o podarený zážitok, ktorý zaujme nejedného hráča. Nám už teda len zostáva dúfať, že sa im to vydarí. Vidíme sa teda 19. novembra priamo v hre!

Trailer konečne predstavil Hazard Zone v hre Battlefield 2042! Čo naňho hovoríte? Myslíte si, že táto novinka zachráni hru? 

Zdroj: youtube.com, videogamechronicle.com
Zdroj titulného obrázka: youtube.com

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img