streda, 22 septembra, 2021

Battlefield 2042 Hazard Zone: Nový mód pripomína Escape from Tarkov!

-

-REKLAMA-

Hazard Zone v hre Battlefield 2042 odhaľuje svoju podstatu

Už dlhšiu dobu sa rozprával o tom, čo za mód by mal byť v novom Battlefield 2042 Hazard Zone. Nikomu nebolo jasné, či pôjde o nejaký spôsob hrania podobný battleroyalu alebo či pôjde o nejaký originálny koncept ako Battlefield Portal. Teraz však už zrejme poznáme odpoveď na túto otázku. Najnovšie informácie, ktoré sa podarili získať vďaka dataminingu, prinášajú odpoveď, ktorú už niektorí hráči čakali.

-REKLAMA-

Najnovší titul od EA by mal vo svojom svete uviesť nový mód s názvom Hazard Zone. Podľa toho, čo sme sa dozvedeli, tak by malo ísť o koncept veľmi podobný hre Escape from Tarkov či Hunt Showdown. Práve Escape from Tarkov má byť údajne veľkou inšpiráciou, keďže štúdio Battlestate Games, ktoré za hrou stojí, prinieslo naozaj prepracovaný kúsok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042 Open Beta: Takto sa do nej budete môcť zapojiť!

Podobnosť s hrou Escape from Tarkov je naozaj veľká

Detaily, ktoré sa dostali na sociálne siete od známeho komunitného dataminera menom Temporyal hovoria o novom móde viac. Hoci zatiaľ nejde o oficiálne informácie potvrdené DICEom, hráči by podľa všetkého mali bojovať s AI nepriateľmi a cieľom by malo byť dostať sa na určitý extraction point, bez toho, aby stratili svoj loot.

-REKLAMA-

Battlefield 2042 Hazard Mode
Extraction – Escape from Tarkov | Zdroj: forum.escapefromtarkov.com

Príncíp je teda naozaj veľmi podobný hre Escape from Tarkov. V nej sa extraction point nachádza na druhej strane mapy a hráči sú nútení bojovať s ostatnými hráčmi aj AI nepriateľmi a eventuálne sa k nemu dostať. Medzitým však lootujú veci po mape, no v momente, kedy zomrú, tak zároveň stratia všetok loot.

Nevieme, či to tak bude aj v Battlefielde, no v Escape from Tarkov majú hráči možnosť využiť aj alternatívne únikové cesty. Potrebné je však spraviť určité úlohy, ktoré vám ich odomknú.

Ak zomrieš, tak prídeš o všetko

V momente, ako sa hráčom podarí uniknúť, tak si môžu svoj loot uskladniť a použiť ho buď v ďalších zápasoch alebo ho predať ostatným hráčom. Ak počas zápasu zomriete, tak prichádzate o všetko. A to vrátane toho, čo ste si priniesli do hry.

Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

V Hazard Zone móde sa máme vraj pripraviť na to, že budeme zbierať informácie z rôznych diskov a zničených satelitov. Do hry nás má priviezť Little Bird a už je len na nás, aby sme hľadali všetko podstatné v danej oblasti. Údajne si budeme môcť poistiť to, aby sme neprišli o našu výbavu vďaka jednému z upgradov, ktoré tu budú dostupné, jeho názov je “Loadout Insurance“.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042: Vzrušujúca novinka Portal má prvý trailer!

Mapa ponúkne rôzne interakcie

Po mape by mali byť rozmiestnené rôzne stanice s nábojmi. Okrem toho si budeme môcť vraj zavolať Rangera (robotický pes z traileru) alebo HDT Storm (ATV/štvorkolka). Stretnúť budeme môcť AI vojakov, ktorí budú hliadkovať po mape vo vozidlách ako Jaguar EBRC alebo HDT Storm.

Battlefield 2042 Hazard Mode
Ranger | Zdroj: pcgamer.com

AI vojaci si zrejme budú môcť zavolať posily, ktoré pristanú na mapu padákom, buď to sólo alebo v skupinke. V Hazard Zone by sa mohli zjaviť aj AI bossovia, ktorí budú prípadne skôr ako vedľajšie objectivy, ktoré budú dávať bonusové odmeny.

Uniknúť budete môcť z viacerých miest

Odísť z modú Hazard Zone budete môcť podobne ako v Escape from Tarkov cez vyhradenú extrakčnú zónu. Pôjde o pristávacie plochy pre helikoptéry, ktoré sa dajú zabrať a aktivovať. V prípade, že nestihnete helikoptéru, tak sa vám únik z mapy nepodarí.

Na záver treba dodať, že v hre bude jedinečná mena. Volať  sa bude zrejme “Money bag“. Vďaka nej si budete môcť vylepšovať vaše portólio zbrane alebo si ich celkovo vylepšovať. Kúpiť si za ňu asi budeme môcť aj rôzne gadgety a perky.

Celkovo musím povedať, že na tento mód sa naozaj teším. Z toho, čo sme doposiaľ počuli, tak to vyzerá naozaj lákavo. Zostáva teda už dúfať, že sa DICE netrafí vedľa, ale naozaj budú na tomto koncepte poriadne pracovať.

Čo hovoríte na nový mód Hazard Zone Battlefield 2042 vy? Myslíte si, že sa tvorcom podarí spraviť dobrú adaptáciu Escape from Tarkov?

Zdroj: videogamechronicle.com
Zdroj titulného obrázka: youtube.com, origin.com, tweaktown.com

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img